[ srlexic @ 03.06.2005. 20:33 ] @
Pozivam Vas da pogledate redizajnirani portal Economy.

Ocekujem komentare.
[ Marko Bijelic @ 03.06.2005. 23:38 ] @
Nemam običaj da komentarišem teme na ovom forumu, kako economy.co.yu periodično posjećujem, ostaviću samo kratak komentar. Koliko vidim na početnoj strani redizajnirani su samo header i fotoer:

- promjenjen logotip (crvena nakon plava boje)
- dodan enormno veliki promo baner (ovaj trenutni deltasport uguši pregled ostatka sadržaja koliko je izražajan)
- redizajnirana navigacija (izgleda veoma lijepo, ali moglo je to malo upotebljivije)
- plus određene promjene na footeru


I to je, koliko vidim, to. Ostatak sadržaja je nepromjenjen.


[ srlexic @ 05.06.2005. 15:58 ] @
Hvala, MUngos. Drago mi je da jedan takav poznavalac ceni Economy.

Sto se tice komentara, izvrsen genelrani redizajn, posle cega krece redizajn celokupnih servisa. Zbog zahteva oglasivaca, dodajemo neke mogucnosti oglasavanja i oglasnog prostora.

Slazem se da banner DeltaSport-a preveliki, verovatno na ovo utice tamno-plava boja pozadine. Verujem da banner iz nastavka kampanje ove kompanije nece biti ovoliko napadan, a ukoliko se pokaze da banner ove velicine "smeta" ostalom sadrzaju, smanjicemo ga na standardni 468x60 (inace, u web-oglasavanju banner 728x90 trenutno je dominantan, sa 45% ucesca).

Inace, mogu ekskluzivno da najavim izgradnju posebnog real-time servisa prikaza kupovine akcija sa jednom renomiranom brokerskom kucom iz SCG, izgradnju internet prodaje u okviru sajta i razvoj pojedinacnih servisa u pogledu komercijalnosti.
[ coPeapa @ 05.06.2005. 16:31 ] @
Sada se slobodno moze reci da je economy portal
[ srlexic @ 12.08.2007. 00:38 ] @
Da ne bih otvarao novu temu, posle 2005. godine, ponovo smo redizajnirali portal Economy.co.yu pa bih voleo da čujem profesionalna mišljenja učesnika ovog Foruma.
[ vejin @ 12.08.2007. 00:47 ] @
Ovo je fantasticno, ja sam oduševljen. Čini mi se da je u pitanju neki CMS.

Samo jedna zamerka je da je link ka blogu suviše skroman, ja bih napravio neko dugme, ostalo je sve OK.
[ kalimeroBench @ 12.08.2007. 10:41 ] @
Za pocetak, hteo sam da glasam, na sajtu, za dizajn sajta, ali... FATAL ERROR!


Sajt je prilicno dobro odradjen!


Pretpostavljam da je prakticno nemoguce napraviti da sajt ovakvog tipa bude bolje organizovan. I ako mi je na prvi pogled izgledalo da je sadrzaj haotican, nije mi trebalo puno vremena da pohvatam sve ono sto je bitno.

Upotreba bele je izuzetna. Mislim da bi na sajtu koji ima ovoliko teksta neka druga pozadina unistila oci!

Ono sto mi pomalo smeta je nedostatak granica izmedju tekstova. Nije tako tesko uociti koji tekst ide uz koju sliku, ali su mogle da se naprave malo jasnije granice izmedju ove tri kolone. Ovo je, dakle, nastavak price o uspehu organizacije sadrzaja na sajtu.


Problem organizacije ja bih resio sa malo bogatijim menijem i sa naslovima koji bi zamenili pojedine tekstove. Mozda bih cak ubacio na te naslove neki on rool over popUp-ova, ili nesto tipa http://www.walterzorn.com/tooltip/tooltip_e.htm.


Kompozicija boja je prilicno dobra i dosta smiruje efekat konfuzije zbog velike kolicine teksta.


Posebnu paznu skrecem na senku!
Nije neophodno forsirati Gradient efekat na okviru sajta ako je vec pozadina ovakva. Ovde se treba odluciti: ili gradijent na pozadinu (kao sto je ovde), a neka linija za okvir, ili konstantna boja za pozadinu, a gradijent za okvir.

Sto se tice okvira (dobro, treba ga doraditi), ja bih stavio neki vidljiv i u heder sajta. U trenutnoj postavci slika koja se nalazi gore-desno lagano ispada iz koncepta ostatka sajta.


Rezime: Vrlo dobar posao samo je neophodno par sitnih izmena.


p.s. Nisam ulazio u druge segmente sajta, vec je ovde bio fokus na dizajnu.
[ Ivand @ 12.08.2007. 12:35 ] @
Izgleda lepo, pomalo sklepano.
Lici na micro$oft sajt - pozadina i boxovi - verovatno je to bio i cilj, takodje nazalost
uradjen je u tabelama isto kao i pomenuti sajt, 2007 godina je! table-less anyone?
Glavna navigacija realizovana sa slikama umesto sa textom, jedan veliki NO-NO.
Takodje onsite SEO, corak totalni.

[ nocom @ 29.08.2007. 06:33 ] @
Previse okvira
Velika slika reklame
Plava slova/plava pozadina(ono sto se vidi od nje)
Crna slova
Razlicite boje tab-ova
Traka sa kretanjem akcija obicno ide ispod tab-ova
Los font

Sajt je inace ok i sve je funkcionalno, posetio sam forum par puta - za to cime se bavite odlican
Ocigledno ste zeleli nesto da klonirate ali niste se najbolje snasli u rasporedjivanju pa ste pretrpali stranicu i promasili boje.
Ovakav sajt definitivno zasluzuje bolji design.

Kad pogledam stranicu nista ne drzi pogled,haoticno(edit-ukapirao sam zasto, zbog trake koja je na sredini i krece se brze nego sto treba i banera u vrhu - previse ste pokretni)

PoZz