[ banksxx @ 24.05.2005. 20:59 ] @
Pozdrav
Mislim da je ovo banalno pitanje, ali do odgovora tesko dolazim :)

Na mrezi sam sa jos 4 cimera preko switcha. Dobili smo htdsl i sad treba podesit share da svi mogu na net. Na moj komp je spojen modem i instalirana PPPOE konekcija. Imam 2 mrezne, jedna je povezana sa modemom, druga sa switchem. Probali smo proc ovaj windows connection sharing i dobili smo malo manje s***** :)
Cimeri mogu otvorit samo neke stranice (10ak komada) dok meni sve radi bez problema. U cemu je greska?

Hvala
[ Milan Andjelkovic @ 24.05.2005. 21:07 ] @
Šta znači da otvara samo neke stranice? Koje stranice?

Probaj da još jednom detaljno i pažljivo prođeš kroz proces deljenja konekcije.
[ banksxx @ 24.05.2005. 22:10 ] @
npr. otvori google, upises search, nadje rezultate ali kad kliknes na bilo koji link nista se ne dogadja.

Sad sam prosao ovaj tutorial i sve mi je jasno do DNS servera -> "i postaviti DNS servere identično onima koji su kod servera na ethernet adapteru preko koga je povezan na internet."
Na mojoj konekciji nije postavljen DNS server, tj polje za DNS je prazno. Kad ga klijent ostavi prazno, ne dobiva nikakve signale.

ovako: [img=http://img199.echo.cx/img199/235/image26vq.th.jpg]

ADSL i Accton konekcija su povezane (modem i mrezna), D-Link je povezan s switchem.
Accton konekcija je sherana.
Ovo su postavke Accton konekcije [img=http://img70.echo.cx/img70/57/image42il.th.jpg]
dok je kod D-Link sve isto osim ip adrese (192.168.0.7).
Kod cimera je podesen ip 192.168.0.2 i Gateway 192.168.0.1.

Sry sto ovako slikovito objasnjavam, ali mislim da bi moglo skratit muke i meni i vama :)
[ Milan Andjelkovic @ 24.05.2005. 22:28 ] @
Pa trebalo bi broadband (adsl) konekciju da šeruješ, ne?

Za DNS servere se raspitaj kod svog provajdera koje su adrese i upiši ih na svakom računaru.
[ banksxx @ 24.05.2005. 23:38 ] @
Citat:
Milan Andjelkovic: Pa trebalo bi broadband (adsl) konekciju da šeruješ, ne?

Za DNS servere se raspitaj kod svog provajdera koje su adrese i upiši ih na svakom računaru.

sherana je broadband konekcija i opet ista stvar.
Ovo je jedan od cudnijih problema s kojima se susrecem.
Otvori mu www.ati.com normalno, dok www.nationstates.net ni u ludilu. Otvori Google, ne otvori www.themexp.org. Skroz je cudno sto neke otvori bez problema, dok neke ucita do polovice i na kraju niti ne prikaze site.
Ovo sve radi uz DNS 195.29.150.3, za koji nisam siguran da je ok. Ali da li bi uopce radilo da DNS nije dobar?
..
100 problema


edit:
zaboravio sam napomenut da tracert iz cmd-a radi normalno za svaki site i svi pingovi budu ispod 100..
[ Milos Stojanovic @ 25.05.2005. 01:12 ] @
tracert radi za sve sajtove, a ti sajtovi ne mogu da se otvore iz Internet Browsera? Dosta čudno. Možda je potretno da podesiš http proxy u browseru ili nešto slično.
[ Marcony @ 25.05.2005. 08:08 ] @
Pozabavi se sa MTU-om...
Moguce da ti je MTU ka ISP-u manji od MTU-a na LAN-u, pa je tu neki problem.

Probaj da smanjis MTU vrednosti kod korisnika u LAN-u, kao i kod tebe pa onda vidi sta se desava.

Kod mog prijatelja je bas to bio problem (otvara Google i ICQ i nista vise), posto je ADSL ruter ka ISP-u imao MTU 1400, a za LAN je 1500, pa ruter nije mogao sam da smanji velicinu paketa, a nije ni postojala nikakva opcija da se to konfigurise.

Tek sa nadogradnjom firmware-a je uspeo da mu svi sajtovi rade.
[ banksxx @ 25.05.2005. 14:32 ] @
Citat:
Marcony: Pozabavi se sa MTU-om...
Moguce da ti je MTU ka ISP-u manji od MTU-a na LAN-u, pa je tu neki problem.

Probaj da smanjis MTU vrednosti kod korisnika u LAN-u, kao i kod tebe pa onda vidi sta se desava.

Kod mog prijatelja je bas to bio problem (otvara Google i ICQ i nista vise), posto je ADSL ruter ka ISP-u imao MTU 1400, a za LAN je 1500, pa ruter nije mogao sam da smanji velicinu paketa, a nije ni postojala nikakva opcija da se to konfigurise.

Tek sa nadogradnjom firmware-a je uspeo da mu svi sajtovi rade.


:AVE :AVE

fala stari, ovo je pomoglo. Ne ide sve glatko kao sto bi trebalo u normalnom svijetu, ali ide :)
Nisam se sa firmwareom igrao, ali MTU je na 1300 i dela :)

Sa proxijem se isto nisam igrao iz jednostavnog razloga - ne znam :)
Ako bi proxy mogao bit bolje rjesenje, plz nek neko baci link ili nesto da i to probamo.

Hvala svima
[ Milan Andjelkovic @ 25.05.2005. 21:03 ] @
Ne, proxy nema mnogo veze sa MTU-om. Jedino možeš još da se raspitaš kod svog provajdera koja je tačna vrednost za MTU koju bi trebalo da uneseš, mada sumnjam da će biti neke bitne razlike u protoku.