[ Dalibor81 @ 26.05.2005. 11:36 ] @
Mozda nisam pogodio forum, ali....
Zanima me vase misljenje o "behringer - eurorack UB1622fx-pro"
Meni se dopala, ali nisam expert pa da saznam i vase misljenje.
Pozdrav
[ vindic8or @ 26.05.2005. 12:45 ] @
pa to ti je najjeftiniji mixer u klasi, tako da srazmerno ceni mozes da ocekujes i kvalitet.
a tvoje potrebe su?


moja preporuka je soundcraft spirit e12 ili mackie vlz 1402 pro.
[ acaradio @ 26.05.2005. 12:50 ] @
Mada se vecina nece sloziti samnom, Behringerove miksetice uglavnom nisu toliko lose, ja imam jednu UB-1204fx na poslu za montazu i ona lepo radi, a kod kuce koristim UB-802 i sa njom sam zadovoljan. Ono sto ne volim su losi eq filteri na kanalima, jako cudno filtriraju (zato sve radim flat).
Velika mana je losa izrada...jos uvek nemam problema sa pomenutim mixetama, ali se ljudi zale da su potovi i siberi veoma kilavi, da su losi lemovi na ulazima....dakle, nije za akanje, ako si nezan sa njom ona ce posluziti. Zvuk je solidan.

[ acaradio @ 26.05.2005. 13:00 ] @
...a da, da ne zaboravim - ono "FX" na mikseti zaboravi, efekti su katastrofa !!!! Samo flat zvuk bez ikakvih filtriranja i ugradjenih efekata
[ Ni ten ichi ryu @ 26.05.2005. 16:48 ] @
^ drugim rečima potraži model bez fx i uštedi neku siću.

Za šta ti treba mikseta? Ako želiš samo da rutiraš signal levo desno i da se zezaš na kućnom sistemu, to je sasvim ok igračka.

Neki od ovih soundcraft miksera koje je vind spomenuo su užasno jeftini.
[ vindic8or @ 26.05.2005. 18:25 ] @
ovaj koji sam spomenuo je spirit e12, quality :-) kosta £239.




soundcraft ima 2 jeftinija i manja modela, koji bi ovde mozda mogli da odrade posao, bolje od behringera.

ovo je compact 4. kosta £69.




a ovo je malo veci compact 10. kosta £129.




jos samo da nam autor topica napise sta hoce da radi, pa mozemo da mu damo i neke preciznije savete...

[ Ni ten ichi ryu @ 26.05.2005. 18:25 ] @
ja sam se na te soundcrafte naložio prošle godine u arizoni, gde mi je u početku jedino štivo za čitanje bio BSW katalog. kenj.
[ vindic8or @ 26.05.2005. 18:31 ] @
sta mislis o

soundcraft spirit e12 v. mackie 1402 vlz pro

?
[ Ni ten ichi ryu @ 26.05.2005. 18:50 ] @
mogu da nagađam, ali to bi bilo to. Koristio sam more Mackie-ja, ali samo jedan soundcraft (dok još uvek nisam obraćao pažnju na modele i brojke).

da imam para i biram koji ću, verovatno bih kupio e12 lokalno, pošto bih mogao da ga vratim i da uzmem mekija ako se razočaram.
[ Aleksandar Đokić @ 26.05.2005. 18:56 ] @
e a gde ima da se kupi u Srbiji ova compact 4. i da li je stvarno 69 funte, ja sam nalazio na google neke cifre preko 400 funte

p.s ja sam "kobajagi" neki DJ i treba mi za igranje kod kuce i za neke omanje zurkice
[ Ni ten ichi ryu @ 26.05.2005. 19:11 ] @
kod mene je $99. Verovatno će koštati malo više tu.
[ vindic8or @ 26.05.2005. 20:13 ] @
da, toliko kosta. ne znam sta si nasao na google.

ali to nije DJ mixer. za taji nake pare imas gemini i numark mixere. nisu top notch naravno, ali ce ti lepo raditi posao.

Gemini PS540I je isto £69. pogledaj. Tascam XS-3 DJ Scratch Mixer je ok za cenu, £79.
[ Dalibor81 @ 26.05.2005. 21:22 ] @
Citat:
vindic8or:


jos samo da nam autor topica napise sta hoce da radi, pa mozemo da mu damo i neke preciznije savete...


Pa namenjena je za koriscenje u diskoteci koja prima ~250 ljudi, na ozvucenju ~1000W, Uglavnom od mixera ocekujem kvalitet same izrade (mehanicki gledano), a kvalitet zvuka more\or\less, jer generalno cela oprema nije na nekom visikom nivou pa etooo......
[ Aleksandar Đokić @ 26.05.2005. 21:51 ] @
u pravu ste, kupicu DJ mixer, mozete li da mi predlozite neki Numark-ov DJ mixer za te pare (120e, +-10e), i naravno posto planiram da kupim u sledecih nedelju dana gde ima da se kupi kod "nas"
[ Dalibor81 @ 26.05.2005. 21:56 ] @
Ja sam ovaj behringer kupio jer je jedan "veseli"decko slupao "gemini 626", pa je platio odstetu i taman je bilo za ovu, ali jos me zanima sta mislite o onoj ponudi na www.skymusic.co.yu mislim da se mora zvati za cenu, ali kao sto sam rekao i sto je zaslepljujuce ocigledno, treba mi jaka konstrukcija!!!
Tamo sam video interesantne modele!!
Pozdrav
[ vindic8or @ 26.05.2005. 21:57 ] @
@ dalibor81

znaci treba ti DJ mixer?
[ Aleksandar Đokić @ 26.05.2005. 22:17 ] @
ja sam cuo da SkyMusic dere
[ Dalibor81 @ 26.05.2005. 22:56 ] @
Citat:
vindic8or: @ dalibor81

znaci treba ti DJ mixer?



Da ali treba mi nesto sto nema mnogo ulaza, ali da lepo bustuje sa EQ, a da pri tom ima mali sum, jer je problem kada je diskoteka "prazna", primecuje se sum sa ove miksete, dok ga na nekim "skupim" koje sam iznajmljivao nema!?!?
[ Dalibor81 @ 30.05.2005. 19:19 ] @
HMMMM...... Evo jedna ne-tehnicka zamerka, sa njom ide knjiga sa uputstvima na deset jezika medju kojima NIJE engleski?!?!?!
[ vindic8or @ 30.05.2005. 20:54 ] @
hehehe :) domaci dileri i nase trziste :-)
[ Dalibor81 @ 30.05.2005. 21:27 ] @
UUUOOOOPPSSSS!!!! Nije valjda da se tu nesto pitaju domaci dileri?????!!!!!!
[ vindic8or @ 30.05.2005. 23:44 ] @
pa da... behringer je velika firma, ima ih na svim kontinentima etc etc.
ne prave jedno uputstvo koje isporucuju uz sve te konzole :)
nego za odredjeni region, pa 10 jezika, pa sledeci region, jos 10 jezika i tako dalje.

ti samo po prisutnim jezicima mozes da zakljucis gde je bio isporucen tvoj mixer, i da upotrebis mastu kako je stigao do tebe :-)
[ akriza11 @ 08.09.2005. 20:20 ] @
imam ub 2222 i mislim da je solidan ,ali pumpa dosta prljave basove...
za razliku od macki-a
[ Nocni Jahac @ 14.09.2006. 19:15 ] @
Ne znam o kojoj je lovi rijec, ali toplo preporucujem Allen&Heath jaaaako je cista plus parametrika umjesto grafickog EQ na izlazu pa podesavas kako te volja... Ja koristim ovakav mixer ali ima istu verziju bez snage...

[img][att_url][/img]

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 14.09.2006. u 21:32 GMT+1]
[ Rocket Roll @ 14.09.2006. 20:35 ] @
Ljudi, dobri saveti, ali niakda ne bi bilo na odmet da "racunate na nas", tj. da dajete savete za ovde.

Spomenute miksete ne mogu da se nadju u Beogradu, ili mogu po mnogo vecim cenama od spomenutih. Ako kupujes u Beogradu, ostaju ti "uobicajeni osumnjiceni" (SkyMusic, LyraStyle, Artist Systems, Mega Music), od kojih nikoga i nikada ne bih reklamirao, ali samo tamo mozes da nadjes neki izbor i da ne rizikujes (poruceno sa eBayja ponekad "nestaje u transportu" ili sa carinom kosta kao da si regularno kupio kod pomenutih).

Ako su sledeci redovi reklama, neka ih moderator obrise: SkyMusic, Tapco by Mackie miksetica, vrlo slicna tom Behringeru ali valjda kvalitetnija, 120 e. Sam Behringer - Mega Music u Kneginje Zorke ili preko http://www.roland.co.yu/ , pa tamo vidi koja ti je radnja najbliza. (Znam, zvanicni zatupnik je Artist, ali imaju "hajducki" nacin poslovanja - sacuvaj Boze.)
[ ton_majstor @ 14.09.2006. 21:15 ] @
Zaista sam iznenađen da imaš takva iskustva sa njima. Meni su oni jedini sa kojima mogu da radim, tj. "first call". Ok, i "Mitrosmusic" je ok.

Ako je to neko opako pljuvanje nemoj online, inače napiši šta ti se desilo. Bolje, meni na PP pošalji poruku o tome.

Inače se nosim mišlju da otvorimo temu o iskustvima sa prodavnicama. Ne o cenama i asortimanu, to bi bila reklama. Mada, to je opasan teren i potencijalan izvor problema. Ipak, da sam ja prodavac, voleo bih da znam šta kupci misle o mojoj radnji i zaposlenima.

Pozdrav!
[ Rocket Roll @ 14.09.2006. 21:23 ] @
Nikako opako pljuvanje! Postujem i volim ovo mesto i njegova pravila.

Kao dodatak, Yamaha ima miksetice slicne tom maleckom Behringeru koje mogu da se vide u Mitrosu, ali bi mozda bilo jeftinije da se kupe preko LyraStyle (Yamahinih zastupnika), mada treba proveriti. Linkova za obe radnje ima dovoljno - pretraga foruma bi trebalo da nadje bar neke.
[ Bajaggy @ 05.12.2006. 22:21 ] @
Trazi nesto drugo definitivno, imam lose iskustvo
[ roza @ 08.12.2006. 18:56 ] @
Koju bi ste mixetu meni preporucili?Otvorio bi radio stanicu pa mi treba mixeta.Ne bi ga bas odma otvorio pa bi je zasad koristio za kucnu produkciju posto se bavim muzikom.Treba mi suva mikseta bez pojacala posto imam pojacalo.
[ Rocket Roll @ 09.12.2006. 01:11 ] @
O kojem budžetu pričamo, roza?
[ Gitarista @ 09.12.2006. 01:44 ] @
Au bre Rocket, po meni je Artist najkorektnija firma kod nas.Ne znam odakle ti to "hajduchki" za razliku
od recimo Sky-a koji je dno dna i kod kojih vishe nikad necu uci u shop!
[ roza @ 09.12.2006. 04:55 ] @
Pa izmedju 300-500e!
[ acaradio @ 09.12.2006. 13:32 ] @
300-500 evrica za miksetu koja bi se koristila u radijskom emitovanju ? Nikako.
Tu se ne ide ispod 1500 evra. Postoji mnogo razloga - prvi je naravno kvalitet zvuka, ali isto toliko je bitno da mikseta ima kvalitetne (izdrzljive) "mehanicke" delove: fadere (tj. reglere), "obrtne" potenciometre, switchere i ostale dugmice. I naravno, da podrzava zahteve radijskog emitovanja (npr. podrska za tel. hibrid).
Ne treba zaboraviti da ti delovi treba da izdrze nekoliko desetina hiljada pritiskanja/podizanja/spustanja godisnje i da to treba da radi besprekorno 24/7.

Npr. ovo - http://www.d-r.nl/dnrsite/products/airmate/airmate.html je fina mikseta koja (iako predvidjena za radijsku produkciju) odlicno radi broadcast posao u malim radio stanicama u kojima nema velikih zahteva.
A ova mikseta - http://www.d-r.nl/dnrsite/products/airlab/airlab.html je ozbiljnija prica.

A uzeti neku igracku za kucnu produkciju, a kasnije je koristiti u emitovanju...to ne ide.
[ uad @ 09.12.2006. 15:54 ] @
Podrzavam predlog za Airlab, godinama sam radio na njoj i nije se kvarila. Koliko znam dosta radio stanica u Beogradu radi na njoj.
[ roza @ 09.12.2006. 20:11 ] @
Auuu pa to je preskupo!
[ Rocket Roll @ 09.12.2006. 22:12 ] @
Gitarista, pa tako su mi se zalomili par puta... Šta da ti kažem, nekako nam nije isti bioritam, meni i prodavcima. Znači, do mene je, firma me oduševljava cenama i, zahvaljujući njima, pre petnaest sam dana uštedeo 4000 dinara. (Meni to znači puno.)

Šta da se radi, Roza... Za kućnu produkciju sigurno ima nešto jeftinije.