[ Zozon83 @ 28.05.2005. 23:44 ] @
Od samog pocetka imam vezu izmedju modema i kompjutera preko USB kabla. Na modemu naravno postoji i LAN prikljucak medjutim nikako ne mogu da se konektujem preko ovog drugog. Kada modem spojim preko USB-a, XP ga automatski prepozna, i kroz nekoliko desetina sekundi namjesti IP adresu , DNS i sve ostalo. Lan veza prodje u redu, sve do dijela kada pokusava da namjesti IP adresu. "Acquaring IP Adress", ili tako nesto... :) Bio sam ubijedjen da je do kabla, danas sam opet pokusavao sa novim kablom ali bez uspijeha. Kabl je inace dosao uz modem i onaj normalni je (ne crossed).

Mrezna kartica je integrisana (MSI ploca, Nforce2 cipset). Pokusao sam i sa drugom PCI mreznom karticom, sve spojim, lampica se pali na mreznoj (znaci ima mreza) ali sve opet isto.

IP adresa je inace fiksna ( 2 Mbps kablovska veza ). Pokusao sam da prepisem IP adresu, Subnet mask, Gateway... i da sve manuelno namjestim u konekciji sa LAN kablom ali nece pa nece! Mislim, ne smeta mi da koristim net preko USB-a , ali u inat hocu da namjestim preko LAN-a!!! GRRRRR

Ako ste voljni pomoci, recite od cega da pocnem pri rijesavanju problema??? :)))
[ vindic8or @ 30.05.2005. 23:21 ] @
ok, dhcp ti ne radi, pa se zaustavi na primanju adrese kad ostavis da pase sa dhcp konekcija.

sta se desava kada rucno uneses ip adresu, subnet, gejt i dnsove?
[ Cybernoid II @ 31.05.2005. 08:34 ] @
Da li tvoj provajder koristi BOOTP za dodelu IP adresa?
Ako je to slucaj onda se fiksna ip adresa dodeljuje i filtrira na osnovu
MAC adrese interfejsa. USB i ethernet port imaju razlicite MAC adrese.
Kontaktiraj tehnicku podrsku.

[ Zozon83 @ 31.05.2005. 10:37 ] @
Vjeruj da nemam pojma. Kontaktiracu tehnicku pa cu pitati u cemu je problem.
Inace provajder je austrijski Chello.
[ whitie2004 @ 31.05.2005. 15:22 ] @
Sto se hardvera tice, vecina modema moze da progura 31 ili 62 adrese. E sada, sta ce provajder pustiti uglavnom zavisi od onoga sta pise u ugovoru. Kod nas obicno decidirano pise samo 1 racunar i puste ti 2 susedne adrese da mozes na oba interfejsa.
[ Zozon83 @ 31.05.2005. 18:09 ] @
Sto opet znaci da bi i LAN i USB prikljucak trebao da radi...

Zanimljivo je sto kada je spajan internet (nisam bio kuci) "tehnicar" je spojio modem i USB vezu... Mozda je stvarno ogranicena veza na samo jednu IP adresu...

Da li to znaci da preko nekog rootera ili HUB-a ne bih moga prikljuciti dva kompjutera u stanu na internet (da sa oba mogu istovremeno surfati), ako imam SAMO jednu IP adrsu dodjeljenu?
[ whitie2004 @ 03.06.2005. 14:21 ] @
Pravilno postavljen ruter ce klonirati MAC tvog racunara i no problemo ...

E, sad, ako u cenovniku tvog provajdera postoji i druga, veca cena za slucaj konekcije sa vise racunara - veruj da ima i drugih nacina da primeti da ih svercujes.
[ karburator @ 03.06.2005. 19:51 ] @
Kada postavis UTP kabl, ostavi racunar i modem upaljen i sve ce biti uredu u roku od 12 do 24h. Proverenooo
[ Zozon83 @ 03.06.2005. 23:30 ] @
Citat:
karburator: Kama postavis UTP kabl, ostavi racunar i modem upaljen i sve ce biti uredu u roku od 12 do 24h. Proverenooo


Hmmmm.... hajde da i to probamo! Ostavicu ga preko noci spojenog pa da vidim sta ce se desiti. Inace bila je u opciji nabavka nekog polovnog Laptopa pa sam zato pitao u vesi sa spajanjem dva kompa na modem.

Citat:
whitie2004: Pravilno postavljen ruter ce klonirati MAC tvog racunara i no problemo ...

E, sad, ako u cenovniku tvog provajdera postoji i druga, veca cena za slucaj konekcije sa vise racunara - veruj da ima i drugih nacina da primeti da ih svercujes.



To mozda i jeste mozda. Za moju paket stoji da je za spajanje JEDNOG kompjutera, dok za druge (skuplje ;) stoji da se mogu spojiti tri, odnosno 5 komjutera. Koliko bi to bilo opasno spojiti i igrati se??? Ima li neko slicnih iskustava?
[ Zozon83 @ 05.06.2005. 11:47 ] @
Citav dan mi je komp "pokusavao da namjesti IP adresu" ali bez uspijeha...

Inace mi i nema bas logike da posle 24 sata radi a ne i po samom prikljucivanju. Ali eto, probao sam....
[ whitie2004 @ 06.06.2005. 08:23 ] @
Nema potrebe da ih provociras - jednostavno seruj internet konekciju na tom desk racunaru. Radice to OK. Mislio sam da je cela prica vise teorijska i stabibilokadbibilo.
[ Cybernoid II @ 06.06.2005. 16:23 ] @
Citat:
Inace mi i nema bas logike da posle 24 sata radi a ne i po samom prikljucivanju

http://www.cisco.com/univercd/...le/cab_rout/cmtsfg/ufg_max.htm
[ Zozon83 @ 07.06.2005. 18:04 ] @

@ Cybernoid II
Ima smisla... priznajem! :)

Sto se tice serovanja konekcije to je i jeste ideja za sada. Trenutno imam samo jedan komp, a u i gri je neki laptop pa me zanimalo kako bih mogao da na oba imam net. Do tada ostaje i dalje problem UTP kabl koji bas nikako nece da progura byte... :( Ali bitno je da bar USB radi...