[ shaDy @ 25.05.2005. 20:14 ] @
POzdrav


Radim dinamicki sajt sa sa mogucnoscu odabira i kineskog jezika.

Ako sam dobro video, moj MySql server ima kineski karakter set.
big5 (Traditional Chinese) i gb2312 (simplified chinese) : ne znam koja je razlika...za sad

Problem je sto ne znam kako ovo da testiram.
Instaliro sam u windowsu East language packove.

E sad postavio sam na tastaturu neki od kineskih setova ali nikako da dodjem do onih kukica i kvakica.
Kad postavim Chinese(Taiwan) nudi se neka tastatura kojom mogu da ispisujem i one kineske simbole (slova), ali kada

nesto otkucam u input box, snimim u bazu i iscitam to isto, dese se neke greske u ispisu. Neke simbole lepo nacrta a umesto nekih izbaci neke karaktere koji mi onda pomuljaju sam html kod...


Mozda je neko imao iskustva sa ovim pa moze da pomogne,
[ shaDy @ 25.05.2005. 20:30 ] @
Mislim da sam provalio u cemu je stos...

Polje mora biti nesto duze nego sto je max. broj karatera koji se smesta u njega jer ove kineske kuke i kvake zauzimaju vise prostora...

poz
[ krdr @ 01.06.2005. 02:21 ] @
Citat:
shaDy: POzdrav
Ako sam dobro video, moj MySql server ima kineski karakter set.
big5 (Traditional Chinese) i gb2312 (simplified chinese) : ne znam koja je razlika...za sad


Tradicionalni karakteri su slozeni, Jednostavni - jednostavniji, imaju manje crta kuka i kvaka. Oni su uvedeni pre nekog vremena da bi se olaksao ispis, ucenje, i prikaz na kompu.

Citat:

nesto otkucam u input box, snimim u bazu i iscitam to isto, dese se neke greske u ispisu. Neke simbole lepo nacrta a umesto nekih izbaci neke karaktere koji mi onda pomuljaju sam html kod...


Mozda je neko imao iskustva sa ovim pa moze da pomogne,


Iako zivim u Kini, nikad nisam radio sa kineskim jezikom :)+)

Ali iz iskustva sa Naskapi jezikom i nasim jezicima prva stvar koja mi pada napamet jeste encoding. Da li ti je dobro postavljen na kineskoj strani? FF pravi problem sa encodingom kad je na auto.

Druga stvar. Trebaju ti odgovarajuci karakteri za testiranje idi na http://www.mandarintools.com/
meni cesto pomaze.