[ bukovski @ 20.05.2005. 09:37 ] @
Kabal napravljen 20 m ukrsten. Proverem na 2 kabal testera i ok je ! Ali kad povezem dva kompa sa njim jednostavno je nemoguce da se povezu ! Sa drugim kablom od 2 m se povezuju ok !
KAbal je sigurno dobro ukrsten oba su pravljena u isto vreme sa istim kablom i delovima kljestima i sl !
Kad ga povezem na AP ( koji sa drugim kablom radi ) na svakih 1 sek cas se u WIN-XP u pokaze da je kabal prikljucen cas da nije i tako non-stop (jeste nije jeste nije) .
Da li je moguce da kabal nije ok a da kabal testeri lazu ? i to oba 2 razlicite vrste testera koji do sad nikada nisu lagali ?
Kabal skracen malo i stavljene nove "kockice" :) i opet isti simptomi ?
Ima neko ideju sta moze da bude ?

Bas cudo a ? Zona sumraka ?
[ Milan Andjelkovic @ 20.05.2005. 09:41 ] @
Meni se takodje desilo da je tester prijavljivao da je kabl ispravan, ali mreža nije htela da radi. Tek nakon novog krimpovanja je sve proradilo.
E sad, ti kažeš da si ponovo krimpovao kabl i da je sve i dalje isto? Ako je tako, možda postoji problem u samom kablu (oštećene parice ili nešto sl), a ne na konektorima.
[ bukovski @ 20.05.2005. 10:23 ] @
Da veoma moguce jer taj isti kabal ( sa istog kotura oko 1000 metara ) se veoma cudno ponasao i na drugim mestima . Veza je bila uzasno losa sa veoma malim protokom i velikim brojem izgubljenih paketa . Steta sto je kupljen na veliko ( tamo preko ) pa ga nemozemo reklamirati :( inace je kabal klase 5 ). Ali bas mi je bilo cudno da ga testeri vide kao ok kabal. Znaci u novu kupovinu ali ovog puta DRAKA kablova!
[ Marcony @ 20.05.2005. 15:03 ] @
Sta podrazumevas pod testerom? Obicno proveravanje provodnosti izmedju krajeva?
Ako je to u pitanju, vidi da nadjes neki kvalitetniji tester, koji meri i gubitke i ostale parametre, pa ces onda lako ustanoviti kakav je kabl.
[ Milan Andjelkovic @ 20.05.2005. 15:19 ] @
Pa, računar mu dodje kao malo kvalitetniji tester, koji je pokazao da kabl i nije najbolji :)
[ dragancesu @ 20.05.2005. 16:12 ] @
I ja sam doziveo nesto slicno, i tester je bio vrlo kvalitetan (placeno oko 5000 USD pre koju godnu, kompas) ali nije radilo, duzina oko 10 metara. Kasnije je prevezan malo drugacije i sve je proradlo, usput da kazem da je trebao biti postavljen u kanal gde je prolazilo i nekoliko strujnih kablova.

Kako napraviti kabl mozes videti ovde http://intenseworkshops.com/cables.htm i na jos mnogo mesta, 586B je ono sto radi

[ vindic8or @ 20.05.2005. 16:46 ] @
desava se all the time. samo napravi novi kabl.


pozdrav