[ Milos Stojanovic @ 25.05.2005. 20:50 ] @
http://www.hamachi.cc

Hamachi je zgodan mali programčić pomoću koga je moguće na lak način postaviti Virtualnu, privatnu lokalnu mrežu (VPN) povezujući računare preko interneta. Prednost u odnosu na Windowsov VPN je u tome što je na vrlo lak način omogućeno povezivanje više ljudi od jednom a i, možda najbolja stvar, je to što ovaj program navodno može da poveže više računara čak iako su oni iza NATovanih mreža. Veza se ostvaruje tako što se prvo svi računari vežu za 3rd party Hamachi server, i nakon međusobnog povezivanja navodno više ništa od protoka informacija ne ide preko servera već je sve kasnije kao obična LAN mreža.

Imao sam priliku da isprobam program, i vrlo me je obradovao. Dakle sve što vam je potrebno je outbound konekcija ka spoljnem svetu, bilo NATovana bilo direktna i jedini uslov je da vaš router ne odseca određene TCP/UDP portove, tj. potrebno je da se program poveže na Hamachi server koji je (barem kod mene) na outgoing portu TCP 32976.

Nakon instaliranja klijent aplikacije dobijate novi LAN adapter, i nakon povezivanja na server dobijate IP adresu tipa 5.1.166.47, tj. adresu na subnetu 5.0.0.0/8 (vrlo čudan subnet su odabrali, moram da priznam), nakon toga možete da napravite svoju mrežu koja za sada može maximalno da primi 12 članova, jer je i dalje u pitanju beta verzija Hamachi softvera. U toj virtuelnoj mreži je moguća svaka vrsta komunikacije kao u običnom LANu, čak i sam Hamachi softver ima u sebi neku vrstu chata.

E sad najbolje ;) Kući imam dva računara, jedan je direktno vezan na net sa javnom IP adresom, drugi NATovan preko ICSa ide na internet. Na oba sam instalirao Hamachi i uspeo da se povežem sa trećom osobom koja takođe ima javnu IP adresu u Hamachi mrežu. Paketi koji bi trebalo da idu između moja dva računara, idu direktno, dakle nema veze sa Hamachi serverom, ping između nas je <1ms. Dakle saobraćaja ima samo kada treba da bude komunikacije između nekog od naših računara i trećeg, remote računara koji je "negde" na netu i čak i tada saobraćaj ide direktno, bez posredovanja Hamachi servera (što je i razumljivo jer se njima nikako ne bi isplatila količina protoka koja bi nastala da sve ide preko njih)

U hamachi mreži smo isprobali file sharing, warcraft 3, i chat, i mogu da kažem da sam prezadovoljan ;)

Dakle eto jeftinog (čitaj: besplatnog) rešenja da se zameni glupi Windowsov VPN i, najvažnije, to sve radi sa proizvoljnim brojem NATovanih računara (dobro, ne proizvoljnim, za sada max 12, ali se nadam da će to uskoro da srede)

[Ovu poruku je menjao trooper dana 05.05.2006. u 17:33 GMT+1]
[ Zox @ 16.06.2005. 19:04 ] @
Neverovatno.
Ubija kako radi, pravi VPN covece sa zero konfiguracijom + free.
Kao rekose ljudi radi sve, cak sam kod sebe instalirao i printer koji je vezan na racnurau na drugoj strani okeana, inaravno odstampao sve regularno...

Hvala na linku!
[ zerostyle @ 17.07.2005. 18:45 ] @
Program je extra, uspio sma kom iz firme spojiti sa kucom,

al ne znam jel ko probao jel moze da se jedan komp spoji na ostaliih 16, recimo imam u firmi 16 racunara i svi su u LANU, ja sam admin te mreze, probao sam da se konektujem od kuce ali izgleda da cu morat instalirat ga na svaki komp posebno, mislio sam da samo na server stavim , ali ne moze .. ili se varam

Na server sam instalirao, i uspjesno se spojio u lan mrezu, vidim workgrupu i naravno server, dodo sam stampac i stampanje kako kolega rece radi super.

Jel ima ko iskustva s tim , jel brzina prenosa zavisi od konekcije ili ??

[ Shadowsong @ 18.07.2005. 22:43 ] @
Program ima ocenu 10! Sa moje strane, jos sto je preveden na Srpski! FENOMENALNO! Da treba da se plati rado bih izdovojio 200 dinara. (Simbolicno, ali za mene mnogo)

Sve pohvale onome ko je napisao i onome ko je dao link!


DODATAK!

Elem. Imam probljem :D

Naterao sam durga da instalira Hamachi (samo on je instalirao Eng verziju, cisto da bude spomenuto, mada nije bitno (valjda)) i kada smo se povezali na
Network: Ca Kucica
Password: gradac
Nismo mogli da vidimo podatke jedan od drugog... Ali mogli smo da chatujemo, vrlo ,lepo i brzo. Igrice nismo pokusavali.

Kod mene:

Ja sam dobijao Log On popup prozor gde stoji Guest akaunt na njegovom XP-u i trazi mi da ukucam sifru. U startu je Guest akaunt bio izgasen, a kasnije ga je upalio. Medjutim nismo uspeli u tome... Ja sam ukucao proizvoljnu sifru, medjutim nije htelo...

Kod njega:

Nista, samo mu izbaci error tipa ip adresa dza bu. Nije mi lepo objasnio tako da ste i Vi koji ce te mozda pomoci uskraceni za isto.

[Ovu poruku je menjao Shadowsong dana 20.07.2005. u 01:10 GMT+1]
[ Milos Stojanovic @ 21.07.2005. 12:35 ] @
Mislim da to nema veze sa Hamchijem, već ti jednostavno nije dobro podešen File Sharing. Pročitaj ovo : http://www.elitesecurity.org/poruka/586162 , a proveri i da li nisi možda gasio neke Service.
[ Shadowsong @ 22.07.2005. 18:09 ] @
Stavio sam novi sistem pa cu pokusati ponovo. Sa stavkama kojima si naveo.
[ Demir @ 30.08.2005. 20:20 ] @
Pozdrav! Hamachi sam skinuo pre nekoliko dana. Kreirao sam svoj password i name ali ja i moj drug nikako ne mozemo da igramo igre. Naime kad pokrenemo Underground 2 i idemo Lan ne vidim ni ja njega niti on mene, inace mozemo da chatujemo i da ulazimo jedan drugom u racunar (Shared Files).
[ whitie2004 @ 14.09.2005. 10:27 ] @
Probao i radi lepo i lako. Nista cackao i probao jer je ocito namenjeno pocetnicima ...

Deinstalirao regularno. Restart. Vise nije lepo, a ni lako. Pri dizanju sistem se buni, a ivnt vjuver crveni. Hamachijev servis ne` da se digne. Na listi servisa ga nema. OK, regedit. Mada je povucen, hamachi zivi i dalje. Samo je par stvari razbindovano. Sam program, podesavanja, kljucevi - sve je tu. Ostali su cak i mikrosoftovi PPTP i L2TP miniportovi koji su u osnovi ovog tehnoloskog cuda. Protokola - koliko oces. Ocito, ako opet poteras hamachija, sve ce da legne na svoje mesto. U medjuvremenu, problem je drajver koji je ostao u kernelu ....

Sumarno, za deinstal je potreban suvi profesionalac.

BDW. Cekao sam ga par dana u zasedi i nije pokusao nista ruzno. Bio je mrtav ladan svo vreme.
[ Milos Stojanovic @ 14.09.2005. 11:08 ] @
:)
Zanimljivo iskustvo. Ja lično nisam imao nikakvih problema pri deinstalaciji dotičnog (WinXP+SP2), ali eto... takva je situacija sa besplatnim applikacijama. Nikad ne znaš gde će da udare :) No dobro, lek za ovo je da zavolite Hamachi i da ga nikad ne deinstalirate ;)
[ Djole D.C. @ 14.09.2005. 12:57 ] @
Jel moze da se igraju igrice u lanu preko njega?
[ Marcony @ 14.09.2005. 13:16 ] @
Naravno da mogu. Probao sam Worms 4 Mayhem i radi extra!!!
[ sstanimi @ 19.09.2005. 23:49 ] @
Imam problemcic sa Hamachi-jem.....
Lepo ga pokrenem i ulogujem se, ali tada kao da se ili konekcija pokvari ili ceo kompjuter pocne da stuca, a to se sve najbolje primeti kada igram npr. quake preko njega. Na svakih otprilike 15 sec dodje do trzaja i onda sve ide lepo dok opet ne prodje 15-ak sekundi i onda opet trzne i tako stalno.
Ista stvar se desava i kada ne igram preko Hamachi-ja, nego na nekom serveru na netu, ali je Hamachi pokrenut. Ako ga iskljucim, tada se to trzanje ne pojavljuje tokom igranja (na netu).
Stavio sam mu High priority, ali ne pomaze. Ima li neko ideju?
[ legend @ 03.10.2005. 12:09 ] @
imam problem...zut mi je signal kod korisnika i ne mogu da mu pristupim....

neke ideje?
[ sstanimi @ 03.10.2005. 16:17 ] @
I meni se to desava... Ponekad odmah bude zelen, a nekad zeza sa zutim signalom, pa posle odredjenog vremena pozeleni! E sad ne znam sta se desi. Primetio sam da iako mi je drugar zut, mozemo da se povezemo kroz neku igricu, i kada posle izidjem iz igre, vidim da je signal pozelenio. Probaj i ti to, ili iskljuci firewall, sacekaj malo, pa vidi sta ce da se desi.
[ Milan Andjelkovic @ 07.12.2005. 18:01 ] @
Za one koji su ranije jadikovali što nema verzije za Linux, evo update-a:
Citat:
Hamachi is currently available for Windows 2000/XP and Linux operating systems. Mac OS/X version is in works.
[ serpent @ 15.12.2005. 15:17 ] @
Da li neko zna kako bi se ponasao kada bi na mrezu pod kojom ima na pr. 20 klijenata instalirao samo na jednom Hamachia kao i na serveru koji je negde na internetu, a zatim na originalnom ntw adapteru cele mreze podesila IP kao sto stoji u Hamachiu (naravno sa izmenjenim zadnjim brojem :) znaci mreza u okviru Hamachia ima IP 5.1.166.xxx a i druga mreza (fizicki postojeca) da ima tu IP adresu ... jedan bi bio u VPN vezi sa serverom, a ostalih jos 19 kompova bi bili umrezeni samo sa tim racunarom (kao i pre) ili bi videli i server (jer imamo istu ntw adresu -> 5.1.166.xxx) ???

Znaci:
Server(internet):
212.200.200.200 (virt 5.1.166.xxx)

Lokalna mreza - samo na jednom instaliran Hamachi)
5.1.166.48-100 (virt 5.1.166.47)

Da li bi ostali racunari u LANu videli share sa servera bez instaliranja HamacHia na njih)

THX,
Dule.
[ Marcony @ 16.12.2005. 00:59 ] @
Nisam siguran za share, ali bi mogli da se pinguju, ako na kompjuteru koji ima Hamachi-ja stavis rutiranje izmedju ta dva adaptera (LAN i Hamachi).

[Ovu poruku je menjao Marcony dana 16.12.2005. u 02:00 GMT+1]
[ Beli Mag @ 13.02.2006. 12:18 ] @
hajde da vidim gde ja gresim u koriscenju Hamachija...

elem, comp u firmi je iza rutera. na tom compu je stavljen Hamachi, namestena mreza sa paswordom, ostavljen Hamachi aktivan.... kod kuce instaliran Hamachi, prijavljena mreza i pasword... zeleni se ime mreze, ali ime compa je sivo. vidim tu adresu compa ali nista ne mogu da uradim sa njim. takodje sa druge strane vidim mrezu (zelenu) ali ime compa (kucni) je sivo. pokusao sam da pingujem adresu compa sa druge strane ali nema pinga.

pomoc!

zaboravio sam da kazem, ne znam koliko je bitno, mreza je workgrupa, i svi koristimo adrese iz domena 192.168.0.xxx ruter naravno ima svoj zakupljen IP.

[Ovu poruku je menjao Beli Mag dana 13.02.2006. u 13:33 GMT+1]
[ Beli Mag @ 14.02.2006. 11:47 ] @
Iako ga jos uvek nisam uspesno konektovao sa drugim compom, pitanje je da li preko njega moze da se koristi remote desktop, tj da startujem aplikacije sa udaljenog racunara? ako moze - kako?
[ Marcony @ 14.02.2006. 11:58 ] @
Postavi neki program tipa Remote Administrator na udaljeni racunar, i to je to. IP adresa udaljenog racunara ti pise na Hamachi-ju.
[ bisenic @ 21.03.2006. 22:54 ] @
imam problem........
Konektujem se na mrezu koju je drugar napravio i ime mreze mi je zeleno,a njegov user ispod je zut,ili siv,i kad se pozicioniram na njega pise,unreachable-nedostupan,zasto?
Ima li jos neka podesavanja?
[ Beli Mag @ 22.03.2006. 18:44 ] @
Verovatno nije logovan, tj servis Hamachi nije startovan (kad je siv), a zut... ne nznam.
[ RedzisteR @ 09.04.2006. 18:14 ] @
Znam da ce ovo zvuchati glupo...

Jel moze da se napravi konekcija preko modema? Da li brzina zavisi od konekcije?
[ Milan Andjelkovic @ 09.04.2006. 18:29 ] @
Hamachi je nezavisan od tipa konekcije, što će reći da može i preko modema.

Brzina naravno zavisi od konekcije, i to naravno nema nikakve veze sa Hamachijem.

[Ovu poruku je menjao Milan Andjelkovic dana 09.04.2006. u 19:30 GMT+1]
[ blaki @ 15.04.2006. 11:08 ] @
Da ne bih postavljao novu temu "Problemi sa Hamachijem" pitati cu ovde.

Sve sam procitao na ovom forumu oko navedenog programa. Izvrsio sam sva moguca podesavanja od Microsoft Networking-a, podesavanja prava pristupa u XP na NTFS, formiranja Guest naloga i njegovih ovlascenja, delenja foldera i podesavanja Servisa samog XP.

Ja se nalazim na SBB-u, kablovski modem, a drug na Dial up vezi na PTT-u. Konekcija se ostvari brzo i poruke idu bez problema, i naravno Ping funcionise. Problem je sto ni ja ni on ne mozemo videti Desktop ( ukljucen i Desktop sharing) onog drugog, a ni deljeni direktorij kojeg sam sa svim napred navedenim podesavanjima postavio na Desktopu mog racunara. Probao sam da iskljucim Firewall (ZoneAlarm), Windowsov firewall je iskljucen, ali ne pomaze.

Zna li neko gde gresim, ili ako ima volje da mi detaljnije napise kako podesiti Hamachi i koja su to ostala bitna podesavanja da bih ostvario deljenje foldera i pristup fajlovima na drugom racunaru ?

Hvala unapred.

Pozdrav

blaki.

[ najnislija @ 17.05.2006. 00:56 ] @
malopre sam instalirao Hamachi i imam veliki problem. Sve sam lepo podesio i uspeo da vidim drugi kompjuter i da on vidi mene. Medjutim, kada sam pokusao da preuzmem jedan malo veci fajl sa drugog racunara (da bih proverio brzinu prenosa) komp sa koga sam preuzimao fajl je poceo da se koci. Kada sam proverio opterecenje procesora (na kompu sa kog preuzimam fajl) video sam da je opterecen skoro 100%!!! proverio sam procesor na svom racunaru i video da je i on dosta opterecen (oko 70%). Mozda je bitno da pomenem da imam ADSL konekciju (768/192kbts), moj komp je centrino 1.7GHz a ovaj drugi AMD 1600+ (1.4 Ghz)

da li se ovo desava samo kod mene ??


Predrag Blagojevic
[ Vladokv @ 15.08.2006. 22:55 ] @
I meni se opterecuje procesor pri brzinama vecim od 50 Mbps. Ovo napominjem za LAN. Da li se procesori opterete odmah po pocetku transfera ili malo kasnije?
[ Milos333 @ 10.09.2006. 20:54 ] @
Instalirao sam hamachi na poslu i kod kuce uspeo sam da ostvarim ping ali se i dalje nevide molim za pomoc
[ Markotron @ 14.09.2006. 21:39 ] @
Mene muci sljedeci problem!

Konektiram se bez ikakvih problema i mogu catat bez problema, no kada zelim otvoriti drugi racunar ili pingat ga kaze ip not found odnosno request timed out!

Molim za pomoc
[ ---GriFoN--- @ 17.09.2006. 09:50 ] @
posto sam jednom imao acc. na Hamachi-u i onda ga uninstalirao, da li mogu da vratim na taj acc. jer nisam onda stavio master password i sada nemogu biti administrator vpn-a
[ DJuzla @ 26.09.2006. 16:10 ] @
koliko je kasnjenje (ping) preko hjamachija?

napravio sam server sa drugovima da igramo mohaa.kad igramo preko servera ,ping nam je oko 50 ms (adsl 512/128).
oce li biti nesto nizi ping preko hamachija?

hvala
[ ststeva @ 14.10.2006. 12:14 ] @
Ljudi zna li neko sta se desava kad je klijent u mrezi oznacen sa plavom strelivom na dole??


PLZ
[ Ivic@ @ 03.03.2007. 15:54 ] @
http://hamachi.cc/help/tunnel.php
[ abyss @ 11.04.2007. 14:18 ] @
A jel moze ovaj hamachi da se postavi kao lokalni server (da ne bi morale masine da budu na internetu) ili mora da se koristi centralni hamachi server??
[ Tomson256 @ 06.05.2007. 22:57 ] @
Ljudi imam problem kao decko sto je pomenu u pre par postova.
Hamachi radi super,ping TTL=128,tu nemam problema,
ALI,kad igram (u ovom slucaju Call of Duty) u multiplayer-u ,cim udje treci igrac,igra zabada,tj secka mnogo i ne mogu da kontrolisem komande,lete levo-desno...
Zna li neko u cemu je problem??????????????????

Hvala
[ Mister Big Time @ 07.05.2007. 17:31 ] @
Tvoj upload?
[ WlayCo @ 08.05.2007. 13:53 ] @
Verovatno sam glup , ali i posle citanja celog posta meni nije jasna jedna stvar. Da li uz pomoc programa mogu ja da igram pes 6 recimo na dva racunara koja su medjusobno povezana ali nisu na netu? Znaci obican LAN , i PES 6?
[ Milos Stojanovic @ 08.05.2007. 17:43 ] @
ne, Hamachi služi upravo za suprotnu stvar. Da simulira LAN kada su računari u vezi preko interneta.
[ DJuzla @ 08.05.2007. 20:37 ] @
ako su oni vec umrezeni medjusobno-tebi hamachi onda i ne treba...
[ bokibre @ 16.05.2007. 22:36 ] @
zanima me samo jedna stvar kada podesite hamachi mrežu da li klijenti koji su na istoj mreži uvek imaju iste ip adrese ili se one menjaju svaki put kad se korisnik pojavi ponovo na internetu!?!
[ Shadowsong @ 22.05.2007. 13:01 ] @
Ja nikako nisam uspeo da ga nateram da radi. Sa tri druga sam pokusao da se povezem nije htelo pa to ti je.
[ Milos Stojanovic @ 22.05.2007. 15:13 ] @
Šta tačno nije htelo da radi? Da li ste uspeli da napravite svoju mrežu? Da li je prolazio ping između vas?
[ Deviantlike @ 22.05.2007. 20:24 ] @
Imam jedan problem. Instalirao sam hamachi i sada zelim sa ortakom da igram warcraft u multiplayeru. Kada hostujem igru kod njega se hostovana igra ne pojavljuje pa ne moze da joinuje iako smo konektovani preko hamachija i chat opusteno radi. Posto sam cuo da je hamachi ustvari simulacija lan mreze, postoji mrezna karta na oba kompa ali ne znam da namestim mrezu za warcraft u multiplayeru. Ne znam dal treba da sherujem ceo starcraft folder ili nesto u control panelu, jel moze neko da pomogne oko ovoga??
[ Shadowsong @ 23.05.2007. 07:56 ] @
^^Stvar je bila do Windowsa koliko smo skontali. Jel on mene moze da vidi, a ja njega ne, i obrnuto. Digao sam ruke od toga.

^Zasto da serujes foldere? Pa nece da startuje igru sa tvog kompa preko mreze. :)
Ja nisam probao to, ali mirise mi na podesavanja u CP-u ili u NS-u.
[ Deviantlike @ 23.05.2007. 13:22 ] @
Evo na primer Counter radi bez problema, ali war nece, sta je to?!?!?!
[ borneo @ 23.05.2007. 16:37 ] @
Hteo bih da instaliram Hamachi na LAN i na jedan comp na remote strani.

Da bi Hamachi radio treba da forwardujem njegov port na TP-Link td-8840 adsl ruteru.

1) Da li moram doticni port da forwardujem na sve racunare u lan-u, ili je dovoljno to uraditi na adresi 192.168.1.1 (router), koji ce dalje da rasporedjuje saobracaj ?



Ovo pitam jer bih u slucaju pojedinacnih forwarda morao da iskljucim DHCP na ruteru.

1a) Kako ce ruter znati kojem se racunaru obratio remote, ako svi imaju prosledjen isti hamachi port udaljenog racunara?

2) Ako taj port forwardujem, da li sam ga time otvorio za ceo Internet, ne samo za Hamachi (gde je tu sigurnost) ?

3) Da li se Hamachi sam brine za resavanje dinamickih IP adresa (ne treba no-ip i sl.) ?
Ovo pitam zato sto sam na forumu video se Hamachi povezuje sa svojim serverom samo pri instalaciji (setupu) i nikada vise, pa me interesuje kako onda resava dinamicke ip adrese?


Hvala unapred


[mod - spojene teme]

[Ovu poruku je menjao Milos Stojanovic dana 25.05.2007. u 20:43 GMT+1]
[ yolja624 @ 23.05.2007. 19:02 ] @
1) Ne moras da forwardujes nikakav port - hamachi sve to radi sam... ne smeta mu nat na ruteru.
1a) na svakom racunaru imas poseban hamachi koji ima svoj IP (ip iz opsega 5.x.x.x)
2) vidi 1
3) hamachi ima svoj opseg IP adresa - pravi VPN konekcije i nema nikakve veze sa realnim IP adresama - svaki hamachi klijent ima svoj ip - kao sto rekoh iz opsega 5.x.x.x

pozdrav

[ borneo @ 24.05.2007. 17:11 ] @
Hvala na odgovorima.

Evo jos par pitanja:

4) Da li H. koristi NetBIOS ili se shared resursima pristupa iz prompta - drugim recima, kakav je interfejs pristupa deljenim resursima ?

U slucaju ovog prvog, zar nece doci do konflikta izmedju Hamachi mreze i vec postojece LAN mreze u MyNetworkPlaces ?

Instalirao sam danas na brzinu H. na 2 racunara u lan-u, da vidim da li ce da radi u lokalu, i dobio na oba plavu strelicu (limited connectivity ili tako nesto).
Nisam imao vremena da probam medjusobni pristup ova 2 racunara.

Nije mi se dopala preporuka sa Hamachi sajta da app stavim u trusted zonu Outpost firewalla, te sam isti pre instalacije postavio u learning mode, i dozvolio sve sto me je pitao vezano za Hamachi. Mozda je problem u tome?


Pozdrav

edit:
Evo sada vidim sta znaci plava strelica.
Hamachi ne moze da uspostavi direktnu konekciju, i ide preko njihovog servera. To bi valjda trebalo da znaci da ne moze da nadje PPTP protokol (?)
I zaboravih da kazem da su pingovi timed-out.


[Ovu poruku je menjao borneo dana 24.05.2007. u 18:43 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao borneo dana 24.05.2007. u 18:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao borneo dana 24.05.2007. u 20:53 GMT+1]
[ yolja624 @ 24.05.2007. 21:48 ] @
4) Rade sherovani folderi kao da je najobicnija lokalna mreza

da bi hamachi radio, mora da postoji konekcija tog nekog racunara sa hamachi klijentom prema NET-u. Prilikom paljenja hamachi virtuelnog NIC - klijent pokusava da ostvari kontakt sa hamachi serverom, odakle dobija IP adresu i ostale stvari potrebne za kreiranje VPN.

Sumnjam da bi trusted zona pravila probleme... a ni learning mod - narocito ako si dozvolio sve sto je vezano za hamachi - a vec ako si to uradio pa stavi ga u trusted. ;)

Pozdrav
[ obucina @ 24.05.2007. 23:23 ] @
Odličan program, dugo ga koristim. Korisnici mojih programa ga koriste (dao sam ga svima i svuda ga guram).
Oproban je i na velikim daljinama Danska - Srbija. Nikada mi nije pravio probleme. Dešava se da glavni server
bude preopterećen i morate da čekate u redu za uspostavljanje veze sa svojiom mrežom, ali to nije duže od
par minuta. Loše konfigurisan Firewall ga ubija. Veza je sporija u Free verziji pošto se kriptuje.

Preporučujem svima.
[ borneo @ 25.05.2007. 00:07 ] @
Citat:
da bi hamachi radio, mora da postoji konekcija tog nekog racunara sa hamachi klijentom prema NET-u.

Znaci mislis da H. ne radi (nema funkciju) medju lokalnim racunarima?


Sto se tice IP adresa, Steve Gibson (vpn expert) tvrdi da ... nema konektovanja na H. server, osim posle instalacije, kada klijent dobija od H. servera 1 trajnu ip adresu 5.x.x.x, preko koje taj peer komunicira sa ostalima iz istoimene mreze.

Poz

edit:
H. u stvari uopste ne koristi PPTP(!!), nego pravi virtuelni tunel preko UDP, pa je moj problem verovatno ipak u firewallu.

[Ovu poruku je menjao borneo dana 25.05.2007. u 01:39 GMT+1]
[ LAsERtri @ 25.05.2007. 00:13 ] @
Citat:
Deviantlike: Evo na primer Counter radi bez problema, ali war nece, sta je to?!?!?!


Kako znam cs koristi IPX za multiplayer a warcraft vjerovatno tcp, tako da mozda ti tcp nije dobro konfigurisan.
Na zalost imam i dale dial up pa ne koristi mi se hamachi. Ali nadam se uskoro kada dobijem WIFI mrezu da cu ga malo procackati ;)
[ borneo @ 26.05.2007. 00:23 ] @
Da, ipak je bilo do firewalla. Morao sam malo da olabavim konfiguraciju.

Sada H. radi (zelena tacka).

Medjutim naknadno sam registrovao (moguci) security problem (sada nisam pri mrezi, pa ne mogu da proverim). Naime setih se da mi je H. zatrazio da unesem password samo kod instalacije, a da mi taj password ne trazi prilikom pokretanja aplikacije.

Ako ne postoji opcija da se uvek promptuje zahtev za unos passworda, onda to znaci da svako ko sedne za klijent racunar ima pristup celoj Hamachi mrezi, sto je u nekim slucajevima potpuno neprihvatljivo.

Mozda takva opcija moze da se podesi, ali eto nisam se setio da to proverim.

Da li neko zna kako stoje stvari sa password restrikcijom pristupa?

Hvala
[ borneo @ 26.05.2007. 00:54 ] @
Heh evo setio sam se, pa da odgovorim sebi:

Ja sam prilikom gasenja aplikacije uvek bio konektovan na mrezu, pa se kod ponovnog ukljucivanja Hamachi uvek automatski konektovao (bez nickname, password prompta).

Dakle ako zelim password prompt kod svakog pokretanja Hamachija, moram pre gasenja da se iskonektujem sa mreze.

Jel tako?
[ yolja624 @ 26.05.2007. 08:09 ] @
@ obucina
Mislim da je komunikacija kriptovana i u free i u full verziji hamachi-ja. Mislim da ga malo "guse" u free verziji da bi ti kupio full verziju. Doduse ne znam nikog sa full verzijom da bi potvrdili ovaj navod.

@ borneo
Sta ce ti hamachi u lokalnoj mrezi? Pa tamo je vec sve povezano. Ili nije? ;)
Pored toga - hamachi svaki put kad upalis klijenta na racunaru PRVO ostvari konekciju sa hamachi serverom. I to radi ama bas svaki put inace nema VPN-a.
Kad govorimo o VPN kod hamachi-ja nisam ulazio u vrstu tj. dal je pptp, l2tp, eoip ili vec sta - vec samo da se radi o nekom VPN. Nema svrhe ulaziti u dubioze :D

Pozdrav
[ stonex @ 26.05.2007. 23:21 ] @
A jel ima nekoga ko bi mi dao sifru za pristup nekoj grupi , cisto da vidim kako radi .
[ markonda @ 28.05.2007. 13:05 ] @
SAd ja imam jedan problem sa Hamachijem:
Povezao sam se s drugom pre 2 dana i sve radi ok....skoro sve...
Probao sam chat i igrice (warcraft FTF) i radi super...samo sto nisam uspeo da "pretrazim" fajlove druga..Trazi mi neki password za neki ghost account.Probao sam sve zive sifre koje sam koristio u Hamachiju.. cak i drugove sifre i nece...
Ako ima ikakve veze, Guest account druga je off a on je ADMIn.Firewall-ovi su iskljuceni.....
..POMAGAJTE !! +Tnx+
[ zexoni @ 29.05.2007. 17:45 ] @
Veliki pozdrav svima.Nisam jos ni skinuo Hamachi ali me interesuje sledece:koristim kablovski internet,128/64,preko proxy servera.Da li Hamachi moze da radi i preko proxy servera ili ne?Odmah napominjem da nisam bas upoznat sa tim stvarima,zato i pitam ovo.Ako moze da radi odmah skidam i inst ga.Unapred hvala
[ zigizig @ 30.05.2007. 02:35 ] @
Kako sam cuo moze.
I koliko se secam neki sa istim problemom kao tvoj su ga koristili da poteraju emule preko hamachi-ja i dobiju high-priority(ili kako vec) kao da imaju javnu ip adresu.
[ DJuzla @ 30.05.2007. 12:18 ] @
izvinjavam se na off-u,ali posto kod nas nema josh flat internet paketa (mjesecni protok nam je ogranichen),i onda na eMule-u dok nesto pocne da se skida,upload me ubije.nekad cekam i po sat vremena dok nesto pocne da mi se skida a za to vrijeme upload ide punom brzinom (upload se naravno obracunava kao protok)
e sad ja pitam da li bi sa tim "high-priority"-em rijesio to cekanje dok nesto ne pocne da se skine,i ako neko zna,da mi objasni kako NARAVNO,KORISTIM HAMACHI (valjda treba nesto da se barata sa IP adresama)

ili ima neko drugo rjesenje da ne cekam dugo dok na eMule-u ne pocne nesto da se skida...

Hvala...
[ ivan026 @ 01.06.2007. 14:23 ] @
Da li hamachi moze da mi stvara problem ako ga instaliram kod sebe,stim da se ja vec nalazim na mrezi(oko 30 korisnika) i kod ortaka koji koristi modem i nije na mrezi????!!!! (problem npr; promenice mi neke parametre tako da necu moci koristiti moju mrezu...itd) Inace sam nov u ovome pa ako je pitanje malo nejasno izvinjavam se!!!!!
[ yolja624 @ 01.06.2007. 22:13 ] @
Citat:
ivan026: Da li hamachi moze da mi stvara problem ako ga instaliram kod sebe,stim da se ja vec nalazim na mrezi(oko 30 korisnika) i kod ortaka koji koristi modem i nije na mrezi????!!!! (problem npr; promenice mi neke parametre tako da necu moci koristiti moju mrezu...itd) Inace sam nov u ovome pa ako je pitanje malo nejasno izvinjavam se!!!!!


Hamachi ni na koji nacin nece (ili bar ne bi trebao :) ) da utice na LAN koji vec imas. Hamachi ce da ti "doda" jos jedan NIC u spisak interfejsa, ali nece dirati parametre na drugim NIC.

Pozdrav
[ Vlada_RS @ 03.06.2007. 10:30 ] @
Koristio sam taj programcic pre 1god ali da kazem extra je
[ petersonic @ 05.06.2007. 23:18 ] @
hamachi je do skora bio super, ali ako ovako nastave hmmmm...... stalno losa veza......
[ peedja @ 13.06.2007. 20:23 ] @
jedno pitanje, u slucaju da imamo 12 vezanih, mogu li svi da ulaze u svaki komp, odnosno sa svakog u svaki, neprimetno. i ako moze kako to spreciti.
[ xploiter @ 15.06.2007. 17:15 ] @
Imam problem vezan za hamachi. ja kreiram mrezu i sve bude u redu drug se prikaci na mrezu, mogu ga pingat (nakon sto iskljuci firewall) a i on mene takodjer.

Problem nastaje kada ja kreiram server za cod2. On taj server vidi u svom clientu i vidi ping i sve to nego kad treba da se konektuje awaiting connection stoji i odbrojava beskonacno. cak sam i crackao server i njemu dao novi key code (crackovani jer on ima original) i opet ista stvar.

Pomoc mucim se oko ovaga vec 4 dana
[ borneo @ 22.06.2007. 23:44 ] @
I mene interesuje ovo sto je peedja pitao.

Dakle, da li bi nam neko ustedeo testiranje i odgovorio, da li preko Hamachija moze da se pristupi i onim racunarima u mrezi, na kojima je Hamachi disablovan ili nije ni instaliran, preko 'Add Network Places' ?

Ovo je vazno sigurnosno pitanje.

Hvala unapred
[ Mister Big Time @ 24.06.2007. 03:14 ] @
MIslis preko MY network places?

Ne.

[ borneo @ 24.06.2007. 16:01 ] @
Hvala
[ Miki @ 02.07.2007. 21:08 ] @
Zdravo drustvo
dali mogu da vas zamolim za malo pomoci?
Instalirao sam Tamasch i kreirao sopstvenu mrezu sudeci po lampicama trebalo bi da sve funkcionise medjuti nije bas tako, naime nemogu da pingujem racunar. U cemu je problem?

Na stranici http://www.rechner-support.com...fuer-fifa-wm-2006-fifa-07.html sam probao sledecu konekciju medjuti javlj se isti problem. Gde i sta gresim? U Tamashiju mi svetle zelene lampice a konekcija ka internetu mi ide preko rutera. Treba li nesto tu podesiti i sta?

pozdrav
[ wex-alpha @ 11.07.2007. 07:24 ] @
Definitivno moram ovaj program da probam :)

Zvuci mi savrseno.
[ ined @ 11.07.2007. 16:13 ] @
Dosta vas je pisalo o problemima vezanim za konekciju. Mene interesuje zašto sporo radi dijeljenje podataka između dva računara, ako internet radi mnogo brže? (ako su računari direktno povezani, neide se preko servera)
Kada se skida Npr. pjesma sa net-a mnogo brže ide to nego da skinem pjesmu sa računara koji je na ovom programu.
[ dexkg @ 11.07.2007. 21:57 ] @
Dakle ne mogu da verujem, te onaj stampao u Americi, te onaj prebacivao fajlove idu sporo te ovo te ono. A dosta ljudi postavilo klasicno pitanje zasto ne mogu da se vide kao u lokalnoj mrezi ,recimo workgroup mrezi tipa, u lokalu workgroup pa imena pera, laza, marko a onda u istoj i ovoga puta oni iz amerike , danske, holandije itd... preko hamachija pa sad imamo u my network place pera,laza,mika + amerikanac,danac,holandjanin. Ljudi moze li to i kako. Ako cemo davati odgovore tipa ja sam se preko total komandera kacio na racunar na veneri a sve preko hamacija onda takvi odgovori nemaju smisla, a i ono nisi dovoljno citao forum pa ti ostave link a ti tamo kad tamo jos jedan danac ,koji je preko hamacija opet nesto uradio samo kako???. Ako ima neko razuman da nama " obicnim smrtnicima " objasni korak po korak kako nastelovati taj hamachi da radi kao u lokalnoj mrezi, dakle da se vide racunari iza workgroupa i racunari iza hamachija ,moze li to. Pozdrav uh al se napisah, valjda cete me razumeti.
[ viss02 @ 30.08.2007. 01:48 ] @
Citat:
dexkg: A dosta ljudi postavilo klasicno pitanje zasto ne mogu da se vide kao u lokalnoj mrezi ,recimo workgroup mrezi tipa, u lokalu workgroup pa imena pera, laza, marko a onda u istoj i ovoga puta oni iz amerike , danske, holandije itd... preko hamachija pa sad imamo u my network place pera,laza,mika + amerikanac,danac,holandjanin. Ljudi moze li to i kako.


Evo ovako: Windows kada se korisnik loguje na windows, kao i još u nekim trenucima učitava listu aktivnih kompjutera, ali ti moraš prvo da se uloguješ, pa ... i na kraju Hamachi se zadnji učita (a za to vreme windows mreža je spremna).

Pokušajte da otvorite Internet Explorer i ukucate \\5.79.10.xxx (IP udaljenog komp-a), tada ćete dobiti sadržaj kao i u lan mreži, tako dqa možete da koristite map network drive, printere i sl. Takođe posle toga dotični računar trebao bi da se pojavi na listi u computers near me.
[ isidora93 @ 06.09.2007. 16:55 ] @
Dosao sam do programa.Pa da probam?Imali problem ako nesto zabrljam pri deistalaciji.I ima li đe kod koga prazno mjesto na mreži da probam kako to sve ide.
Te koliki je bezbednosni rizik i je li to sve prepusteno nasem izboru koga imamo na mrezi.
[ isidora93 @ 06.09.2007. 22:01 ] @
Suta cemo vec probati sa instalacijom na jednom racunaru pa da uvezem komp na poslu i kući.Čujemo se po završenpj misiji.
[ dexkg @ 06.09.2007. 22:16 ] @
Ajde da vidimo
[ shomi276 @ 20.11.2007. 03:16 ] @
Pomoc.Ja i moj drug skinemo novu verziju hamachiai sve lepo on napravi server ja se umrezim sa njim preko hamachia.E sad hocemo da igramo counter strike i nesto nece nepojavljuje se server koji je on napravio.Pozdrav
[ n-b-g @ 20.11.2007. 07:03 ] @
mozda je firewall u pitanju...
[ chinese @ 20.11.2007. 10:26 ] @
drugari jedno pitanje.. ja i drug bi se umrezili preko hamchija najvise zbog igranja igrica....
e sad kakvu konekciju moramo da imamo, obojica trenutno imamo dial up... da li bi mogli tako ili bi morali da se bacimo na neku ozbiljniju konekciju... adsl ili wifi....?
[ shomi276 @ 21.11.2007. 02:19 ] @
Ako bih neko hteo da se umrezi samnom preko hamachia pa da igramo nesto bilo bi bolje i nas vise da se umrezi.Evo podaci server name:Serbia Hamachi Network
password:1111
[ Miladinovic @ 22.11.2007. 21:22 ] @
meni neće da se konetktuje, samo piše "ponovno uspostavljanje veze..." , "rješavanje..." i tako ne mogu ništa dodati, ispod NAT-a sam... ovaj ISP na Microticu ima neki firewall i ne znam da ima nešto otvoreno... ?!?

Da li postoji neka mogućnost podešavanja u postavkama?
[ Miladinovic @ 22.11.2007. 21:23 ] @
zaboravih, treba mi pc-pc samo da povežem, jedan ima javnu ip a drugi ispod nat. nemam vatrozid(firewall) na pc već ga ima provajder ovog što je ispod nata ima u routeru kako sam napomenuo!

[Ovu poruku je menjao Miladinovic dana 22.11.2007. u 22:43 GMT+1]
[ pepad @ 30.12.2007. 14:59 ] @
Instalirao sam hamachi i mogu da chatujem ali ne mogu i ne znam kao da preuzmem podatke sa drugog kompa moze li neko objasnjenje posto sam pocetnik trebam li esto podesavati i shta?
Hvala!
[ pepad @ 30.12.2007. 22:05 ] @
Imam isti problem kao Markotron request timed out!
Ima li rjesenje za ovo
[ nindza@ @ 31.12.2007. 09:30 ] @
Citat:
shomi276: Pomoc.Ja i moj drug skinemo novu verziju hamachiai sve lepo on napravi server ja se umrezim sa njim preko hamachia.E sad hocemo da igramo counter strike i nesto nece nepojavljuje se server koji je on napravio.Pozdrav


Ja vidim CS pod LAN ali kada hocu da udjem meni izbaci da Class C, ne moze da pristupi . Ako se ne varam
Class C, pocinje sa IP 192.0.0.0 . Veza je preko ADSL Telekom
[ Djordje Perisic @ 10.01.2008. 01:15 ] @
Poz svima pre svega!

Ljudi jel zna neko mozda zasto ja sa mojim ortakom ne mogu da se povezem i lepo da igramo cs stalno izbacuje C class!Onda on ne moze da mene pinguje a ja njega mogu!Ja cu odlepiti vise 4 dana za redom se mucim isprobavao sam skoro sve sto sam uspeo da shvatim!Znaci neke UDP/TCP portove nisam menjao dirao jel ne znam ni kako to radi samo mi fali da jos nesto cacnem pa da mi tek onda ne radi!Isao sam i na hamachijev forum al nista niko nema konkretan odgovor i tamo sam gledao sta su oni kao radili i pokusavao i nece i nece!
Mi se na hamaciju vidimo on je zelen kod mene ja sam kod njega i radi i chat al kad upalim file sharing izbaci mi nesto ovako :

Hamachi network adapter is manually configured with IP address that is different from what Hamachi needs to use. Please switch the adapter into DHCP mode or reconfigure to use correct IP address.

Znaci ja sam taj koji create a game i imam adsl 512/64!I ne razumem u cemu je problem!Pa ako bi neko bio ljubazan da mi malo to pojasni i ako moze bez slanja na druge linkove posto sam ih toliko procitao i opet nista nisam uradio!I dalje imam problem ne mogu cs da igram tako da ako moze to ovde da resimo i svi lepo da shvatimo kako se to podesava!Pozz i hvala unapred
[ petersonic @ 10.01.2008. 07:24 ] @
Problem je do samog CS, morate da nadjete drugu verziju.
probajte ovde http://forum.digitalpowered.info/index.php?showforum=15
p.s - potrebna je registracija
[ Djordje Perisic @ 10.01.2008. 15:12 ] @
sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.
Sorry, the link that brought you to this page seems to be out of date or broken.
[ petersonic @ 10.01.2008. 17:51 ] @
Citat:
Djordje Perisic: sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.
Sorry, the link that brought you to this page seems to be out of date or broken.



moras prvo da se registrujes na tom sajtu, pa onda klikni na link koji sam postavio

imas tamo link "Register a new account" da se registrujes
[ Djordje Perisic @ 10.01.2008. 20:59 ] @
Pa normalno da sam se reg pa nisam bas toliki retard al to mi pise kad kliknem na tvoj link!I ulogovan sam naravno!
[ pepad @ 10.01.2008. 23:45 ] @
Molim za pomoc hitno!
Moze li se preko hamachi-ja npr.preuzimati podaci sa drugog kompa koji je kilometar od mene i koristiti stampac to sam procitao da moze i ja skinem hamachi i vidim racunare i mogu samo chatovati ali dalje ne znam kako da preuzmem neki podatak ili kako da stampam na drugom kompu. Da li je ovo moguce i kako?
Hvala
[ petersonic @ 11.01.2008. 07:10 ] @
Citat:
Djordje Perisic: Pa normalno da sam se reg pa nisam bas toliki retard al to mi pise kad kliknem na tvoj link!I ulogovan sam naravno!



heheh, otkud znam ima nas svakakvih :)
ajmo ponovo :)
kliknes na link koji sam postavio i sa strane imas da se ulogujes. Uloguj se kao user: 4chan i pass: 4chan i klikni na login
Ovako sam sad probo i radi sve normalno.
Ako ne mozes da pogledas forum-link koji sam dao onda je najverovatnije do tebe problem i tu stvarno ne znam kako da ti pomognem.

Tu imas postove i u vezi tvog problema, evo mali deo copy/paste:

you're using hamachi, right?
when playing over LAN (hamachi is considered as LAN) CS wants very similar ip's, the first (or the 2 first, im not sure) octet has to be the same. if it's not, you'll see the class C error.
at hamachi you can use aliases to get rid of this problem, the client simulates other IP's. i just say one word: google


ili jednostavno se uloguj na http://forum.digitalpowered.info/ i idi do sekcije
DigitalZone Board > Main Forum > Counter-Strike 1.6
[ Chir @ 14.01.2008. 09:20 ] @
Evo kakvo je moje iskustvo sa Hamachijem:
1. instalirao hamachi i kreirao mrežu - radi ...
2. umrežio se sa još 3 prijatelja,ping i file sharing - radi ... (nakon sto je jedan od nas iskljucio firewall na svom ruteru).Dodao bih,takodje da je sharing fajlova između računara katastrofalno spor,a svi imamo protok od 512
3. pokušao igrati CO2 i COD4 - savršeno radi ...
Pa šta onda ne valja?Ne valja to što kad god jedan od nas kreira server a ostali se "nakače" i krenemo sa igranjem,posle 15 minuta nam se ubaci bar još 5-6 likova koji kreirani server vide na netu i najčešće nam podignu lag do te mere da moramo svi da se diskonektujemo pa sve iz početka.OK,to se (valjda)rešava tako što se server zaštiti password-om,ali ... (to je u stvari i moje pitanje) zašto uopšte praviti virtuelni LAN preko hamachija radi igranja igrica ako ista stvar funkcioniše i bez hamachija?Jasno mi umrežavanje radi samog umrežavanja ali umrežavanje radi igranja igrica ??! ... to ne mogu da skontam.
[ Djordje Perisic @ 14.01.2008. 22:17 ] @
Citat:
petersonic: heheh, otkud znam ima nas svakakvih :)
ajmo ponovo :)
kliknes na link koji sam postavio i sa strane imas da se ulogujes. Uloguj se kao user: 4chan i pass: 4chan i klikni na login
Ovako sam sad probo i radi sve normalno.
Ako ne mozes da pogledas forum-link koji sam dao onda je najverovatnije do tebe problem i tu stvarno ne znam kako da ti pomognem.

Tu imas postove i u vezi tvog problema, evo mali deo copy/paste:

you're using hamachi, right?
when playing over LAN (hamachi is considered as LAN) CS wants very similar ip's, the first (or the 2 first, im not sure) octet has to be the same. if it's not, you'll see the class C error.
at hamachi you can use aliases to get rid of this problem, the client simulates other IP's. i just say one word: google


ili jednostavno se uloguj na http://forum.digitalpowered.info/ i idi do sekcije
DigitalZone Board > Main Forum > Counter-Strike 1.6


Ovako !Mislio sam da si mi dao link do neke teme koja ima odgovor na moje pitanje al nisi nema veze :)
E sad ja sam tamo nasao i taj deo posta koji si ti meni iskopirao al to ne pomaze i dalje dobija C class error!Pa ako bi mogao da mi objasnis malo bolje ako znas?I ako si ikada uspeo da odigras?Posto me toliko nervira da je to strasno ne mogu da verujem da ne mozemo pisljivi kaunter da odigramo preko glupog hamachija!Ja stvarno ne znam sta nisam dobro uradio!

Znaci konektujemo se na hamachi pingujemo se (sad je ping ok) ja kreiram i kako krene da ulazi C class i nikako nece da udje!
Evo sta sam radio do sada mozda nekom pomognem :P i ko zna da li sam dobro shvatio! :D


Znaci isao sam na Preferences>Window i stiklirao Show Advanced...Peer menu item
onda na njegov nick u hamachiju desni klik>Advanced
Peer VPN Adress 5.158.199.X
Peer VPN ailas 5.168.199.X

znaci promenio sam 2 "cifru" il kako se vec zove! :D znaci 2 "cifra" je ista kao u mom ip na hamachiju!
Onda sam isao na cs ikonicu koja mi se nalazi na desktopu desni klik properties pa u polje target doda +ip i upisao ip servera !
Posle toga sam usao u cs kreirao i dao mu pass i idalje mu prijavljuje C class error!Jel sam nesto pogresno uradio ili sam nesto izostavio?

evo msn ako neko ima zivaca [email protected] da mi pomogne!Hvala unapred !

[Ovu poruku je menjao Djordje Perisic dana 15.01.2008. u 02:18 GMT+1]
[ maron @ 15.01.2008. 14:11 ] @
Evo ja imam problem sa Hamachiem...Hocu da umrezim dva kompa koja su na wirelles,znaci dve antene,dva ip-a..Instalirani su hamachi i na jedan i na drugi komp.Na jednom sam kreirao ip adresu a drugi sam povezao na istu.Sad ovako,mozemo da chatujemo preko hamachija,ali ja drugi komp vidim sa plavom strelicom na dole.I kad kliknem na njega da ocita ping,izbaci mi,"request timed out",isto tako i kad on proba da ocita moj ping..Ugaseni su firewall-ovi i sve je kako treba..Sta moze da bude problem?Pozdrav...
[ markoin @ 27.01.2008. 16:18 ] @
Moglibi stvarno da se skupimo pa da igramo kanter samo da mi objasnis kako to sljaka
[ trile11 @ 03.02.2008. 03:10 ] @
Da li neko zna da li ja sa ADSL-om i drugar sa wirellesom mozemo da se konektujemo i igramo counter-strike,PES08 ili neku drugu igricu i kako to da uradimo? Hvala
[ trile11 @ 03.02.2008. 03:13 ] @
Da li neko zna da li ja sa ADSL-om i drugar sa wirellesom mozemo da se konektujemo i igramo counter-strike,PES08 ili neku drugu igricu i kako to da uradimo? Hvala
[ freemultichat @ 11.02.2008. 20:18 ] @
Za CS sam siguran da treba minimalni upload protok 128kbps, dok download nije kritican (256 ce da sljaka). Probao sam i 1.6 i SORCE sa dvojicom ortaka i radi.
[ iwko @ 19.02.2008. 19:14 ] @
Ja i dalje nisam rešio ovaj CLASS C ERROR vezan za Caunter Strike...!!! :(
[ scenarist @ 23.02.2008. 14:40 ] @
ej ljudi pomagajte.....eh ovako:
Instalirao sam Hamachi(H) testirao(ime mreze:test, sifra:secret) i sve radi,onda mi je drug isto instalirao H i napravio sam mrezu drug se je zakacio i uspjeo sam ga pingati i chatali smo....eh sad smo htjeli da sharujemo folder i skinuo sam sa hamachi.com u pdf formatu upute za izradu "konekcije" i to smo uradili i ja i on na svom racunaru po uputama, i nakon toga nismo se mogli zakacit i javi mi hamachi ovu poruku
[img][img=http://img509.imageshack.us/img509/3112/hamachiid6.th.jpg][/img]
ne razumijem sta da napravim pa eto ako neko zna bilo bi lijepo.....inace na internet sam spojem preko routera i ukljucen mi je DHCP....ne znam mozda nesto trebam u routeru podesit ili sta vec!?
[ Pali zari @ 26.03.2008. 12:41 ] @
moj problem sa hamachijem je sledeci : ja i drugar smo nasli uputstvo kako da podesimo hamachi da bi igrali red aler 2 i sve je radilo do pre neki dan , jednostavno smo upalili kompove da igramo , upalili hamachi videli se u njemu ali se vise nevidimo u igri , ja njega vidim on mene ne ili obratno , pokusali smo sve ali jednostavno vise nece da radi, e da i treba malo duze da da odradi synchronizing pri konektuvanju hamachija da bi se uopste videli u njemu , jer zna neko u cemu je problem.
[ markozelenovic @ 13.05.2008. 17:31 ] @
Ja i ortak smo uspostavili hamachi vezu, mozemo da chatujemo u hamachiju i sve radi.
ali kada pokrenemo COD2 i ortak napravi server ili ja nemogu da nadjem server odnosno on.
Help!!!
[ donmarkone @ 23.06.2008. 12:30 ] @
Isto se meni desava i drugaru u NFS MW i AVP2 dok nam diablo 2 radi odlicno ...

Ja njega ne mogu da pingujem stalno pisem timed out ali diablo radi a ove druge 2 ne , ako neko ima objasnjenje neko please help :)
[ Luka Skrbic @ 11.07.2008. 20:22 ] @
Imamo Hamachi i ja i drug. Iskljucen nam je firewall. Jedan napravi server na new game, a onda se drugi konektuje na njegovu hamachi ip adresu. Izbaci error: LAN servers are restricted for Local clients (Class C). Da li mi mozete pomoci da bismo mogli da igramo CS?
[ snake_master @ 13.07.2008. 22:43 ] @
Mene interesuje da li bi neko mogao da mi odgovori:

Hocu da povezem dva racunara: jedan ima konekciju 512/64kb ADSL, drugi 128/64 cable net (ne znam da li je staticka IP)
Treba mi za file sharing.
Interesuje me da li sa jednog na drugi PC i obrnuto moze uvek da se pristupi ako na primer ovaj sa ADSL resetuje ruter pa mu se promeni IP adresa (da li ce i tada biti dostupan ovom drugom).
Takodje me interesuje koja bi bila brzina kojom bi se razmenjivali fajlovi izmedju ova dva racunara? Da li je to 64kb koliko oba PC imaju upload ili to od toga ne zavisi?

Ako je 64kb onda mi to nista ne znaci, jer su oba racunara vec opterecena uploadom zbog torrenta i sl. tako da ne verujem da bi mogli bilo sta da preuzmemo jedan od drugog.
[ Makaveli025 @ 14.07.2008. 00:21 ] @
Imam problem...
Svaki put kada upalim Hamachi I startujem da se konektuje pokazuje mi ovo..



U prevodu veza sa posrednickim serverom tim i tim je ne predvidjeno prekinuta.
pa se pitam da li je do nekog servera sa liste posto sam imao poduzu listu servera ili sta vec..
Vise puta mi se desavalo da iz ko zna koj put uspem da se konektujem ali sad nikako,,
Molim POMAGAJTE<<<
[ Luka Skrbic @ 06.08.2008. 11:53 ] @
Imamproblem sa hamachijem. On je sledeci. Kada se ja i drug povezemo lepo se vidimo u mrezi i mozemo da se dopisujemo, ali ja ne mogu njega da pingujem, ni on mene. U igri kada jedan hostuje igru, drugi je ne vidi, a ne moze da je nadje ni preko direct IP... Da nije problem do mog rootera, posto sam na starom mogao sve normalno, a sad sam saznao da je moguce da ima neku blokadu? Unapred hvala.

P.S. Iskljucen je firewall .
[ Wajda.W @ 13.09.2008. 19:10 ] @
imam problem kod LAN-a...
U hamachi-ju mi ne stoji zelena lampica nego zvezda i pise status ready, mogu da pingujem i da chatujem....
U cemu jos moze da bude problem?
[ Aleksandar Trifunović @ 16.10.2008. 12:49 ] @
Citat:
Wajda.W: imam problem kod LAN-a...
U hamachi-ju mi ne stoji zelena lampica nego zvezda i pise status ready, mogu da pingujem i da chatujem....
U cemu jos moze da bude problem?


Nemaš nikakav problem.
Zelena zvezdica treba da bude kada je korisnik na mreži, a siva (isključena) kada korisnik nije na mreži.
[ daki_ns @ 03.11.2008. 23:19 ] @
imam problem!

instalirao sam kopiju hamachija u kancelariji na win xp i kuci na win vista (i iskljucio win firewall iako sam ga propustio kroz fw, iskljucio sam za svaki slucaj).
napravio sam konekciju, oba racunara su se nakacila ali drugi racunar vidim kao sivu zvezdicu iako je tamo komp non-stop online kao i hamachi, i kad pokusam da pingujem dobijem request timed out!

znate li sta moze biti??

thx in advance!
[ izida @ 15.12.2008. 19:22 ] @
jel moze da se igra piratska igrica uz pomoc ovog program,ja da hostujem a drugar da uleti???
[ omega84 @ 17.12.2008. 21:22 ] @
Mozhe li neko da mi objasni kako da uspostavim preko hamachija file sharing izmedju kompa na kome je vista i drugog na kome je xp ?
[ eldinps @ 21.02.2009. 14:50 ] @
Ljudi da odgovorite meni i ovom liku gore.
E pazi ovako ja i moj drug udaljeni smo nekih 500 metara mozda nesto manje
300 tako i pazi sad hocemo da se umrezimo da igramo command & sonquer 3 preko mreze, instalirao sam hamachi i ja i on ubaci on moju sifru mozemo da cetujemo ali nemozemo da gledamo i uzimamo fajlove jedan od drugog kad udjem u My Network Places govori mi neki eror pojma nemam o cemu se radi ali tako je znaci nemozemo fajlove da uzimamo jedan od drugog a i naravno je da ni pomena da igramo nasu omiljenu igru oboica imamo internet ja imam ruter ima i on ali on ima ono ne znam kako se zove sto bezicno povezujem njegov ruter u kancelariji sa njegovim compom u sobi ali sto je najbitnije ima li neko predloga zasto nama nece umrezavanje zasto nemozemo igrati igru koju zelimo zastooooooooooooooo :(:(:(:(:(:(:( (ako vam je od pomoci nesto ii ako nesto to moze da smeta moj administrator na compu je zasticen sifrom znaci imam i guest i administrator on je pod sifrom dali to da maknem da probam ili to nema nikakve veze molim vas pomoziteeee:::

Mislim da jos jedan lik gore iznad mog posta ima isti problem niko mu nije odgovorio pa hajde sad odgovorite molim vas....

HVALA UNAPRED




:D
[ mi_nismo_anđeli @ 16.05.2009. 03:53 ] @
Imam firmu i umrežio bih udaljene kompjutere sa hamachi-jem
Zanima me koliko su mi kompjuteri sigurani od stranih upada u moj lokalni sistem.
[ hirurg83 @ 26.05.2009. 11:01 ] @
Pozdrav za sve ovde, da ne pravim novu temu odlucio sam ovde da se javim posto je tema prikoliko srodna. Znaci instalirao sma Hamachija na racunar, OS mi je Vista, i kad hocu da igram igricu ne vidim server u njoj, dok kad mi je bio OS sve radi kako treba. Znaci samo je do OS. E sad pitanje je, da li neko zna u cemu je poenta i sta treba da se uradi da bi mogao preko Viste normalno da koristim Hamachi. Znaci ljudi ostali mene vide u igrici ja nikog ne vidim, i kad ja kreiram igru niko mi ne moze pristupiti. pozz i hvala na odgovoru
[ nindza@ @ 26.05.2009. 13:25 ] @
Citat:
hirurg83: Pozdrav za sve ovde, da ne pravim novu temu odlucio sam ovde da se javim posto je tema prikoliko srodna. Znaci instalirao sma Hamachija na racunar, OS mi je Vista, i kad hocu da igram igricu ne vidim server u njoj, dok kad mi je bio OS sve radi kako treba. Znaci samo je do OS. E sad pitanje je, da li neko zna u cemu je poenta i sta treba da se uradi da bi mogao preko Viste normalno da koristim Hamachi. Znaci ljudi ostali mene vide u igrici ja nikog ne vidim, i kad ja kreiram igru niko mi ne moze pristupiti. pozz i hvala na odgovoru



Takav problem je meni pravio Firewall a na visti je dosta radjeno oko same bezbednosti OS-a
[ hirurg83 @ 26.05.2009. 14:46 ] @
jesi li uspjeo da rijesis ili ne?
[ nindza@ @ 27.05.2009. 00:44 ] @
Citat:
hirurg83: jesi li uspjeo da rijesis ili ne?


Jesam resio sam problem tako sto sam dotao hamaci u firewall listu programa, a dodao sam i samu igricu koju pokrecem njen izvrsi .exe takodje u firewall listu i radi...

Najvise mi je pravio problem WarCraft od igrica ostale rade ok cak i CS 1.6
[ nayrobb @ 04.06.2009. 22:49 ] @
I kao sto vec znate cim vam pisem znaci da imam problem... :)

Instalirao sam hamachi i drugar je, povezali smo se, sve je ok. Ali, kada zelimo da igramo Q3 Arenu i kada je on server meni izbacuje da server koristi protokol(kontam da je to IP Protocol, ispravite me ako gresim) 43, a u suprotnom slucaju kada sam ja server njemu izbacuje da ja koristim protokol 66 i onda je on nasao neki simulator da bi imali isti protokol i onda kada kreiramo igru i neko od nas pokusa da se prikljuci kreiranoj igri samo stoji AWAITING nesto i odbrojava do beskonacnosti....


Da li neko zna sta je u pitanju i kako to da resimo?

Hvala unapred!
[ stefanaca @ 06.06.2009. 20:47 ] @
Ljudi pomozite nikako ne mogu da propustim sbb kablovski internet kroz mrezu.Prvi komjuter je na netu tcp/ip je podesen 192.168.0.1 PC1 Work grupa je ista i na PC2 ip je 192.168.0.2.Odradio sam ipconfig/all i pingovanje i sve prepoznaje ali nemam pristup netu sa PC2.Sve sam serovao ali oko internet konekcije ne znam sta jos treba podesititj koji protokol.Ako neko moze da mi pomogne sistematski sta da uradim ,od pocetka do kraja,od podesavanja ip adrese pa do serovanja interneta.Poludeh vise.
[ kikiriki018 @ 31.07.2009. 16:12 ] @
Citat:
nindza@: Jesam resio sam problem tako sto sam dotao hamaci u firewall listu programa, a dodao sam i samu igricu koju pokrecem njen izvrsi .exe takodje u firewall listu i radi...

Najvise mi je pravio problem WarCraft od igrica ostale rade ok cak i CS 1.6





Lepo od tebe sto si resio ali reci i nama kako i mi da resimo konkretno CS 1.6.......................
[ Srđan Pavlović @ 22.08.2009. 02:31 ] @
^
Citat:
tako sto sam dotao hamaci u firewall listu programa, a dodao sam i samu igricu koju pokrecem njen izvrsi .exe takodje u firewall listu
[ jimmy_kvo @ 26.11.2009. 17:32 ] @
Plava strelica na dole.. Kako da uspostavim direktnu vezu sa udaljenim racunarom? Ili to Hamachi radi sam?
[ mikiorion @ 15.01.2010. 12:20 ] @
Jel može neko da mi objasni kako da igram Risk II preko hamachija?
[ Qler01 @ 30.01.2010. 17:08 ] @
Imam problem sa hamachijem naime ne mogu da igram PES u mrezi, pokusao sam da napravim novu mrezu povezem dva racunara ali PING ne radi (ne prolaze paketi) ne znam u cemu je stvarcica,ako neko moze da mi da detaljno uputstvo kako da igram PES 10 u mrezi i da serujem foldere ( tome slicno) a da mogu da mi pristupaju ostali klijenti?


Hvala
[ Darko_zed @ 30.01.2010. 19:01 ] @
Moras iskljuciti firewall na oba racunara ili ga propustiti kroz njega ,a to mozes uraditi u firewall setings.poz
[ Qler01 @ 31.01.2010. 09:06 ] @
Hvala Drako na savetu,prvo sto sam proverio je firewall, medju tim i dalje nije bilo promene na bolje
[ Qler01 @ 31.01.2010. 10:10 ] @
ah da zaboravih reci da nemam nikakav patch instaliran za PES 2010 mozda je to razlog? ujedno u Network places pa na Advancet sam podesio da mi Hamachi bude na prvom mestu, i iskljucio dole opciju za printer i sharing. Ako to nesto moze da pomogne?

Ako treba patch za PES 2010 zamolio bih vas da mi date link, i ako treba jos nekakve opcije da se bodese kako bih video drugi racunar ( da prilazi ping) da mogu da serujem foldere,mapiram disk i tome sl.
[ Darko_zed @ 31.01.2010. 12:22 ] @
Probaj da skines teamviewer5 on ti isto sto i hamachi samo po meni mnogo bolji jer sam se i ja isto tako majao oko podesavanja hamachija pa mi pukao film i sada koristim ovaj program za VPN i mogu ti reci da nema igre do sada koja nije radila u LAN-u.Ovde nemas nikakvih podesavanja samo pokreneta zajedno program i uspostavite vezu i to je to,sve radi.
Ono sto kazes za PATCH ako imate istu instalaciju nebi trebao patch ,a ako ste sa razlicitih diskova instalirali onda je moguce da neka o igara ima u sebi patch pa ga zato ovaj drugi ne prepoznaje to ti pricam iz iskustva jer sam zivce tako pogubio oko nekih igrica ,ista igrica isto sve ,a nece da radi.poz
[ Qler01 @ 31.01.2010. 17:41 ] @
Hvala puno na savetu pokusacu sa tim programom,jer mi je jako jednostavniji iz tvog objasnjenja,a sada ima li nekih servera za PES2010? da bih probao ? ja sam instalirao pes sa neta dakle nije nam isti PES2010 mozda i zbog toga nije htelo,ali sa druge strane ni ping nam nije prolazio na Hamachiju.


Poz
[ Darko_zed @ 01.02.2010. 15:13 ] @
Ajde sto nece igrica ,ali sto ne mozete da pingujete to mi nije jasno ,neko od vas dvojice nesto nije lepo uradio ,proverite.
Za servere ne znam stvarno jer nikada nisam igrao PES vec FIFU a ona trazi original CD. za server,mada sam video PES kako izgleda i mogu ti reci da je dobra igrica pa ako resite da je igrate preko teamviewr rado bih se pridruzio,ali opet ostaje ono ,morate imati istu instalaciju .poz
[ Qler01 @ 01.02.2010. 15:27 ] @
Hvala darko ....uspeo sam da resim problem sa PING-om pusticu ti PP ako se odlucimo za PES na novom softweru ;)
[ Darko_zed @ 01.02.2010. 18:38 ] @
U cemu je bio problem ,podeli ga sa nama mozda nekome i pomognes.poz ali u svakom slucaju probajte novi softwer.
[ Qler01 @ 01.02.2010. 18:44 ] @
klasika firewall eh da je bio drugi problem malo jaci rado bih podelio sa ostalima...ikako je mene taj drugi korisnik ubedjivao da je OFF u stvari nije ni znao sta je firewall dok ja nisam fizicki otisao kod njaga i lupio OFF ;)
[ Darko_zed @ 01.02.2010. 19:15 ] @
E druze danas je takvo vreme ne veruj nikome pa cak i sebe proveravaj a jesi li lupio njegovom glavom u tastaturu off ili?
Dobro je ,bitno je da je problem resen.pozdrav
[ Maverickso @ 24.02.2010. 12:35 ] @
Code:

http://virtualmultiplayerlan.blogspot.com/

kliknes na link desno gde pise

Code:

EPC-VMLclient.exe  (~1.633Kb)


skines instaliras kontektujes se i ti ti tvoji ortaci koji zele da se igraju sa tobom,i vise nema zime ni sa jednom igrom.

P.S
resetuj komp nakon instaliranja.
[ deki4321 @ 02.03.2010. 18:40 ] @
poz ovo je moj prvi post imam veliki problem,imam wirelass opremu na 5ghz kod provajdera KBCnet paket je Max5, imam protok 7.2/7.2 i javnu ip adresu,i imam windows 7 Ultimate 64bit.E sad problem je sa hamacijem sledeci.Imam poslednju verziju hamacija i pokazuje mi ove greske:

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_hamaci831.jpg

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_hamaci2.jpg

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_hamaci3.jpg

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_hamaci4.jpg

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_hamachi5222.jpg

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_hamaci6.jpg

Naravno iskljucio sam firewall i iskljucio sam antivirus,ali opet daje taj problem,takodje sam probao i starije verzije i isto se ponasa.Meni ovo sluzi za igranje Football Managera 2010,tako jos jedna zanimljiva stvar probao sam da napravim server direktno preko moje IP adrese,i kad sam dao moju IP adresu mom drugaru ,on ni preko nje nije mogao da udje kod mene.Ako moze neka pomoc.
[ Maverickso @ 02.03.2010. 19:52 ] @
to je problem sa tunelingom nista specificno osim sto znaci da igre koje traze istu C klasu ip adresa nece raditi preko istog.

Ako imas problema sa igrom pogledaj moj post iznad ILI koristi Tungle umesto hamachija.Ja trenutno koristim Tungle za Dungeon Siege 2 za igranje sa ortacima.
[ deki4321 @ 02.03.2010. 23:07 ] @
Ne mogu nikako da namestim na windows 7 Ultimate 64bit ovaj Tunngle beta. evo slika

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_tunel.jpg

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_tunel2.jpg

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=34_tunel3.jpg

nikako ne mogu da instaliram taj network adapter TAP-Win32 Adapter V9 ( Tunngle )

imam windows 7 ultimate 64bit
[ nelecarvdn @ 13.03.2010. 15:58 ] @
nemojte da mi se smejete ali kako da napravim mrezu sta je ID sta tu da kucam????????
[ goranbo @ 06.04.2010. 04:30 ] @
Pa ovo je tema od sto pitanja i nijednog odgovora. Moze se komotno i ukinuti...

[Ovu poruku je menjao goranbo dana 06.04.2010. u 08:20 GMT+1]
[ NidzaPA @ 24.08.2010. 19:21 ] @
Zamolio bih za neko uputstvo,trazim ceo dan neko pitanje kako se koristi hamachi i kako se igra pe6 preko njega ali nisam nasao.Nikada nisam koristio hamachi,niti sam upoznat njime,pa bih vas zamolio da mi neko da uputstva sta treba da radim,kada skinem hamachi,i kako da se povezem sa drugim za pes6.naravno i podesavanja,ako nije problem odgovorite mi na pp,ako vec ovde stoji slican post,a ne mogu da ga nadjem!?



[Ovu poruku je menjao NidzaPA dana 26.08.2010. u 12:19 GMT+1]
[ emirnp @ 24.10.2010. 00:55 ] @
Kakav je protok podataka?
Koliko npr prebacu u sekundi, ako uzimam neki fajl sa racunara kom dam dozvolu da se nakaci na moju mrezu koju kreiram preko Hamachi-ja?
[ adzo_ @ 24.10.2010. 09:53 ] @
Direktno zavisi od uploada internet paketa koji posedujete
[ stranac2 @ 07.02.2012. 21:28 ] @
Dva računala spojena na internet preko istog rutera, u ruteru aktivan DHCP. Iste verzije Hamachi-ja, povezani na istu mrežu. Na jednom računalo konstantno DIRECT TUNNEL, na drugom RELAYED TUNNEL, spora veza, tek povremeno direct, nema pravila (ja nisam uspio shvatiti). Isključivanje firewalla i antivirusa nije dalo razultata.
Što predlažete?
Zahvaljujem
Pozdrav
[ valjan @ 08.02.2012. 11:06 ] @
Da bi Hamachi radio u full-u na svim mašinama iza rutera, moraš na ruteru proslediti određene portove, a pošto su sve lokalne adrese NAT-ovane, onda je logično da i svaka mašina mora imati otvoren različit port kako bi se jednoznačno odredilo ko komunicira sa kim. Više detalja možeš pronaći na: http://help.logmein.com/SelfSe...=FAQ&id=kA030000000DGD6CAO
[ DIDI BRATE @ 28.02.2012. 17:21 ] @
E jel moze pomoc ja sam takoreci bot za ove stvari i zato molim da mi pomognete kako da se umrezim sa nekim de da idem i sta da radim molim pomoc!!!!
[ perkestefan @ 26.10.2012. 01:08 ] @
Zdravo drustvo instalirao sam danas ovaj program hamachi i hocu da se povezem sa drugarima da igram zero hour generals ali mi nikako ne ide... drugar se uloguje i sve je zeleno samo kod mene pokazuje jedan zuti trougao i na njemu uzvicnik a fireval sam gasio isto se desava...? zna li neko sta da radim...?
[ mish_ns @ 09.11.2012. 12:24 ] @
valjan,
Imam pitanje takođe oko relayed i direct tunellinga.

Da li to znači da svaka mašina mora imati fiksnu lokalnu adresu i dodeljen port za forwardovanje. i kako podesiti hamachi-je peer connections?

Probao sam da podesim ali mi nije jasno...