[ radec @ 24.05.2005. 22:20 ] @
upravo tako, koji ste modem naterali da radi pod sus 9.3?
[ Miško Stefanović @ 25.05.2005. 15:10 ] @
Samo Intracom NetMod i to preko serijskog porta. Intel 536ep vidi u kppp ali ne komunicira sa njim. Inače NetMod radi samo preko kinterneta, preko kppp uspostavi vezu ali nema protoka. SmartLink modem je proradio na jednom Laptop računaru ali ne sa SuSE drajverima već kompajliranim iz source-a. Sada je na tom računaru Slackware i modem radi ali preko USB-a NetMod radi isto kao na SuSE, konektuje se ali nema protoka. Preko USB-a na SuSE nisam mogao da pokrenem modem, jednostavno neće da učita cdc-acm. Govorim o verziji SuSE 9.3 a generalno sa kernelom 2.6.x moj NetMod ne radi preko USB-a.

Ovo je i odgovor a i pitanje u vezi opisanog sa mojim modemima. Ako neko ima neko savet rado ću da ga poslušam.

Pozdrav.
[ ptomic @ 26.05.2005. 12:53 ] @
Meni radi neki hardwerski Lucent. Znam da ga M$ prepoznaje i ima integrisan edrajvere, a prepoznao ga je i Suse 9.2 i 9.3 PRO.
[ malisha @ 26.05.2005. 13:13 ] @
[offtopic]
taj lucent 100% nije hardverski.... samo u kernelu ima drajvera za njega to sto ga windows prepoznaje ne znaci da je hardverski , cak naprotiv....

[/offtopic]

ne koristim suse... pa ne mogu da pomognem... ali eto za lucent postoji dobar source drajvera.. za 2.6.x kernele... jedini je problem sto ga vise nigde neces naci... osim ako neko ima polovan a ne treba mu....
[ mmirilovic @ 28.05.2005. 12:11 ] @
Connexant.
[ WiZaRd1015 @ 28.05.2005. 12:14 ] @
Potpuno si u pravu oko nalažeja Lucent–a. Ja i dalje ovde u Leskovcu imam stari Lucent, koji mi sada posle duge pauze radi super na Slackware(2.4.x) sa lt drajverima 8.26a9. Znam da ima novijih, ali i ovi obave posao.
Vezano za topic, zašto ne koristiš pretragu da bi video listu podržanih modema na SuSE?
[ tdjokic @ 28.05.2005. 12:50 ] @
Ovaj Lucent je jos u garanciji, dakle kupljen skoro: http://www.mepislovers.org/mod...p;post_id=38986#forumpost38986
To je onaj kao "hardverski". Mislim da se taj moze naci u prodavnicama. Videti www.pcberza.co.yu. Nisam ga probao na SUSE, ali je radio na Mepisu (sa Mepis vec instaliranim drajverima) i Xandrosu.
[ mmirilovic @ 29.05.2005. 00:52 ] @
Ako radi na jednoj distribuciji, radiće i na svim ostalim koje imaju isti
kernel.