[ Au197/79 @ 24.07.2002. 09:17 ] @
Smučio mi se MFC a i želeo bih portabilan GUI. Dakle, šta je besplatno, lako za učenje i korišćenje, portabilno, može da se korisni i u drugim jezicima (konkretno u python-u) i eventualno ima besplatan vizuelni alat?
[ alex @ 24.07.2002. 11:45 ] @
Odgovor je definitivno wxWindows. Vec je bilo reci o tome na ovom forumu.
[ Au197/79 @ 24.07.2002. 16:37 ] @
Voleo bih da te klase budu što sličnije organizovane kao javin SWING. Čisto da mi učenje bude produktivnije.
[ Dejan Lozanovic @ 25.07.2002. 15:14 ] @
Mislim da je pravo resenje za tebe QT-lib, jeste portabilan izmedju platformi win/linux/BSD/Mac. Gui je jako intuitivan. A povezivanje komponenti dosta lici na Javu ( signali na komponentama se emituju prilikom nekog dogadjaja, a sa slotovima prikupljas te dogadjaje), Cak postoji i vizuelni alat, koji sam izgenerise klasu koja predstavlja formu. Plus toga dzabe je sve dok tvoji programi budu izdati otvorenog koda i dok ih ne budes naplacivao, u suprotnom moras da platis licencu i mozes tada da programe da naplacujes i da ih dajes iskljucivo u izvrsnom obliku.

[ Goran Rakić @ 28.07.2002. 02:04 ] @
Jedno pitanje vezano za QT licencu:
- ja imam aplikaciju koju sam napisao (cisto hipoteticki, da vidim da li da uopste ucim QT posto su cene od 3000$ nerealne za moj budžet) i koju iskompajliram na Windows-u. Ja aplikaciju dostavim i u izvornom kodu i dam je besplatno klijentu, ali mu naplatim usluge prilagodjavanja. Naravno, aplikaciju ne objavim kao public domain, vec izvrsnu verziju i izvorni kod ima samo klijent. Da li je to u skladu sa QT Free licencom?