[ Ivan Miladinović @ 30.05.2005. 13:20 ] @
Dve zvučne kartice:
1. SB Live! - PCI kartica
2. Sound MAX - Integrisana na ASUS ploči

XP Home - OS

Neće da emituju zvuk istovremeno.
Obe su povezane činč kablovima na miksetu.
Zvuk uvek emituje SAMO ona koja je default zvučna.

Probam uz pomoć nekog programa da stavim da jedna bude za emitovanje, druga za preslušavanje, ali NEĆE. Inače nemaju konflikte.

Na win 98se je ovo radilo.

Skinuo sam sam Creative sajta najnovije drivere i zakrpe za SB Live!

Ima li neko rešenje za ovo?
Zna li neko u čemu je problem?

Napominjem da ona koja je default u Sounds and multi... radi. A ova druga NIKAKO NEĆE!

Unapred zahvalan.
[ ton_majstor @ 30.05.2005. 15:59 ] @
Pogledaj na E-muzika, tamo imas odgovore...
[ Ivan Miladinović @ 30.05.2005. 17:49 ] @
Pregledao sam pre nego sto sam postovao. Evo i sada sam ponovo trazio isto sam pronasao, nista tako mi nije resilo problem. :-(
[ ton_majstor @ 31.05.2005. 12:36 ] @
A ovo?

http://www.elitesecurity.org/poruka/770476


Plus, integrisan zvucni sistem NECE hteti da tolerise nikakvu paralelnu PCI zvucnu karticu, together. Ko uspe, placam mu pesmu kod mene dzabaka!

Ja imam integrisan SoundMax na ASUS-u, ali i Digidesign na FireWire... rade i jedan i drugi, s tim da ASUS drzi desktop, a Digi Audio-programe... jadno... ako treba zajedno.

?
[ acaradio @ 31.05.2005. 12:55 ] @
Cudno, ja imam na poslu komp (IBM-ova masina sa Pentiumom na 2.4) sa integrisanim SoundMAX-om, a na PCI slotu mi se nalazi SBLive. Integrisanu saljem na jedan, a SBLive ide na drugi regler (ona sluzi i za live snimanje emisija za arhiviranje).
Koristim MixVibes i 2 Winampa (jedan usmeren na integ., drugi na SB Live).
Sve radi bez ikakvih problema vec 2 godine neprekidno.
[ ton_majstor @ 31.05.2005. 13:01 ] @
Ako si TI to setovao, prosvetli nas ostale... Ako je neko drugi, dovedi ga da nam objasni!

Pozdrav!
[ acaradio @ 31.05.2005. 13:35 ] @
Setovanje ? Davno je bilo i uopste se ne secam da sam bilo sta posebno podesavao. Kada su mi doneli SBLive, ubacio sam je, instalirao KX drivere, stavio jos jedan Winamp i usmerio ka SBLive-u. Sound Forge sam takodje poslao na SBLive, i tu snimam i na brzaka izeditujem sve sto je potrebno za repriziranje.
Na izlazu Winampa-a koristim SQRSoft crossfader.
Ne znam, ako je za ne verovati, mozes odmah da dodjes i da vidis, bas sam sad u smeni i javljam se sa pomenutog kompa :), mozda provalis neka podesavanja koja su meni promakla, ali veruj mi, ne secam se da sam bilo sta petljao (a ni bilo ko drugi).
[ ton_majstor @ 31.05.2005. 14:40 ] @
Ma, nije da ti ne verujem, nego vi Live-ovci imate nekoliko pristupa istom problemu, a rezulati zavise od:

1. KX vs. Creative drajveri
2. Sampling rate (44.1 - 48 KHz)
3. Chipset (Intel, VIA, NForce....sis)
4. Proizvodjac ploce (Asus, MSI, Gigabyte, Abit)
5. Instalacije ASIO drajvera (stari, novi... ASIO4ALL, ASIO 2.1)
6. Kvaliteta "crack"-a koji nam ovde "propagirate" (nazalost) Nuendo, Cubase...
7. Kolicine RAM-a koji posedujete... (ma, bre MINIMUM je 512 Mb, na XP)
8. SP2... installed
9. Napajanja kompa.... 250-300-350-400W


itd... ajde da se to reshi!

Pomagajte!
[ acaradio @ 31.05.2005. 15:04 ] @
Vidim da je problem koji se pojavljuje cesto na relaciji ASUS mboard - NVidia chipset - SBLive (sa KX-om), mozda je problem i sa Service Packom 2 (zato to nikada nece uci na moj komp)

Ovaj komp na poslu je IBM sa Intelovim chipsetom na ploci, procesor je Intel Pentium 4 na 2.4 GHz, RAM 256 MB (jos davno sam podneo zahtev za jos memorije, ali cicije odugovlace), Win XP SP 1...eto, problema sa zvucnim delom nikada nije bilo. SBLive je radio i sa originalnim i sa KX driverima.

Na kucnom kompu (MSI K7 KT6 Delta FISR, VIA chipset, Athlon 2400+, 1 GB RAM, Audigy 1, Win XP SP 1) nisam nikad imao potrebu da instaliram integrisani zvuk (to mi uvek stoji disabled u BIOS-u), tako da ne znam da li bi nastao neki problem ako bi pustio integrisanu i Audigy da rade u isto vreme.
To cu bas iz radoznalosti da probam kada budem sledeci put radio reinstalaciju sistema.
[ Ivan Miladinović @ 01.06.2005. 09:29 ] @
Eto i mene...

Citat:
acaradio: instalirao KX drivere,


Ja imam creative drivere, da probam sa tim driverima?
Gde da ih nadjem? Sta uopste znaci KX?

mi imamo ASUS plocu i SoundMAX zvucnu na njoj.

Citat:
ton_majstor:
Plus, integrisan zvucni sistem NECE hteti da tolerise nikakvu paralelnu PCI zvucnu karticu, together. Ko uspe, placam mu pesmu kod mene dzabaka!


Kako to mislis nece? Pa radi mi to. Samo sto rade jedna po jedna... Nikako obe u isto vreme.

Znaci koju stavim u win default, ta radi bez resetovanja racunara i bilo cega drugog.

Najcudnije mi je sto je sve ovo radilo na 98se.
E da, ovaj win koji je nedavno instaliran je SP2 included...

P.S.:
Citat:
ton_majstor:Ko uspe, placam mu pesmu kod mene dzabaka!


[ acaradio @ 01.06.2005. 10:59 ] @
@ evil_angel_yu

KX driveri su kontroverzni ruski driveri za kartice koje imaju cipove EMU10K1 i EMU10K2 (ili njihove klonove) - dakle, izmedju ostalog i za Creative SBLive. Najjeftiniji nacin da se npr. od SBLive-a napravi kartica koja podrzava ASIO rezim. Misljenja o ovim driverima su veoma podeljena. Deo korisnika je veoma zadovoljan (ja medju njima - koristim kod kuce na Audigy 1 kartici, i na poslu na SBLive), a ostali su ubrzo nakon kratkog koriscenja prestali da budu njihovi korisnici. Na nekim konfiguracijama ovi driveri mogu da budu veoma nezgodni i da prave probleme.
Posto imas ASUS-ovu plocu (a jos i ako ima nVidia chipset), bolje je da se drzis originalnih Creative-ovih drivera.
Ionako KX driveri nisu bas nesto potrebni u kompu za radijsko emitovanje.
[ ton_majstor @ 01.06.2005. 11:46 ] @
Citat:
Kako to mislis nece? Pa radi mi to. Samo sto rade jedna po jedna... Nikako obe u isto vreme.


Pa, eto... nece.

PRETRAGA!

Ide cuveni citat pre "lock"-a:


Citat:
pa da pocnemo...

1) pretraga se nalazi na http://www.elitesecurity.org/pretraga
2) o ovakvoj i slicnim temama je razglabano na es-u jedno... milijun puta.
3) piraterija je zabranjena na forumu.
4) procitaj FAQ ubuduce pre nego što postuješ.
5) sledeca tema ovakvog tipa ce biti odmah obrisana.
6) to je to.

copyleft-ed by Ni ten ichi ryu 2005


[ Ivan Miladinović @ 01.06.2005. 14:02 ] @
E, a razmisljao sam o jos jednoj opciji...

Sta mislite o externoj zvucnoj kartici + PCI, a integrisana da bude disabled?

Da li bi to radilo?
[ vindic8or @ 01.06.2005. 16:31 ] @
vidi "evil_angel_yu" ... potpuno pogresno razmisljas... zasto bi uopste budzio 2 audio interfejsa u jedan comp, kada jednostavno ne mozes istovremeno da ih koristis (i.e. jedan program koristi jedan drajver).

ono sto tebi treba je jednostavno audio interfejs sa vecim brojem ulaza/izlaza. u ponudi imas zilion modela, pa navali.
[ ton_majstor @ 01.06.2005. 16:58 ] @
Alo, momci... integrisana resenja, koliko god da imaju kanala, 5.1 - 7.1 su veliki kompromis (citaj: s*****), ako se koriste preko MotherBoard, tj. fabrickih D/A "konvertera".

Pre svega, MALI dinamicki raspon, tj. prag shuma od -45 dB, sto je kao da ste ushtekali kasetash iz osamdesetih godina, BEZ Dolby-ja! Dalje, rezolucija reprodukcije je MORONSKA, tj. zrnaste i grube strukture, pa samim tim, nije primenjljiva nizashta korisno, sem da PC svira u polumraku sobe, dok pokushavate da smuvate neku ribu....

Ostalo... laku noc!

[ Aleksandar Đokić @ 01.06.2005. 19:43 ] @
ja imam SB Live 5.1 u PCI varijanti i SoundMAX integrisanu, rade obe npr. iz Winamp-a ali iz npr. Virtual DJ-a da ih nateras da rade nema sanse
[ Ivan Miladinović @ 01.06.2005. 22:41 ] @
Koji OS imas? Koji SP?
Sa winampom nisam probao jer mi koristimo Broadcaster, tako da mi winamp ne znaci nista... Ali probacu.
[ Aleksandar Đokić @ 02.06.2005. 12:28 ] @
Windows XP SP1, SB Live su originalni driveri, nije kX
[ Ivan Miladinović @ 02.06.2005. 16:11 ] @
Ma nece da radi... batalio sam. Verovatno je do SP2

Jer je to inace radilo!
[ vindic8or @ 02.06.2005. 16:40 ] @
ok, zakljucili smo da to definitivno nece da radi, i napravili yet another "sound blaster drajveri" temu.