[ Dalibor81 @ 26.05.2005. 11:39 ] @
Primetio sam da nikada nocu nema oluje u pravom smislu reci, ili mi se samo cini!!
[ vindic8or @ 26.05.2005. 12:39 ] @
samo ti se cini
[ BytEfLUSh @ 26.05.2005. 13:02 ] @
Čini ti se.
Pre neko veče je ovde u Somboru bila tako gadna oluja oko 3-4h noću da sam skočio iz kreveta i mislio da je opet počelo bombardovanje...
[ fanfon @ 26.05.2005. 14:12 ] @
He,he...Stare rane nikako da zarastu? Kad se samo setim one olujcine par dana posle bacanja grafitnih bombi od strane NATO avijacije. Mislim da u skorije vreme necemo doziveti tako oslobadjanje energije. Sevalo je i prastalo cele noci. Kao da je bio dan. Mislim da je par hiljada munja sevnulo tada. Jel se seca neko?
[ Marko_L @ 26.05.2005. 14:14 ] @
Definitivno ti se čini.Pre neko veče (2-3 ujutru) sam mislio da će mi prozori poiskakati iz ležišta, a krov komšije koji je 3 kuće od mene sam našao u svom dvorištu.
[ Downforce @ 26.05.2005. 14:23 ] @
Citat:
fanfon: He,he...Stare rane nikako da zarastu? Kad se samo setim one olujcine par dana posle bacanja grafitnih bombi od strane NATO avijacije. Mislim da u skorije vreme necemo doziveti tako oslobadjanje energije. Sevalo je i prastalo cele noci. Kao da je bio dan. Mislim da je par hiljada munja sevnulo tada. Jel se seca neko?


Jos uvek se trudim da zaboravim.Nekoliko noci sam proveo izbacivajuci vodu iz supe i garaze...Munje su se prostirale horizontalno po nebu(kakav spektakl) umesto vertikalno...Covece stvarno je bilo jezivo.
Nema oluje nocu...Ovu konstataciju mogu da ti oprostim jedino ako imas cvrst san. :)
[ fanfon @ 26.05.2005. 21:40 ] @
Secam se da je noc pre toga ugasena nestalo struje i bilo je sablasno mracno. Tacnije nije se video ni prst pred okom a vec sledecu noc je bio show. Meni se desilo par puta dok je nocu bila olujcina da mi poplavi kucu. Tada nisam imao odbrambeni zidic oko kuce posto je malo niza od nivoa ulice a jos je i udubljenje na ulici ispred pa se napravi bazen. Atmosferska kanalizacija nije mogla da primi svu vodu i sve ode u podrum. Dolazili i vatrogasci sa pumpom a ker plivao po podrumu. Bilo oko pola metra vode. Kevi se svaki put digne kosa na glavi kad se seti toga. Onda sam obio resetku od poklopca atmosferske koji je na ulici ispred kuce posto su ga zalili betonom kad su asfaltirali jos pre 10-20 godina i sad je sve u redu. Cim je malo jaca kisa podignem poklopac i sva voda se slije za minut-dva. Veselo...
[ Dalibor81 @ 26.05.2005. 21:50 ] @
Izgleda da nije sasvim tacno da mi se cini, mozda ne nikada, ali primetio sam da je nocu mnogo manja sansa za oluju (isto tako i ujutro), uglavnom nastupa izmedju 15 i 19 casova, znaci popodne\predvece, a ja ne znam zasto.
Pozdrav
[ Miroslav Jeftić @ 26.05.2005. 21:50 ] @
Da, oluja ima noću koliko hoćeš, mada imam utisak da recimo grad (tj. led) jako retko pada noću (sećam se svega jednom da se to desilo u mom kraju). Uglavnom je to skoro uvek popodne. Ili se i meni to samo čini? :)