[ Corleone @ 21.05.2005. 20:20 ] @
Evo ovako:
zakačen sam na lokalnu mrežu i signal dobijam putem antene i routera (koji su na krovu moje kuće i ima još 7 korisnika koji dobijaju signal odatle).
Kačim se preko PPPoE protokola (vidi sliku):



Ja sam hteo da svoj komp podesim da može neko da se zakači na njega i da iz određenog foldera preuzima fajlove, znači nešto kao FTP.

Skinuo sam sa net-a BulletProof program i podesio ga prema jednom upustvu koje sam pokupio sa net-a, a postujem ga i ovde (368 KB):

Code:
http://rapidshare.de/files/1877641/Howto.zip.html


Problem je u sledećem: Imam još jedan komp kući koji je povezan na istu mrežu i sa njega ne mogu da pristupim na FTP koji sam konfigurisao na mom kompu.

Možda negde grešim, pa se nadam da ću ovde naći pomoć.

Hvala
[ Srđan Krstić @ 22.05.2005. 00:52 ] @
Paaa, ne bi trebalo da ti bude netmask 32-bitni sigurno, ako hoces da normalno komuniciras sa ljudima u lokalu ;)

Btw, ako su ti vec oba kompa kuci, ja bih kupio dve low-budget mrezne i malko kabla, pa dobijes za sitne pare 100Mbit vezu, verujem da bi ti znacilo, ako vec hoces ftp :)
[ Corleone @ 22.05.2005. 09:59 ] @
Hoću da sa mog kompa mogu da skidaju likovi koji uopšte nisu u Evropi. Eto to sam hteo.
[ filo @ 22.05.2005. 11:48 ] @
adresa tvog kompa je 169.x.x.x
zasto?
promeni je za pocetak
a onda vidi windows firewall
pa ga iskljuci po potrebi ili podesi port forwarding na njemu
a onda sa drugog kompa(kome isto tako promeni ip adresu da bude u istoj mrezi kao i tvoj kucni) probaj da pristupis ftpu
[ Corleone @ 22.05.2005. 22:17 ] @
Ja sam bio na Automaticly Obtain IP address... onda sam iz command prompta, preko IPCONFIG video koja je adresa kada sam se zakacio i onda sam je postavio da bude stalna. E to sa Windows firewall-om mi nije palo na pamet. Ajd kada probam javljam se.