[ MMX @ 02.06.2005. 20:50 ] @
Slučajno sam naleteo na ovu temu, pa možda nekome bude i koristilo:

http://features.engadget.com/entry/8828351836181248/
[ hulja @ 03.06.2005. 07:09 ] @
super ali tesko je od fice napraviti porche a pomalo i nakaradno :)
[ Darko Selakovic @ 03.06.2005. 13:30 ] @
Evo ja sam se igrao sa Stile XP i za divno čudo nije pravio probleme, pa sam instalirao i YzShadow (pravi lepe senke) a emulacije dock-a samo liče (a i zakucavaju procesor 100% pri animaciji, normalno) tako da sve zajedno više smeta nego što daje Mac "look" ali ni jedna ne daje onaj Mac "feel"!
[ iceboy @ 03.06.2005. 15:38 ] @
od babe djevojku... ;)
[ MMX @ 03.06.2005. 20:57 ] @
Citat:
Darko Selakovic: Evo ja sam se igrao sa Stile XP i za divno čudo nije pravio probleme, pa sam instalirao i YzShadow (pravi lepe senke) a emulacije dock-a samo liče (a i zakucavaju procesor 100% pri animaciji, normalno) tako da sve zajedno više smeta nego što daje Mac "look" ali ni jedna ne daje onaj Mac "feel"!


Koliko je bila jaka mašina na kojoj si to probao (cpu, ram...)???
[ iceboy @ 04.06.2005. 15:05 ] @
posle gomile pateticnih komentara na text, evo ga i jedan citat koji im je objasnio situaciju ;)

Citat:

4. Posted Jun 25, 2004, 11:19 AM ET by John Magruder
are you kidding me?

You folks want a Macintosh so badly? Go out and get one. This way you don't have to go through the whole tedious process of "dressing up" your machine so that it appears like that which you desire..... You get what kinda looks like a Mac without any of the benefits. In fact you get to keep all the problems of your Windows machine.

That's like vegetarian bacon. Kinda looks like bacon, vaguely smells bacon-like, tastes like total garbage.
[ Darko Selakovic @ 04.06.2005. 17:53 ] @
Citat:
MMX: Koliko je bila jaka mašina na kojoj si to probao (cpu, ram...)???


IBM ThinkPad T30, P4 (mobility, 512kb), 256MB... i StileXP radi OK, čisto da negledaš više default temu Win-a.
[ hulja @ 07.06.2005. 15:00 ] @
prvo sto morate da zapamtite je da sedite za pc.
druga stvar pc nije macintosh.
treca stvar ne mozete od pc napraviti macintosh.
cetvrta kupite mac ako zelite mac feel & look.
p.s. ako ne mozete kupiti mac radite na pc u normalnom okruzenju
[ MrNo @ 07.06.2005. 15:38 ] @
Citat:
hulja
druga stvar pc nije macintosh.


Gresis, Macintosh je PC (Personal Computer)
[ hulja @ 07.06.2005. 23:28 ] @
my bad
ali btw kada neko kaze pc misli na racunar sa windows sistemom.
da li je macintosh pc ili ne je druga stvar.
a evo i jedno pitanje kakav je to racunar koji korisnik moze da koristi za licnu upotrebu a da nije pc?
znaci i moj spectrum je bio pc?
[ CrazyCode @ 08.06.2005. 02:07 ] @
sacekas jos malo, pa kupis mac sa intelom ... i eto ti resenja ... i jos nije emulacija :)
[ Wega @ 08.06.2005. 14:16 ] @
Citat:
hulja
p.s. ako ne mozete kupiti mac radite na pc u normalnom okruzenju


e bas necu...:P
[ diff @ 08.06.2005. 23:17 ] @
Citat:
my bad
ali btw kada neko kaze pc misli na racunar sa windows sistemom.
da li je macintosh pc ili ne je druga stvar.
a evo i jedno pitanje kakav je to racunar koji korisnik moze da koristi za licnu upotrebu a da nije pc?
znaci i moj spectrum je bio pc?


Yup, i spectrum je pc. Evo ti i dalje primer - na mom starom C64-II su bile ugravirane reci "Personal Computer", iliti PC jelda. To sto je danas PC postao sinonim za x86 racunarske konfiguracije, to jedino govori o njihovoj popularnosti/sirokoj rasprostranjenosti.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.06.2005. 21:54 ] @
Ja sam se zanimao tim šminkanjem Windowsa i manje više sve izmene sam radio ručno.

A onda...

http://osx.portraitofakite.com/

Radi bez ikakvih smetnji na PackardBell-u sa Pent M 1.4 (1024 kb) i 512MB.
[ Sundance @ 09.06.2005. 22:06 ] @
PC je u 99.9% situacija sinonim za IBM PC kompatibilan računar, a Mac to nije.
[ sirNemanjapro @ 20.06.2005. 13:35 ] @
Ako to zelite da uradite morate da skinete Transformation Pack. Naravno da to moze da se izvede pomocu StarDock-ovih programa, ali sto je mnogo mnogo je. Prvo treba da platite 50$ za ceo paket, a zatim da jurite teme.
Elem, sve sam ja to radio, ne nisam placao. :) Ali sam bio sve to sastavio. I onda kada mi je drug, Darko Selakovic Apple Centar Cacak, poslao link odusevio sam se.
Ja ga sad Vama dajem. http://osx.portraitofakite.com Nemate sta da se gadjate sa StyleXP i ostalim glupostima. Ovo odradite i mirna Backa.

Sada kad sam sve ovo otkucao video sam link koji je -V-O-Y-A-G-E-R- ostavio. :(
Ali nema veze. Bar sada ce znati sta da traze. :) Program je 26mb.
[ Genex 99 @ 30.06.2005. 10:13 ] @
Macintosh jeste PC , koliko god vam se cinilo drugacije i koliko marketing ga hvalio kao super racunar, on spada u P. Computer jer kao platforma, kucna veryija i poslovna veryija nemaju raylike, te kao takav se jedino moyes reci da imas drugu PC platformu. To je kao kada bi rekao ya Xbox , Game cube i PlayStation da su raylicite stvari. One koriste raylicite procesore i sama arhitektura im je drugacija uopste . Ali to je ista igraca masina.

Malo razmisli.

[ Shadowsong @ 30.06.2005. 21:47 ] @
Da, da. Kako da ne.

Evo, to bi izgledalo ovako. Zastava 750 (aka. Fica) je isto sto i Ferrari. Znaci u sustini i u Fici mozete da koristite menjac, kvacilo, kocnicu (sa manje ili vise uspeha), brisace, volan (vrlo bitno!), kao i auto kasetofon! Zasto bi ste onda kupovali Ferrari? Hm. Bas cudno...

I evo od danas se ja zdusno zalazem za parolu:"LET THERE BE FICA!"

Bez sarkazma. Sledeći put ne editujem nego brišem.

[Ovu poruku je menjala cicika dana 30.06.2005. u 23:04 GMT+1]
[ MacMladen @ 01.07.2005. 09:57 ] @
Uvek se čudim kada gubite energiju na tako smešne rasprave...

Sve što se ovim želi je da sopstvenom PC/Win računaru da šmek Mac platforme.

Prosto i jednostavno.

Bez neke ambicije da je "to ono", da sad više Mek nije neophodan ili dali Mac ima pravo na atribut PC.

PC je postao sinonim s vremenom za Windows platformu. Ko ima Linux, ne kaze da ima PC nego da je Linux. Isto tako i vlasnik Meka sa bilo kojim sistemom 7, 8, 9 ili 10.x kaže da ima Meka i to je najkraća moguća nominacija za ono što se koristi.

Želim da verujem da je ljudima ipak bitnije okruženje u kojem rade nego oprema koja to omogućava. Meni je bitno da uradim posao i to na najefikasniji i pri tom najugodniji način. Zato koristim Mek. Zato i kad moram da koristim PC, volim da ga "skinujem" tako da me manje "iritira". Zato i drugi koji to vide kažu "e, ajde daj i meni, bas mi se sviđa..."

A skraćenica jeste nastala od Personal Computer što je i ZX80 kao i Atari kao i Mac. Svaki računar koji ne opslužuje simultano više korisnika priključenih preko terminala, može da se smatra PC-om.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.07.2005. 11:12 ] @
Mladen je to lepo sumirao, kao i nekoliko ljudi pre njega.
I ferari je ferari, i fića je fića, ali su oba automobili. Ne vidim šta nekome nije jasno oko prevoda dve jednostavne reči..personalni kompjuter.

I neverovatno je koliko ste netolerantni. Pa šta ako se nekome sviđa aqua fazon. Neko je u aqui, neko u deviant, neko u black, a drugima je opet i blis dovoljan. Moj kompjuter, radim s njim šta hoću.
[ Shadowsong @ 01.07.2005. 11:33 ] @
Nikada nisam hteo da ulazim u raspravu kojoj ovde i nije mesto.
Krajnja linija jeste da je skinovanje sopstveni izbor svakog korisnika.
Licno, sumnjam da bih mogao da se prebacim na Mac posle ovoliko godina provedenih uz PC. ALi skinovanje "Oooooo yeah!".

Ali morate da priznate da mi je tekst sa Ficom i Ferrarijem dobar! :D


Uostalom sve je ovo pocelo zbog osobe koja je pocela da mlati praznu slamu na mestu gde nema slame.
[ cikaKosta @ 03.07.2005. 02:28 ] @
flyakiteosx,jednom recju-fenomenalan!!!!
ne crpi resurse kao ostali "sminkeri",jedino sto dock dodatno zauzima radnu memoriju najvise 10MBto je to.ceo sistem dobija look mac-a,a sto se tice podesavanja,dizajneri su na sve mislili,znaci dosta opcija i sminkanja na pretek!!evo meni savrseno radi i sa 256 ram-a.
iskrena preporuka svima koji zele mac look na svojoj "konzervi "
[ MacMladen @ 03.07.2005. 06:35 ] @
A kad već pričamo o tome u opuštenom duhu...

Meni lično se ne sviđaju varijante dodavanja elemenata kojih pod XP-om nema, kao što je Dock. Iskreno ni na Meku mi se nikada nije sviđao i mislim da sem što je interesantan, da je prilično nekoristan, pogotovu u odnosu na druge Application Launchere.

Na Meku ne volim da petljam i da ga onemogućujem, na PC ne volim da ga nepotrebno opterećujem.

Dovoljna mi je promena izgleda kroz ikone da se koliko toliko osećam kod "kuće".

Ono što na XP nikako ne može da se promeni je paradigma i to je ono što Meka čini Mekom a to i jeste problem hard-core PC vlasnicima da pređu na Meka ili običnim korisnicima da probaju Linux MADA garantujem da 90% običnih korisnika ne bi ni primetili da im nešto nedostaje pod Linuxom niti da imaju Linux.

A to i jeste suština problema: ljudi se potpuno nepotrebno vezuju za površinu umesto da misle o tome šta im radi posao. Zato je običnom čoveku Win-x86 default a sve ostalo čudno i nepouzdano.

I uvek je lakše naći kvazi-stručnjaka za Windows koji će da vam upropasti vreme i računar nego što je to slučaj sa dve druge religije.

But... life sucks.
[ MacMladen @ 03.07.2005. 08:19 ] @
Što se tiče Fice i Ferrarija, mislim da bi postigao fantastičan uspeh sa skinovanjem Yuga, Stojadina i drugih popularnih YU vozila sa skinovima za Ferrari, Maserati ili neke slične kante.

Nikad ne bih kupio Ferrarija jer:

a) Ne ide na domaće lož ulje (veoma popularno za taksiste i druge vešte)

b) Skupa je ugradnja plina (još popularnije)

c) Nema mesta za bocu

d) Nizak je za kuku i prikolicu za pijacu

e) Nema šanse da moja tašta uđe unutra (hej, pa to nije minus!!!!)

hm... možda i pređem preko prva četiri.

PS Ovo bi bila lepa tema: Zašto ne bih kupio Ferrarija...
[ Shadowsong @ 07.07.2005. 22:31 ] @
Enzo Ferrari je bio vizionar, kao i Jobs. :D

Inace Ferrari da, zbog:

1. Ne moram da gledam dugo ljude koje pokupim na pesackom, jer je aerodinamika savrsena i odmah skliznu;

2. Volim da meckam pandure u kecu, stojadinu, puntu i 206;

3. Ima dva sedista! Za mene i Laptop!;

4. Izlecio bih sve komplekse (ako ih imam, jer Ficu nemam);

5. Drzava bi beneficirala od moje registracije vozila...

5.1. Pri tom i mehanicari koji nikada nisu videli Ferrarija!




I LOVE SERBIAN ROADS!
[ s.savic @ 20.07.2005. 11:14 ] @
A da recimo prodas pc i kupis mac, mozda i upali?
[ Shadowsong @ 22.07.2005. 18:08 ] @
NE NE NE NE i NE!

Kao sto sam rekao, I LOVE SERBIAN ROADS!

Uostalom nije Ferrari za srpske puteve.
[ thugic @ 25.07.2005. 21:03 ] @
Kako?
http://pearpc.sourceforge.net/about.html
Bez pacenja sa tim smorenim temama i fazonima :P
[ Shadowsong @ 26.07.2005. 15:25 ] @
Bug Soundcard emulation?
Tek treba da popravi!

Sta ovo treba da znaci? Jel da ako instaliram MacOS necu imati zvuk?


Koliko je zamrsen ceo ovaj proces? Odgovor MNOGO, ali cu da pokusam! DA JEBE OCA ima da radi!

[Ovu poruku je menjao Shadowsong dana 26.07.2005. u 16:33 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.01.2006. 21:26 ] @
Izašao je novi FlyakiteOSX v3 @ http://osx.portraitofakite.com :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.01.2006. 21:29 ] @
Izašao je novi FlyakiteOSX v3 @ http://osx.portraitofakite.com :)
[ Shadowsong @ 22.01.2006. 22:05 ] @
Skinuo sam, i instalirao. Mogu Vam reci da sam delimicno razocaran sa novim paketom 3.
RK dock je sada standardan, meni se vise dopada object dockov... iTunes hack je pomalo i glup...
U svakom slucaju. Lepo izlgeda. Svidja mi se System Preferences.

Moja preporuka. Instalirati prvo dvojku, pa zatim upgradeovati na 3ojku, ali samo dodati temu i jos po nesto.

Boot skrin preporucujem da uzmete, ali pod uslovom da cete da ga izmenite. :)