[ djvaso @ 28.05.2005. 20:09 ] @
Da bih mogao da koristim X-lite mora mi biti otvoren port 5060. Medjutim sa programom Netcheck sam utvrdio da je blokiran. Kako da ga otvorim?
Imam Windows 98SE, Norton SystemWorks 2003, nemam bilo kakav Firewall na racunaru i koristim ISDN konekciju preko Santis Communicator-a.
Hvala unaprijed na bilo kakvoj konstruktivnoj sugestiji.
Uzdravlje,Vaso

[Ovu poruku je menjao djvaso dana 29.05.2005. u 12:08 GMT+1]
[ vindic8or @ 28.05.2005. 22:40 ] @
port ti blokira ISP?
[ Milos Stojanovic @ 29.05.2005. 13:07 ] @
Pa ako si siguran da ti port ne blokira nikakav softver na tvom računaru (tj. nemaš nikakav firewall instaliran), onda ti taj port blokira tvoj provajder, a u tom slučaju ne možeš mnogo da uradiš. Možeš da probaš da nađeš neki javni SOCKS proxy (ili možda tvoj ISP ima jedan?) i da njega koristiš. Ako taj X-Lite nema opciju za povezivanje preko proxy-ja, onda ti treba SocksCAP ili sličan program (koristi pretragu, mislim da je već bilo reči o ovome)
[ djvaso @ 30.05.2005. 11:37 ] @
Opet naglasavam da nemam instaliran firewall. Kontaktirao sam provajdera i rekose mi da oni ne blokiraju bilo koje portove.
[ Srđan Krstić @ 30.05.2005. 13:27 ] @
Mozda ovo nema veze, ne znam kakav je taj program netcheck. Dakle moguce da on proverava koji su portovi otvoreni, a ne koji mogu da budu otvoreni. To ce reci, ti mozes da imas sve potove slobodne, ali ce neki port scanner da vidi kao otvorene samo one koji mogu da primaju konekcije, tj. samo one na kojima osluskuje neka aplikacija. Jel si probao da koristis taj X-lite, ili si odma isao sa proverom portova?