[ Nix @ 27.05.2005. 13:36 ] @
Posedujem "MOTOROLA" pejdzer.
Koliko bih mogao da dobijem za njega, i gde bih ga mozda mogao prodati ?
Da li jos uvek radi "pejdzing sistem srbije" ?

Unapred veliko hvala.
[ cicika @ 27.05.2005. 16:14 ] @
Pejdžing sistem bi trebalo da jo uvek funkcioniše... Mada.. proveriću.
Najbolje što mogu da ti preporičim je da negde daš oglas i da tako proba da ga prodaš, ali ne verujem da možeš da dobiješ više love nego to koštaju dve kafe u nekom ne previše fancy kafiću a i ne verujem da još uvek ima interesenata za takve stvari.
[ superbaka @ 27.05.2005. 17:41 ] @
ja sam svojevremeno (pre cetiri godine) dosao u posed odlicnog NEC-ovog pejdzera koji imam i danas, a tada mi je sluzio kao sat i budilnik... kada sam zvao da pitam kako da ga aktiviram, nastala je opsta panika medju zaposlenima:" tise tise, zove musterija"! izgleda da ni tada nisu imali bog zna koliko posla, cak sta vise, nisu znali tacno da mi kazu koliko kosta dekodiranje i pretplata... kasnije su mi javili i mislim da je bilo oko 1500 dinara za godinu dana... mreze je cas bilo, cas ne... sad pretpostavljam da je stanje jos gore, a za njega neces moci dobiti nista, osim ako ga neko ne kupuje kao sat ili antikvitet...
[ duck@ @ 27.05.2005. 21:55 ] @
Ja imam jos uvek Motorolu Skriptor LX - kupljen je u PTTu pre xy godina! Radi i dan danas - samo kada se setim da mu promenim bateriju!
Pretplata je nekih 300 dinara godisnje (heh dobro ste me potsetili da mi nije stig'o racun za ovu godinu), mada naravno imas i doplatu ako hoces neke 'dodatne usluge' hehe
Pejdzing sistem radi jos uvek sto provaljujem po dnevnim vestima koje mi stizu na pager - obzirom da mi nicemu drugome i ne koristi!
[ vldsfr @ 17.08.2007. 08:36 ] @
Zna li neko da li je pss (pedjžing sisstem srbije) uopšte moguće dobiti telefonom? Na koji broj? Izgleda kao da su se u zemlju sakrili. Kao da bi ovu uslugu da ukinu.

Žute strane imaju samo BEL PAGETTE DOO +381 11 3111 092, ali na tom broju ljubazno obaveštavaju da je dotična firma davnop uginula. (Toliko o aktualnosti podataka "s dlana".)

Svojevremeno je neki od internetskih provajdera slao na pejdžere poruke o prispeloj e-pošti (pošiljalac, vreme, predmet), no pretpostavljam da je to sad ukinuto. Beotelnet, čini mi se.
Sada Sezam radi slično s sms-om.
[ JankoNIS @ 18.08.2007. 17:23 ] @
(066) 246.

Zovi prepodne, jer rade samo radnim danima do, valjda, 19 sati. To su ti zivi operateri. Pejdzing sistem Srbije radi i nalazi se u zgradi "Lola" korporacije, blizu Pravnog faksa, neko ko je iz Bgd-a dace ti tacnu adresu. Godisnja pretplata je oko 350 dinara. Ako imas broj koji dugo nije radio, ponovna aktivacija je besplatna - ne nasedaj na druge varijante.
[ gnarfoleon @ 23.09.2007. 15:43 ] @
Ima li sanse da pejdzer koji je nekad radio na bell pagette mrezi (to pise na njemu, kao i 160.6 mhz) sada radi na toj drugoj mrezi za svega 350din godisnje?
Inace aparat sam kupio za 10 dinara na buvljaku
[ zzviktor @ 23.09.2007. 16:19 ] @
ima i to su radili ali ne znam koja je cena, a gde imaju da se nadju
pejdzeri?
[ gnarfoleon @ 23.09.2007. 17:41 ] @
Kazem ti, na novobeogradskom buvljaku, onaj "nehigijenski" deo gde se prodaje roba iz kontejnera za 10-20 dinara po komadu
[ svetionik76 @ 21.01.2008. 01:41 ] @
Nikad nisam ukapirao princip rada pejdžing mreže.
Ti izdiktiraš poruku operateru koji je onda šalje u tekstualnom formatu željenom korisniku na pejdžer ili šta?
Postoji li site pss-a?
[ vldsfr @ 21.01.2008. 19:13 ] @
Jedna od mogućnosti jeste i ta koju ste opisali. Druga je da poruku ostavite u nečiji voice-mailbox (kako god se to srpski zvalo), poruku ili a) posle nekog vremena presluša operater i pošalje je u pisanom obliku, ili b) korisnik bude obavešten da ima glasovnu poruku koju sam presluša. Mislim da postoje i mogućnost kombinovanja svih ovih opcija.

Čini mi se da je "u životu" opstao samo PSS (ne mislim na "Pokret SS"), a da su Bel Pagette i još neka sličan firma zatvoreni. PSS nije predstavljen na internetu, koliko znam. Trebalo bi da informacije možete dobiti negde u Kosovskoj ulici (u Beogradu), ako službenica nije na bolovanju ili "doručku".

Inače, pejdžeri su samo kod nas i nama sličnih skoro potpuno zaboravljeni posle uvođenja GSM. Osim toga što su jevtiniji i manje zrače, pokrivenost im je kud i kamo bolja, možete primati informacije o prispelim e-mailovima itd.
[ makavelli1971 @ 16.11.2012. 23:23 ] @
Citat:
duck@:
Ja imam jos uvek Motorolu Skriptor LX - kupljen je u PTTu pre xy godina! Radi i dan danas - samo kada se setim da mu promenim bateriju!
Pretplata je nekih 300 dinara godisnje (heh dobro ste me potsetili da mi nije stig'o racun za ovu godinu), mada naravno imas i doplatu ako hoces neke 'dodatne usluge' hehe :)
Pejdzing sistem radi jos uvek sto provaljujem po dnevnim vestima koje mi stizu na pager - obzirom da mi nicemu drugome i ne koristi!

da li i dalje imas pejdzer?ako imas za koliko bi ga prodao? :D
[ duck@ @ 23.11.2012. 00:18 ] @
Imam pager, ali ga ne bih prodavao.
[ paparazzo @ 22.01.2013. 19:05 ] @
imam pejdžer ko zna od kad...da li ta usluga postoji još?pejdzer je motorola scriptor lx2...može li se ponovo aktivirati usluga i gde?
[ JankoNIS @ 22.01.2013. 21:26 ] @
Ne. Nazalost.