[ Nile @ 18.07.2002. 04:12 ] @
Za tri dana, pri izuzetno velikoj poseti, samo su tri čoveka uspela da odgovore na svih 10 pitanja na Tanjugovom Velikom letnjem kvizu.
Prema pošti koju redakcija dobija, najveći problemi su kod matematičkih zadataka. Jedan od njih uzet je iz zbirke za osnovnu školu, ali je mnogim posetiocima sajta na adresi www.znanje.co.yu to ipak problem.

Pokušajte da ih rešite!!!!
[ StratOS @ 18.07.2002. 12:01 ] @
Heh, pri meni je bio največi problem u jeziku.
Iznenađen sam bio na miševe i mačke. Tu sam prvo pogrešio jer sam bio prebrz na početku.
Ona sequenca je easy ... a ostalo je skoro malo previše navezano na sam jezik, a tebe zanima samo matematika predpostavljam
[ Nile @ 18.07.2002. 19:55 ] @
Ma ne. Zanima me sve, tj. svih 10 pitanja. Ali sam voleo da znam šta matematičari kažu na matematička pitanja. :)
[ pixelmania @ 20.07.2002. 21:32 ] @
Ima li pametnih? Hmm, pa rekao bih, ovaj, mislim da bih to bio JA!!!

Pozdrav,
Marko

P.S. reshio sam ih SVE! (Kakva sam sada faca nevidjena , ovaj, strebercina najveca - ali strebercina koja ce da dobije nagradu )


e da, Nile: kao matematicar, tj. djak matematicke gimnazije mislim da su zadaci iz matematike (kojih je u stvari samo jedan - onaj sa nizom se ne racuna u matematiku, nego u testove inteligencije koji nemaju veze sa matematikom) u sustini laki.
[ Nile @ 21.07.2002. 02:00 ] @
Za Tvoju informaciju i ja sam završio MG
[ pixelmania @ 21.07.2002. 11:11 ] @
FYI znam da si zavrsio mg, ali si sam pitao sta matematicari misle o matematickim problemima - i dobio si moj odgovor .
[ Nile @ 21.07.2002. 13:44 ] @
da, da, upravo to sam trazzio. Hvala!