[ enigmaxy @ 28.05.2005. 12:36 ] @
...ovako...snimio sam svoj glas na PC i napravio downmix i sve je ok samo me jedna stvar muči...a to je uzdah...

...koji mi program preporučujete da koristim i s kojim alatom da to uspijem makar malo stišat...jasno mi je da nemože potpuno nestat...

imam Sony sound forge 8 i novi sam što se tiče korištenja takve vrste programa...mozeli on to ukloniti...koji plug-in chainer to može riješiti...
[ ton_majstor @ 28.05.2005. 12:57 ] @
Uzdah, on je cesto NEOPHODAN da bi snimak zvucao prirodno. Program za skidanje toga nema (kao preset-shema), tj. uzmes neki audio-editor i rucno iseces uzdahe. Usput, uzmi jedan ili dva "lepa" uzdaha, tj. bez shustanja pluca, cigareta i zuba i podmeci ih rucno tamo gde umetnicko izvodjenje dramaturski to zahteva. Pevanje bez uzdaha, je ili techno-sampled... ili ozbiljna GRESKA producenta!

A stisaj ga tako sto ga izselektujes, pa onda GAIN nadole oko 2-3 dB. Inace, kako to zvuci u originalu? Postuj nam, daj nam link... mozda preterujes sa anti-uzdah cistunstvom!

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 29.05.2005. u 09:46 GMT+1]
[ vindic8or @ 28.05.2005. 21:26 ] @
da, to je samo prirodni deo snimka. malo spusti gain i to je to.
inace ja bas volim da cujem zensko uzdisanje.
[ Dalibor81 @ 28.05.2005. 22:49 ] @
Mislim da bi pored GAIN morao makar da pipne EQ, a ako je u pitanju kompleks onda nema pomoci, jer ako neko na taj nacin izgovara tekst a to ga iritira cuce ga makar on i ne postojao.
Pozdrav
[ ton_majstor @ 29.05.2005. 08:51 ] @
Dalibore, a gde bi ti plasirao taj EQ?

Citat:
...ovako...snimio sam svoj glas na PC i napravio downmix i sve je ok samo me jedna stvar muči...a to je uzdah...


Skoro sam prevideo ovo.

Ja, naprimer, imam toplu, duboku (ajd sad...) boju glasa, skoro bariton, al shushkam taman toliko da ne mogu da pevam ni na svadbama... blam me. Drugima ne smeta... cak sam i citao nake reklame u nedostatku spikera. Nije niko imao primedbi, al ja bih u zemlju da propadnem, kad god to cujem...

Inace, slabo sam medijski eksponiran. Moji djaci i musterije me razumeju i ne smeju mi se.

[ Dalibor81 @ 29.05.2005. 13:46 ] @
Citat:
ton_majstor: Dalibore, a gde bi ti plasirao taj EQ?


Pa to zavisi od boje glasa koju ja sada ne znam, pa ne mogu da kazem, ali mislim da kada uzdah DOLAZI do izrazaja, samim tim se izdvaja od ostalih frekvencija, pa bi EQ dao neki rezultat, ali to je samo moje misljenje
[ enigmaxy @ 29.05.2005. 20:28 ] @
zahvaljujem se na pomoći...pozdrav...bili ste od koristi nema šta...
[ ton_majstor @ 30.05.2005. 08:58 ] @
Ipak je uzdah deo (neraskidivi) njegovog glasa.

Uzdah, iliti UDISAJ bih samo spustio u gain-u, par dB-a. Ako ga izdvojim na poseban kanal, jos ce biti lakse. Dalje, mozda bih mu malo sire skinuo oko 4-6 khz, i naravno ukinuo surovo (HPF) sve ispod 150-200 Hz, da se rastereti taj problem...

Eto... pozdrav!