[ dragancesu @ 24.05.2005. 07:36 ] @
Kako je jednostavno kad neko drugi uradi, mislim da kad uz hosting dobijete mysql bazu. Samo pristupite...

Hteo sam da probam kako to ide pa sam instalirao linux pa apache sa php, i to radi. Instaliran je i mysql ali ne znam kako da ga podesim. Lepo se odaziva ali mi nije sve jasno. Startovao sam i mysql_install_db ali nisam siguran da je sve odradio. Nije mi bas logicno da root nema password.

Skinuo sma i uputstvo, ima 1500 strana, radim kako pise ali mi nije jasno. Kako se u stvari kreira korisnik? I kako se onda logovati?
[ caiser @ 24.05.2005. 09:27 ] @
Root po defaultu nema password. Usera dodajes komandom grant tako sto mu das odredjene dozvole za neku bazu. Imas vise o tome u dokumentaciji.
[ Kusur @ 25.05.2005. 15:56 ] @
Skini PhpMyAdmin, raspakuj, otvori fajl "Documentation.html", klikni na link "Instalation" pa pročitaj.

http://www.phpmyadmin.net
[ maddox @ 06.06.2005. 10:26 ] @
Pa to ti otprilike izgleda ovako:
# mysqladmin -u root password tvoj_password (udaris enter)
Ovom komandom zadajes password za root korisnika. tvoj_password moze biti bilo koja rec, ne mora da bude password Linux-ovog root-a.
Da bi dodao korisnika moras da se ulogujes:
# mysql -u root -p (udaris enter pa uneses tvoj_password)
Zatim kucas:
mysql> GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'username'@'%' IDENTIFIED BY 'password' WITH GRANT OPTION;
Ove delove # i mysql> ne kucas posto ti se oni pojavljuju u terminalu. Zadnjom funkcijom dodajes korisnika cije je ime username, a koji ce se ulogovati uz pomoc password-a.
Npr. dodao si username=maddox, password=tastatura. Ja bi se ulogovao ovako:
# mysql -u maddox -p (kucam enter, pa kada mi trazi sifru ja umesem 'tastatura').
To je to.