[ strš @ 27.05.2005. 01:24 ] @
imam grn-001,b19ah sa poni programom nemogu da ih iščitam jer ih nema u softveru.Šta je najpametnije da uradim? Sa neta sam skinuo orange 2 i 3 ali mi traži šifru koju nemam.U njemu ima grn-001 i b19ah.
još jedno pitanje,pošto sam uradio pločicu za poni program da li orange može preko njega da radi ili neki drugi program ako postoji.
Ako imate programe koji bi mi ustupili bio bih vam zahvalan.
Unapred hvala.
[ _str_ @ 27.05.2005. 20:29 ] @
Bas ste prosetali coveka
Za orange moras praviti programator, tj. nisu kompatabilni. Imas semu i nacrt plocice na www.elektronika.rs.ba
[ strš @ 28.05.2005. 00:55 ] @
Drago mi je da se neko javio sa odgovorom pošto mi je ovo prvi put da na ovaj način kontaktiram u vezi nekog problema.
Hvala ti što si mi dao informaciju ali ništa mi neznači da uradim pločicu koju sam inače skinuo sa net-a jer nemam šifru za program.Ako imaš još neki predlog ili šifru voleo bih da vidim.Unapred hvala!
[ zoran @ 28.05.2005. 01:21 ] @
GRN001 = 93C46
pa da probaš tako ?

vozdra________
[ strš @ 08.06.2005. 22:31 ] @
Izvinjavam se na kasnom odgovoru ali probao sam da ga isčitam sa poni programom kao 93c46 ali nemože.Takodje imam demo verziju orange 2 i 3 ali nema ni gnd-001 niti b191h a u prezentaciji programa postoje?Da li zato što je demo verzija?Postoji li lakši način za isčitavanje koda i celog sadržaja eproma?
[ zoran @ 09.06.2005. 00:09 ] @
Pony to radi savršeno dobro , pregledaj ti to ponovo , nešto drugo tebi ne valja.
[ strš @ 09.06.2005. 00:44 ] @
Daješ mi predlog da u PONYPROG 2000 stavim na 9346(nema93c46) i da ga isčitam.Ako imaš ideju zašto to kod mene neće voleo bih da mi odgovoriš.Isčitava 24c02.Šemu sam preuzeo sa net-a i više puta je proverio.Ako imaš i ti šemu voleo bih da mi je pošalješ da bih je uporedio sa mojom.Nadam se da nisam previše zahtevan.Dajem moju šemu po kojoj sam pravio programator.Ako vidiš neku grešku ti mi kaži.Unapred Ti hvala.
[ zoran @ 09.06.2005. 01:27 ] @
93C46 u Pony2000 ima , ima ; Pony2000/uređaj/microwire16eeprom/93c46
ili microwire8eeprom/93c46

Dve vrste organizacije 8bit i 16bit
Nađi datasheet od 93cx6 pa ćeš videti o čemu pričam , a postoje 4 tipa kućišta
ispod sam stavio najčešći , koji ja lično koristim.

Ako i dalje budeš imao problema , znači da ti raspored pinova nije dobar u podnožju programatora , pa onda nađi datash. od tvog eproma da bi saznao tačan raspored izvoda. Bitan je sufiks na čipu , zbog rasporeda pinova.

[ strš @ 09.06.2005. 23:32 ] @
Skinuo sam sa net-a datasheet za 93c46-3p i zaključio sam da je 16 bit-ni i da se raspored nožica slaže sa tvojom i mojom šemom.Ali stvarno u mom pony programu(imam i srpsku i englesku verziju) nepostoji 93c46 već samo 9346.Kad ga isčitavam sa 9346 pokazuje samo oooo.Da nije zaštićen?Ako hoćeš mogu da ti pošaljem moj poni program pa da vidiš šta je u pitanju ili pošalji ti tvoj da uporedim.U mom datasheet-u postoje tri tipa kućišta od kojih je jedan za dip8.Nadam se da te nezamaram mnogo jer sam početnik u ovome pa me sve interesuje a nemam baš neko znanje o eprom-ima.Unapred hvala.
[ zoran @ 10.06.2005. 01:25 ] @
9346 to je to , organizacija 8 i 16 bit
nema tu nikakve zaštite , ako si stavio novi eprom , očitaće samo FF FF FF........
Ako je još običan (dil8) onda koristi taj adapter što sam dao.
Pony2000 to je to
Uzmi bilo koji .bin , .hex...... , uključi 9346 učitaj , očisti bufer , iščitaj , da proveriš.
Sve to sigurno radi , ako nešto neće , prekontroliši svoj programator ponovo.
Uradi kalibraciju.
Podešavanje interfejs ploče treba da izgleda kao na slici dole, pogledaj.
[ strš @ 12.06.2005. 21:36 ] @
Našao sam problem.Nećeš verovati posle tvoje zadnje sugestije da proverim pločicu krenuo sam sa banalnim proverama,tipa kratkog spoja,gde posle prve provere između pina 1 i 2 nađoh da su u kratkom spoju (vizuelno nije moglo da se primeti).Sad je sve OK.Hvala ti na pomoći.Pošto je taj problem rešen sad imam sledeća pitanja (nadam se da nisam dosadan).Da li moram da imam "kalkulator" da bih saznao za kod za autokasetofon i da li moram da znam tip kasetofona?U servisu koliko sam mogao da vidim pri isčitavanju eproma odmah pročita kod.Da li "kalkulator" mora da bude za određeni tip kasetofona ili je univerzalni za sve tipove?Da li pony program može da isčita i b19ah?Kako se isključuje kod?Imam puno pitanja pošto ovde(u Čačku) takve odgovore nemogu da dobijem a interesuju me takve stvari.Ako nisi raspoložen da mi odgovoriš razumeću ionako si mi već mnogo pomogao.
[ wintesla @ 15.06.2005. 08:21 ] @
Citat:
strš:.Da li moram da imam "kalkulator" da bih saznao za kod za autokasetofon i da li moram da znam tip kasetofona?U servisu koliko sam mogao da vidim pri isčitavanju eproma odmah pročita kod.Da li "kalkulator" mora da bude za određeni tip kasetofona ili je univerzalni za sve tipove?Da li pony program može da isčita i b19ah?Kako se isključuje kod?Imam puno pitanja pošto ovde(u Čačku) takve odgovore nemogu da dobijem a interesuju me takve stvari.Ako nisi raspoložen da mi odgovoriš razumeću ionako si mi već mnogo pomogao.


On u servisu ne koristi kalkulator je je vec naucio gde stoje codovi.
U principu ti treba kalk za svaki tip kasetofona, odnosno seriju.
Sto se tice programatora mislim da bi ti Seeprog bio od vece koristi.
Jeste program malo tezi za rad ali moje misljenje je da je bolji.
Sto se iskljucivanja koda tice razmisli malo na tu temu?Da li ga iskljuciti ili ga procitati ostaviti.
[ strš @ 18.06.2005. 01:22 ] @
Hoćeš da kažeš da kad se isčita eeprom u svim onim ciframa je ispisan kod-nema matematičkog izračunavanja?
[ _str_ @ 18.06.2005. 18:33 ] @
Citat:
strš: Hoćeš da kažeš da kad se isčita eeprom u svim onim ciframa je ispisan kod-nema matematičkog izračunavanja?


Obicno je tako. Postoje modeli gde je kod u eepromu zasticen, odnosno primnjuje se izracunavanje.
Kalkulator za kod se obicno odnosi na serijski broj utisnut na sasiji kasetofona, pod uslovom da kas nije totalno blokirao ili je vec ranije menjan sadrzaj eeproma.Najprostije resenje je ubacivanje dump-a za doticni kasetofon.
[ strš @ 18.06.2005. 22:28 ] @
Da li postoji logika po kome se piše dump i da li je dump isti za iste mikroprocesore iako se kasetofoni razlikuju?
[ _str_ @ 19.06.2005. 13:51 ] @
Za svaki model, makar bio od istog proizvodjaca, postoji zaseban dump.
[ strš @ 21.06.2005. 00:34 ] @
Pošto sam primetio da se eepromi (dip razlikuju samo po rasporedu nožica da li to znači da jedni druge mogu menjati a da samo podesim pravi raspored nožica?Šta kažeš imam baš uvrnuta pitanja.
[ _str_ @ 22.06.2005. 21:55 ] @
Citat:
strš: Pošto sam primetio da se eepromi (dip8) razlikuju samo po rasporedu nožica da li to znači da jedni druge mogu menjati a da samo podesim pravi raspored nožica?Šta kažeš imam baš uvrnuta pitanja.


Jeste, bas uvrnuto pitanje. Da si pitao dali moze da se zameni 24c08 sa 24c16, ja bih rekao da moze ali ne verujem da mogu da se menjaju bas tako "sakom i kapom", ima razlike u hardveru samih eeprom-a, osim u rasporedu nozica (vremenski diagrami).
[ strš @ 23.06.2005. 22:12 ] @
Dat mi je predlog da nabavim Seeprog.Na net-u sam našao softver fali mi hardver.Ako neko ima šemu bio bih mu zahvalan da je vidim.Da li pony program može da se dograđuje t.j. da se sa net-a doda još neki softver za nove eeprome?
Da li postoji na net-u mala škola programiranja kontrolera?

Došlo mi je pod ruku jedan koder za grundig wkc 3860 vd.Već ga je neko probao da dekodira.Isčitao sam ga sa pony programom i skinuo sam sa net-a kalkulator ali isčitan kod mi neodgovara prema kalkulatoru jer mi javlja da nije dobar podatak.Kalkulator je 4.0 by stef no1.Imam neke dump-ove za grundig bez koda kad i njega učitam i probam ga na kalkulator isto mi pokaže na"check my dump" zacrveni mi pola cifara kao da nije uredu podatak(pročitano u help opciji).Takođe mi pri učitavanju novog dump-a na grn-001 napiše da je greška pri upisivanu a kad ga zamenim sa 93c46 onda je uredu.Da li je moguće da mi nevalja eeprom ili neodgovara podešavanje u pony programu?Imam i "šifru" na telu kasetofona pa me interesuje kako pomoću njega može da se isčita kod(gr0460v8184466)?Unapred hvala.

[Ovu poruku je menjao strš dana 07.07.2005. u 00:44 GMT+1]