[ vlaisa @ 29.05.2005. 13:58 ] @
Ima jedan problem.Koristim bezicni internet i ima nas negde oko 15 u mrezi.
I imam instaliran zone alarm za zastitu i stalno mi javlja da neko od korisnika pokusava da "udje" u moj komp i da nesto zajebu.Ja ne mogu da otkrijem ko je,a ima samo ip broj.U stvari me interesuje kako ja da uzvaratim udaraca,znaci i ja da pokusam negde kod njih da upadnem,koji progran je dobar za to i sta da koristim za zastitu?I Da li je Zone Alarm 5.0 pro dobar za zastitu?
[ markom @ 29.05.2005. 14:24 ] @
Pritom si ti naravno svestan da jedno 90% stvari koje ti kućni firewalli prijavljuju kao upade, zapravo nisu nikakvi upadi, već legitiman mrežni saobraćaj?

Ko i izmisli te kućne firewalle...

Marko.
[ zveckoo @ 29.05.2005. 22:11 ] @
Eheheeee....

Znaci konacno proradio wireless kod nas u Topoli.

Dali je to onaj sistem preko Sente sto je Dejan gurao pre par meseci.

I kako radi...... Kolika je cena .... uvodjenje i mesecno....
Veoma me zanima posto mi u skoli Caki Lajos planiramo deo linka da prebacimo preko tog wirelessa.

Ja sam trenutno kuci na wirelessu preko Sattrakta.... i nimalo nije jeftino.


E sad sto se tice tvog problema sa firewallom (zone alarm)... To je sasvim normalna pojava kao sto i Marko kaze...

Zone alarm je inace sasvim ok. Samo ga treba znati protumaciti.

E sad sto se tice tvog "kako ja da uzvaratim udarac"... to je vec komplikovanije.... Za pocetak skini naprimer program Advanced Port Scanner i pokreni ga.... Na taj nacin ces videti koji su trenutno racunari jos u tvojoj mrezi i koji su im portovi otvoreni....

A sto se tice tvog problema sa flash getom.... Posto ti u Firefoxu download radi bez problema, to znaci da si sigurno konektovan preko nekog proxyja.

Znaci u Firefoxu idi na tools - options - general - connection settings- i ako je tu umesto direct connection to internet , ukucan neki proxy server tada taj proxy trebas i ti da podesis u flash getu.

Znaci za flas get... tools - options - proxy - pa klikni add i dodaj taj proxi...
I posle selektuj da sav saobracaj ide preko njega.




[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 29.05.2005. u 23:28 GMT+1]
[ mulaz @ 29.05.2005. 22:21 ] @
dok pise da neko pokusava da upadne unutra.. nema problema :) kad jednom ne napise i neko upadne.. onda s***nje :)

inace.. ima puno ljudi koji pustaju portscan na veliki range ip-ja, neki wormi sami traze otvoroene porte i sl. .. takod a ne brini, nece bit nekih problema dok je ono ukljuceno.