[ hvarovic @ 03.06.2005. 19:11 ] @
Pozdrav!

Da li netko zna kako bih mogao zabraniti pristup neko web stranici. Npr. htio bih
zabraniti pristup web stranici tako da tko dođe na moj kompjuter ne može učitati tu stranicu. Da li postoji poseban program (koji?) za to ili bi to trebalo u registry-u (kako?).Ako netko zna kako bih to napravio neka mi javi (hitno mi je!)

Hvala!
[ Passwd @ 03.06.2005. 20:11 ] @
Mozes sve u Internet Exploreru, zavisi kakve stranice....
Uglavnom tools>internet options>content>content advisor>......
[ AleksandarNS @ 04.06.2005. 15:52 ] @
a naravno mozesh to uraditi i preko nekog firewall-a.
[ Callan05 @ 01.09.2006. 09:47 ] @
Da ne bih otvarao novu temu,ako neko može samo da mi kaže kako da učinim ovo isto ali u operi?
[ Ivan.Markovic @ 01.09.2006. 15:42 ] @
Tools -> Preferences -> Advanced -> Content -> Blocked content
[ Callan05 @ 01.09.2006. 18:50 ] @
Tools -> Preferences -> Advanced -> Content -> Blocked content

E piiiiiiip li ga ja odem na Tools -> Preferences -> Advanced -> Content, ali Blocked content nema. Sve što ima je neke opcije da se štikliraju ili ne i da se ode style options i javascript options.

[Ovu poruku je menjao [Ded4] dana 25.09.2006. u 17:46 GMT+1]
[ Ivan.Markovic @ 01.09.2006. 20:22 ] @
Lol ... zadnje dugme dole :p
[ SpelingMistakes @ 04.09.2006. 08:17 ] @
PeegGuardian - Mozda malo cudno resenje - prakticno kao da nuklearnom bombom zelis da unistis buba svabu -

Instaliranjem PeerGuardiana 2 dobijas mogucnost da zastitis svoj kompjuter od pristupa sa "odredjenih" IP adresa, ali isto tako zabranjujes svom kompjuteru pristup istim - jer proces funkcionise u oba smera. Stavljanjem PG2-a na komp ne gubis nista, a mozes lako da dodas "ip listu" te prezentacije i zauvek zabranis pristup toj prezentaciji - (normalno podrazumeva se da ta prezentacija ima "fiksni ip".

Mozda ti je ovo resenje za problem - mada nisam bas razumeo cemu sve to - MISLIM nisi naveo konkretan primer.
[ nenadvr @ 15.09.2006. 20:50 ] @
da nebi ni ja otvarao novu temu imam jedan problem- taj content advisor u IE uopste ne radi kako treba, kako god pomerio one klizace da pojacam ili smanjim zabranu on uglavnom zabrani SVE na internetu, skoro za svaku stranu moram da kucam pasvord. Ne bih da odobravam stranicu po stranicu. Da li ima neka suptilnija metoda, npr. da zabranim da se odredjene reci pojavljuju u naslovu ili nesto sl.?
[ suadhm @ 19.09.2006. 08:44 ] @


Evo odgovora:

Otvori fajl: c:\windows\system32\drivers\etc\hosts u Notepad-u.
Ispod linije 127.0.0.1 localhost ukucaj sledeće:

127.0.0.1 sajt kojem hoćeš da zabraniš pristup
i tako dalje zasvaki sajt ovo isto pišeš.

Pozdrav!
[ alexa_pg @ 24.09.2006. 13:40 ] @
Da se nadovezem sa pitanjem.
Sve sto ste rekli oko podesavanja Internet Explorera, radi kako treba. Adrese koje se upisu mogu da se otvore, ostale ne i zdravo.
Pitanje:
Kad Internet Explorer ne moze da otvori stranicu prikaze poruku
The page cannot be displayed
The page you are looking for is currently unavailable......
bla bla
Kako da se napravi, da u tom slucaju, otvara se stranica sa mojom porukom. Stranica bi bila snimljena na disku u html formatu.
[ b0ske @ 07.02.2008. 11:40 ] @
da i ja ne otvaram novu temu kako tako mogu blokirat stranicu preko Mozille Firefox,oprobavo sam nekoliko nacina ali ne preko mozille ali niti jedan mi ne moze blokirat jednu web stranicu, molim za pomoc jer mi stvarno hitno to treba.unaprijed hvala
[ superbaka @ 07.02.2008. 12:23 ] @
BlockSite

ako bas hoces pojedine stranice nekog sajta, koristi 'wildcards'...
[ negative7 @ 13.09.2008. 20:00 ] @
ja zabranim ali mi vazdda pise kad ocu da otvorim stranicu ova poruka
This Page was blocked by your Approved Sites list.

onda ona zna da sam je ja blocko mogu li ikako ovo uklonit