[ dusanissimus @ 05.06.2005. 13:49 ] @
evo ovako
iz raznih razloga resio sam malo da se igram pa da kupim par manjih radio stanica, tako reci amaterskih gluposti sa sitnim dometom od kilometar dva, ne treba mi vise.
ideja mi je da mi to obavi moj bata koji dolazi iz amerike pred kraj leta
ovo sam otprilike izdvojio jer nije ni skupo pa mislim da nije lose ovo uzeti:
http://motorola.digitalriver.c...roductID=36069300&Env=BASE
e sad
kako se to LEGALNO uvozi.
na sajtu carine pise da je potrebno imati dozvolu ministarstva saobracaja i veza, koje ne postoji, vec je sad ministarstvo za kapitalne investicije. e sad jel kod njih da trazim dozvolu i da li moj brat moze to za mene da uveze??
svaki savet dobrodosao, a ako ima neku bolju ideju za skalamerije nek mi javi otvoren sam za predloge i zahvalan naravno.
pozdrav
Dusan
[ damiru_2 @ 05.06.2005. 13:53 ] @
Kupi uređaje koji rade na 27 MHz i ne trebaju ti nikakve dozvole za rad. 27 Mhz je "Citizen Band", javna frekvencija dostupna svima.
[ dusanissimus @ 05.06.2005. 15:06 ] @
[ HerQl @ 05.06.2005. 21:18 ] @
-za PMR znam da netreba nikakve registracije i papiri za uredjaje,cak i mozesda ih prosvercujes.
-za Cb znam da da stanica mora da se prijavi i da imas dozvolu! a da bi dobio papire moras da imas neku potvrdu o poreklu stanice (ako je uvozis moras da platis carinu)!
-Znam da su PMR ovde odobrili za rad.GMRS,FRS i ostale RS nemaminformacija da su slobone da se koriste!
[ Toskovicd @ 29.06.2005. 08:24 ] @
Pozdrav radioamaterima,
Interesuje me gde se mogu naći radio stanice za opseg 27Mhz, nove ili polovne.
imama položenu klasu za telegrafiju u vojsci , pa sam mislio da malo "obnovim gradivo".
Hvala svima unapred.
[ salec @ 29.06.2005. 10:12 ] @
Na 27MHz nije dozvoljen rad telegrafijom. Dozvoljen je samo AM rad.
[ Toskovicd @ 30.06.2005. 08:17 ] @
Nema veze ako zna neko gde ima povoljno neka javi ...