[ Pirate @ 23.07.2002. 15:48 ] @
Zanima me dali postoji nacin za upravjanjem programa (winamp,power dvd,...) preko daljinskog upravljava.
Znaci dali postoji neka sema za pravljenje elektronike koja to omogucava, ili pak postoji neki vec gotov uredjaj .Ako postoji neka sema dali ona dopusta da radi sa svakim daljincem (od tv, muz. linije ...) ili trazi mozda neki poseban.
Slobodno ako neke seme posaljite na mail [email protected] , ili okacite neke linkove.
Hvala.
[ indicator1 @ 30.09.2002. 12:24 ] @
Imas i dosta jednostavniju semu , nekosta vise od 5 evra i sastavi se za pola sata. Samo potrazi semu na internetu (SIR risiver). Programa ima raznih, mnogi su freeware. Ja licno ovo koristim kao daljinski za TV karticu koja ga serijski nema (upotrebio sam daljinski od LG videa). Radi na gotovo svaki daljinski za TV, video, liniju...
[ indicator1 @ 03.10.2002. 08:21 ] @
Da dopunim, na www.girder.nl je najbolji freeware program i par sema, izmedju ostalih i gore pomenuta. Emulira tastaturu, misa, zna da uradi shut-down... Mogu se definisati razne akcije u zavisnosti od aktivnog prozora.
[ scele @ 03.10.2002. 12:14 ] @
Mogu li ja da se prikljucim, da ne bih zapocinjao novu temu?

Dakle, imam stari TV kome bih da napravim da preko daljinskog smanjujem i pojacavam ton. Imam daljinski od SONY videorekordera preko kojeg se moze upravljati raznim modelima televizora (samo se ukuca kod proizvodjaca). Nisam davno radio nesto oko elektronike, ali pretpostavljam da bi trebalo nekim uredjajem zamjeniti potenciometar na TV-u, tj. mjesto njega staviti neki prijemnik za daljinski... Ili vec kako?

Hvala unaprijed
[ --ja-- @ 01.02.2003. 22:11 ] @
Citat:
indicator1:
Samo potrazi semu na internetu (SIR risiver).


Daj molim te napiši link pošto ovo na googleu nemogu naći.