[ ivica77 @ 03.06.2005. 23:58 ] @
Oba racunara su pod XP-om, jedan sa SP1 adrugi sa SP2. Na prvom je mrezna integrisana (MSI ploca - VIA VT6103 LAN kontroler) a na drugom je D-link 528TX kartica. Drajveri su instalirani i windows ne prijavljuje nikakve probleme, podesio sam IP adrese, ali je LAN ikonica "precrtana" uz poruku "Network cable is unplugged". Kabl tek sto sam kupio, i otpakovao i sumnjam da nije dobar, ali...
Posto na mreznim karticama postoje LED diodice interesuje me da li cim ubodem kabl u karticu jedna od njih treba da svetli ili ne?
Kako mogu da proverim da li su kartica i kabli ispravni?
Jako sam nestrpljiv pa vas molim za pomoc.
Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao trooper dana 04.06.2005. u 12:04 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 04.06.2005. 00:14 ] @
Trebalo bi da ti svetli pozadi iz lan kartice kada ubodes kabl, naravno dok je komp ukljucen.

Koji kabl si koristio? Crossover?
[ dragancesu @ 04.06.2005. 17:13 ] @
Nece svetleti ako samo ubodes kabl, treba da ima nesto s druge strane, racunar ili hub/svic, nesto s cim moze komunicirati.

"Network cable is unplugged" je poruka kad nema nista sa cim se moze povezati, recimo nestane struje i svic ostane bez napajanja, a racunar ima ups i nastavi da radi. Ili kad jednostavno izvuces kabl.
[ Mister Big Time @ 04.06.2005. 20:13 ] @
Svakako, ja sam i mislio na to da su oba racunara uplajena tj. barem da im je napajanje upaljeno.