[ hrkljus @ 05.06.2005. 13:54 ] @
Pozdrav, imam problem sa svojim modemom sa intel 536ep chipsetom, naime do prije jedno mjesec dana dok nisam bio presao na novu centralu modem se normalno konektovao na cca 45k sto je bilo sasvim ok posto je veza bila prilicno stabilna. Poslije promjene centrale brzina je pala na maximalno 32k i to obicno mi treba bar 2 puta da se konektujem (nevezano o kojem se provajderu radi). S druge strane imam i smartlinkov 56k amr modem koji je naravno integrisan u southbridge mog laptopa (536 je u desktop racunaru). E sad, laptop se UVIJEK konektuje na 52k, veza nije stabilna ali je sve mnogo brze nego na desktopu i download ide preko 5k/s. Posto se laptop moze konektovati na 52k pretpostavljam da problem ipak nije u liniji nego u drajveru ili podesavanjima intelovog modema. Imao sam priliku da isti modem ispitam na vise konfiguracija (ne samo na mojoj) i situacija je manje-vise ista bez obzira da li se radi o PII racunaru sa 32 mb rama ili athlonu sa 512 mb rama. U cemu je problem?
Zna li iko kako da namjestim modem da se konektuje na vecoj brzini, da li ima neka caka u vezi s ovim chipsetom?
[ kwan @ 05.06.2005. 21:57 ] @
Imam isti takav modem i ima san problema ka i ti pa san na netu nasa nove drivere.
Kada instaliraš drivere upiši jednu od ovih stringova u modem properties.
+PIG=1
ili
+DS44=0
ili
E1 Q0 X3 W4 &C1 &D2 %C1 %E1 \A3 \C0 \N3 \Q3 -J1 "H3 +PCW=2

Meni je puno pomoglo spajam se na 50.6, nadam se da će i tebi pomoći. pozdrav!
[ hrkljus @ 06.06.2005. 18:10 ] @
Prva dva ne rade a treci ne moze da stane u polje extra settings. Da nisi pogresno prepisao taj treci - string je predugacak.
[ kwan @ 06.06.2005. 18:19 ] @
Prika meni je pomoglo, čak i ovaj dugački string san stavija i sve mi je ok.
Probaj stavit modem u drugi slot možda ti modem dijeli resurse sa drugim uređajima (najčešče grafika i zvuk),ako to ne pomogne onda stvarno ne znam.Adio!
[ hrkljus @ 07.06.2005. 21:14 ] @
Ma nema to veze sa resursima ;) Ovaj veliki string stvarno ne moze da stane u advanced settings, mozda i pomogne da moze stati... al ne moze. U svakom slucaju hvala :)