[ Kosta ******um Rex Persia @ 19.05.2005. 23:54 ] @
Kako konvertovati AC3 fajl u neki drugi format? Naime,imam jedan DivX film na dva CD-a,ali je zvuk začudo snimljen u visokom kvalitetu AC3 448 KBPS-a.

E sad,ja iz tog DivX filma lako isčupam AC3 zvuk na hard-disk,i on ima ekspenziju *.AC3.Pušta ga samo Nero ShowTime Player,a Winamp se blokira i uopšte ga ne prepoznaje.Takođe,ne pušta ga ni Windows Media Player 10 za XP.


Meni pre svega treba da takav fajl sa ekstenzijom AC3 konvertujem u MP3,tako da bih ga smanjio na razumnu meru.Zna li neko koji program bez problema konvertuje u AAC ili MP3 AC3 zvuk.Pomagajte,hitno mi treba odgovor.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 03.06.2005. 17:31 ] @
Ajde ljudi,pa nije valjda da niko ne zna odgovor na ovo pitanje.
[ milosevac @ 19.06.2005. 12:07 ] @
Cudi me da nisi nasao na forumu slicnu temu! Cini mi se da je vec bila ! Jednostavno svaki zvuk iz DivX filma mozes da izvuces na hard u WAW formatu pomocu VirtualDub-a ( save waw) i onda ga prebacis u bilo koji drugi !!!
[ Mister_rap @ 19.06.2005. 12:26 ] @
Citat:
milosevac: Cudi me da nisi nasao na forumu slicnu temu! Cini mi se da je vec bila ! Jednostavno svaki zvuk iz DivX filma mozes da izvuces na hard u WAW formatu pomocu VirtualDub-a ( save waw) i onda ga prebacis u bilo koji drugi !!!



Tacno. Ali ako cupas zvuk ac3 sa dvd-a onda virtual dub nije od pomoci. U ovom slucaju ja radim sa programom Cool Edit Pro 2.0
[ Cileinteractiv @ 25.06.2005. 23:43 ] @
X mpeg 5.02, jednostavno; open DVD root i extract audio mp3/wav.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 29.06.2005. 16:21 ] @
Ne Cileinteractiv,zaboravio si da XMPEG ne učitava AVI već samo VOB ili MPEG fajlove.
[ Cileinteractiv @ 30.06.2005. 18:49 ] @
Da! Moj primer vazi samo za DVD i mpeg video fajlove!

Uvek postoji i 'onaj' nacin da pustimo .ac3 fajl u nekom plejeru a u isto vreme i da ga snimimo u nekom od programam za snimanje i obradu zvuka...
[ vujke @ 30.06.2005. 22:04 ] @
*.ac3 mozes pomocu besweet-a da obradis na zeljeni format. Korisna adresa www.doom9.org
[ Cileinteractiv @ 24.08.2005. 10:16 ] @
Citat:
vujke: *.ac3 mozes pomocu besweet-a da obradis na zeljeni format. Korisna adresa www.doom9.org


Besweet takodje moze da odradi kompresiju iz wav u ac3 radi kasnijeg kreiranja DVD video diska, bez rekompresije i eventualnog gubitka sinhronizacije...