[ kamenko @ 03.06.2005. 19:31 ] @
Treba mi pomoc u vezi instalacije Vmware virtual masine 5 na Slackware 10.1. Problem nastaje jer kad instaliram iz .rpm binarnog fajla prijavljuje da mi fali /bin/sh. Imam /bin/sh ali je soft linkom vezan na /bin/bash.
1)Prevrnuo sam RedHat instalaciju u pokusaju da nadjem /bin/sh koji se na Red Hat-u instalira automatski ali bez softlinka na /bin/bash, nema ga
2)Pokusao sam da skinem soft link sa /bin/sh na /bin/bash i pored tihog odziva nema skidanja softlinka.
Sledece sto sam uradio uzeo sam .tar.gz binarni paket kod njega je problem sto pokrece instalaciju ali trazi putanju do rc0.d-rc6.d fajlova, ali kod slackwarea ne postoje ovako oznaceni fajlovi u /etc/rc.d vec idu kao rc.0 do rc.6 pa ne nalazeci ono sto gore trazi prekida instalaciju.

IMALI NEKO IDEJU KAKO DA IZADJEM IZ OVOG ZACARANOG KRUGA SEM PREINSTALIRANJA NA RAD HAT ILI MANDRAKE, POD KOJIM VMWARE RADI???????????
[ anrxc @ 03.06.2005. 19:59 ] @
Citat:
kamenko: Sledece sto sam uradio uzeo sam .tar.gz binarni paket kod njega je problem sto pokrece instalaciju ali trazi putanju do rc0.d-rc6.d fajlova, ali kod slackwarea ne postoje ovako oznaceni fajlovi u /etc/rc.d vec idu kao rc.0 do rc.6 pa ne nalazeci ono sto gore trazi prekida instalaciju.


Dakle potrebno je 'prevariti' VMware tako da pomisli kako se nalazi na sysV sistemu:

mkdir /etc/init.d
cd /etc/init.d
for i in {0,1,2,3,4,5,6}; do mkdir rc$i.d; done

Ok vrati se tamo di si otpakirao VMware i pokreni instalaciju, kada zavrsi jednostavno:

cp /etc/init.d/vmware /etc/rc.d/rc.vmware
chmod +x /etc/rc.d/rc.vmware

I obrisemo lazni init.d
rm /etc/init.d -r


U /etc/rc.d/rc.local jos dodajemo:

# pokreni vmware
if [ -x /etc/rc.d/rc.vmware ]; then
/etc/rc.d/rc.vmware start


Eto, instalirao si ga, sad ga slobodno pokreni.
[ kamenko @ 03.06.2005. 22:31 ] @
Hvala puno radiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!