[ mika @ 16.07.2002. 15:53 ] @
Dakle treba mi da kad kliknem na link krene da "svira" odredjeni fajl, ali ne MIDI nego neki sempl. Koje metode predlazete i koja je najbolja (da li link ka mp3 ili pomocu Real playera ili nesto trece) ???

Xvala unapred.
[ Malcolm @ 16.07.2002. 18:07 ] @
pa zavisi od toga sta radis ?
a najbolje ti je da stavis .ram file oni su najkompaktibilniji za to!
Ako gresim neka me neko ispravi
[ broker @ 17.07.2002. 11:10 ] @
I ja sam malo probavao i kada ej u pitanju web, gde se bitrate drasticno smanjuje, najzadovoljniji sam bio Real Audiom... kao format je ok. S druge strane, Real Player je vrlo iritirajuci softver. Posoji mogucnost i da se odsimulira streaming (mada to moze i sa mp3)
[ zlatko @ 23.07.2002. 12:22 ] @
a sta mislis o tome da taj link stavis u Flash (ako ti nije veliki zvucni fajl)
[ mika @ 23.07.2002. 14:48 ] @
Pa da, prvo sam mislio na .RAM ali posto je vrlo dosadan i iritirajuci (novi update forsira ne zna se koliko puta) razmisljam o tom mp3 streamingu a to sam video na prezentaciji B92 gde drze vesti u tom formatu ali ne znam na koju foru su to uradili??? Da li se samo stavi <a href="nesto.mp3">Nesto</a> i radi ili...?

A za Flash mislim da nema potrebe, ipak su to samo kratki fajlovi po 10sec.

10x svima.
[ broker @ 23.07.2002. 16:50 ] @
Za mp3 napravi kalsican playlist samo umesto imena datoteke stavi pun URL ukljucujuci i http://. Trebalo bi da tako radi neka simulacija striminga...

[ sudyxor @ 24.07.2002. 01:58 ] @
šta fali da to bude jedan mali flash sa mp3... potrpaš sve to sa npr. Swish-om za 10 sekundi?
[ broker @ 24.07.2002. 13:05 ] @
Zasto prosto kao moze komplikovano? :)
Ne vole svi Flash... i nemaju ga.
[ zlatko @ 24.07.2002. 14:30 ] @
Hajde malo i ja da se ukljucim u diskusiju, posto vidim da su odgovori uglavnom "mislim" "trebalo bi" i sl.

Stavljao sam na jednu prezentaciju video fajl u RealVideo formatu i evo kako ide:
1. Prvo se kompresuje, ako je u nekom drugom format (treba naci program)
2. U kompresovanom fajlu se oznacava da li ce fajl moci da se downloaduje ili ne (e sad ja nisam siguran oko ovog)
3. Napravi se .ram fajl u kome stoji samo adresa fajla u RealVideo formatu
4. Link bi trebao da pokazuje ovaj .ram fajl i klikom na njega automatski pocinje film
ista je fora i sa audio fajlom
Citat:
broker
Zasto prosto kao moze komplikovano?
Ne vole svi Flash... i nemaju ga.


Supure ne verijuem da je ovo prostije od jednostavnog ubacivanja audio fajla u Flash [gde na kraju on kompresuje zvuk u mp3], a i ne vole svi RealVideo... i nemaju ga
[ sudyxor @ 24.07.2002. 16:58 ] @
Definitivno ljudi ne vole RealVideo jer je neverovatno dosadan sa svojom startup opcijom... i ako su već mali mp3 u pitanju, bolje je nego ram... a da Flash svi nemaju... ne vidim smisao toga - zar ga je teško nabaciti? Oni koji ga nemaju verovatno nikada neće ni stići do tvog sajta
[ mika @ 25.07.2002. 13:42 ] @
Ok, ubedili ste me da stavim u Flash mada nikad nisam radio u njemu ali za sve postoji prvi put... Inace, mnogo je dobra fora sto on automatski kompresuje u mp3... nisam znao za to.

Hvala puno svima.
[ random @ 25.07.2002. 14:22 ] @
Citat:
sudyxor:
a da Flash svi nemaju... ne vidim smisao toga - zar ga je teško nabaciti?


Pazi ovako: Flash plugin postoji samo za browsere na PC-ju i Macintosh-u, a na PC-ju samo za Windows i Linux operativne sisteme. E sad, ako pitaš, zašto je to "samo", odgovor glasi: postoje na svetu razni kompjuteri (a ne samo dva), i razni operativni sistemi, za koje ne postoji plugin, pa samim tim i ne može nikako, a ne teško, da se "nabaci".

Primera radi, dosta moderatora Elitesecurity foruma koristi baš takve računare i operativne sisteme (*BSD i Solaris neka budu samo neki primeri).
[ sudyxor @ 25.07.2002. 15:47 ] @
random, hvala ti što si me "prosvetlio"... ja sam mislio da na svetu postoje samo dva kompjutera i tri operativna sistema... sad mi je mnogo lakše...
očigledno sam pogrešno shvatio kontekst posta kada sam preporučio Flash... moja greška što nisam prethodno obavio temeljnu istragu mikine namere... ipak, ja i dalje mislim da mu je Flash dobar izbor za ono što mu treba, a koliko vidim on će to i u raditi...
[ random @ 25.07.2002. 21:54 ] @
Pa ko kaže da je loš izbor? Ako je prezentacija takva da zahteva muziku, onda nije Flash neki radikalan korak dalje. Sa druge strane, web i muzika je za moj račun u startu loš izbor, više volim da sebi sam puštam muziku dok surfujem.

Nemoj da se ljutiš, samo sam hteo da razjasnim zašto je ponekad teško "nabaciti" Flash. Ja ga lično ne volim i mislim da stranice treba raditi kao (X)HTML, sa eventualno nešto JavaScripta, ali čak i bez nekog preteranog JS hakerisanja. Ipak, na kraju krajeva, sadržaj je ono što je (meni) bitno, a ne forma.