[ Gameover @ 19.07.2002. 21:07 ] @
Imam win 98 i stalno kada se ucita pise mi ovo: EXPLORER caused an invalid page fault in module SHELL32.DLL at 017f:7fcc2479.I nemam ni jednu ikonicu na desktopu.Probao sam sa defragmentacijom; reinstalirao sam win;cak sam i nesto brisao iz registrya i nisam resio problem.A i kad ukljucim safe mode pojavljuje se ista greska.Pa me zanima da li vi imate neku ideju kako da resim ovo.
[ Shadowed @ 21.07.2002. 12:00 ] @
"Sigurno" resenje:
Napravi BackUp vaznih podataka na drugi hard, particiju, CD... formatiraj disk (ili samo particiju na koju hoces da instaliras Win), instaliraj Win ponovo i vrati podatke.

Inace, sto se ikona tice ako problem nije vezan za gresku koja se dogadja u shell32.dll proveri da li u HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer imas mozda neku vrednost HideIcons.
I ako nemas ovde, pogledaj u okolnim kljucevima jer nisam siguran gde to tacno (ne)treba da bude a kod sebe ne mogu da pogledam jer imam ikone :).
Postoji i neka fora sa totalnim iskljucivanjem desktopa (u prethodnom slucaju sa samo ne vide ikone) kad ne radi desni klik na isti (nema menija) a na dupli klik na desktop se pokrene Start menu. U tom slucaju ne znam sta bi trebalo da menjas mada ima nekih programa koji podesavaju ovu mogucnost...
[ Gameover @ 21.07.2002. 18:31 ] @
Zanima me da li bi resio problem ako bi promeni verziju windowsa.npr.Ako bih instalirao XP ,posto mi se bas ne foramatira hard.I da li AutoCAD 2000 moze da radi na XP.
[ Shadowed @ 21.07.2002. 19:39 ] @
Mislim da bi resilo. Ukoliko imas odgovarajucu masinu, ja bih ti i preporucio novi OS (Win2k, XP).
Ne znam jesi li probao ono sto sam ti rekao sa regisrtry-jem?
99,5% da ce ti AutoCAD 2000 raditi na WinXP.
[ Gameover @ 21.07.2002. 20:00 ] @
100% sam siguran da je ovaj problem sa ikonicama povezan sa SHELL32.DLL jer su ikonice nestale kaada se pojavio taj problem.A inace imam AMD Duron Processor 858 MHz;128 MB;20 GB Maxtor 5400 rpm,da li bi ovo bila odgovarajuca masina za XP.A mozda je glupo sto pitam ali ja nisam cuo za taj OS Win2k pa mozes da mi nesto kazes o njemu.I probao sam ono sa registry-jem i nema nigde vrednost HideIcons.
[ random @ 21.07.2002. 20:02 ] @
Ne znam zašto bi neko formatirao particiju koja je već formatirana i ima redovan fajl sistem. Ljudi to stalno rade, ali ja nikad nisam uspeo da shvatim zašto.

Gameover, stavi win2k/xp definitivno, nemoj da gubiš vreme i živce sa tim đubretom iz praistorije (iz 1997. godine, ej, 5 godina staro, a 15 godina stara arhitektura)...
[ Shadowed @ 21.07.2002. 20:16 ] @
Mislio sam da formatira disk u smislu da obrise sve jer kada se ponovo instalira Win on ne overwriteuje sve fileove koje bi trebalo.
Win2k=Windows2000
Svakako ti preporucujem instalaciju istog a mozes i da probas samo da kopiras od nekog shell.dll preko tvog jer sam se saad setio da se u njemu zapravo nalaze neke sistemske ikone pa ako je shell.dll ostecen... A ponovna instalcija vidi da je fajl tu i ne prepise ga pa problem ne bude resen ponovnom instalacijom.

Znaci, probaj da overwrite-ujes dll a kad budes imao vremena instaliraj Win2000/XP.
[ Gameover @ 21.07.2002. 20:23 ] @
Problem nije sa SHELL.DLL vec sa SHELL32.DLL a probao sam da kopiram od druga i kada sam probao da ga overwrite-ujem rekao mi je da windows vec koristi taj fail i da ne moze.Znam da bi trebao da to uradim iz dos-a ali me mrzi da se toliko cimam kad cu ionako da instaliram XP u utorak.
[ Billy_boy @ 06.10.2003. 16:07 ] @
Imao sam slican problem, ali sam ga rijesio pomocu sfc (c:\windows\system\sfc.exe)(start->run->sfc).

Vise na http://www.elitesecurity.org/tema/31107

Ja jos imam jedan problem, ali tebi bi vjerojatno rijesilo!