[ lasse @ 16.07.2002. 13:41 ] @
Problem je XP Pro i rad u mrezi...(zivce mi je vec pojeo,grr..).

Dobijemo nove racunare na kojima je XP, fino ih ubacimo u mrezu kao i onih nekoliko desetina racunara na kojima je w2k i sve radi.

Onda odradim update sa Microsoft stranice i vise nemozes uvezati XP u mrezu, ne dozvoljava upis u Domain. Pokusam obnoviti driver od mrezne kartice alli to je najnoviji koji postoji, vec instaliran.

Iskljucen je i XP:ov vlastiti Firewall jer smo unutar vece mreze koja je zasticeana sa svojim Firewall, iskljuciio sam i neki sifarski protokol, neko rece da i to zna ometati rad u mrezi (network access control using IEEE 802.1X) ali nece opet.

Udjem kao Administrator, lokalni i sve ide fino kad me pita za Domain kod instalacije, trazi Administratora mreze,sifre, pa mu i to dam ali nista, kaze nema tog Domaina.
Cudno da vidim neke racunare u mrezi, mogu i na server, internet radi ali nemogu uci ni na jedan shared folder au svakom racunaru ih ima niti se mogu ulogovati kao korisnik Domaina, samo mogu uci kao lokalni korisnik?
Nije do kabla ili prikljucka, problem je i na ostalim racunarima na kojima je XP.
Pitam u Microsoftu ali oni pojma nemaju, kazu nismo dosad imali takvih problema.

XP Pro je Corporation verzija, legalna.
Server je NT, moze li to biti problem?
Koristimo samo TCP/IP i WINS protokol, mora li neki drugi protokol biti aktivan da bi XP mogao raditi.
Pokusavao san naci odgovore preko neta, ali ne ide....

Beznadezan slucaj..?


[ lasse @ 17.07.2002. 08:45 ] @
Jesam li stvarno beznadezan slucaj, zna li neko sta bi moglo biti problem..?!?
[ Reljam @ 17.07.2002. 21:07 ] @
Ako je legalna verzija, pozovi Tech Support.
[ Mihailo @ 18.07.2002. 00:02 ] @
Čekiraj Client for Microsoft networks i proveri da li klijent može da razreši ime domena. Da li terate NetBIOS po mreži, pitanje je kako XP radi sa backward-compatibilty rešenjima, to mi je sumnjivo (?), ali kao ne bi trebalo da bude problem.

Odradi C:netdiag /L i daj da vidimo. (netdiag.exe milsim da postoji u support tools na CDu)

Rezultati nediag-a će biti u NetDiag.log fajlu u dir-u odakle pokreneš program.
[ goranv @ 21.07.2002. 09:24 ] @
I ja sam imao taj problem,
onda sam na kraju deinstalirao mreznu kartu, pobrisao u network properties Client for microsoft networks, Files and printer sharing, TCP IP nije hteo da se obrise. Restartovao racunar, mrezna karta je ponovo instalirana, i ponovo dodao pobrisane kliente, restart i onda je sve proradilo, nemam pojma zasto ali radi.

PROBAJ
[ lasse @ 26.07.2002. 13:20 ] @
e pa ovo je nevjerovatno...!!
rijesio sam problem.

sve sam pokusavao, ovo sto rece je vec sve pokusano, i microsoft sam zvao ali neznaju.

I kad sam sve isprobao pocnem da sumnjam da Cd koji smo dobili nije u redu.
Posto smo dio vece kompanije sve programe nabavljamo preko njih, pa nam oni obicno iskopiraju a sebi zadrze originale.

Idioti nisu dobro iskopirali, j**o sam im sve zivo!
Ja se mjesec dana zajebavam sa ovim, kad sam otisao tamo i donio original CD sve ide ko podmazano!
A pored imena im sve: savjetnik, expert, sve strucnjaci!
Pregledam i ostale CD:ove koje smo dobili od njih, na vecini greska, vjerovatno prilikom kopiranja.
Sad sve radi.

S*ebali mi znanje, tachiran sam...