[ corleth_the_fey @ 05.06.2005. 14:07 ] @
Postovana gospodo, potrebna mi je mala pomoc.

Evo o cemu se radi.

Imam MSI NX6600GT-VTD128 graf. karticu i evo u cemu je problem.

S obzirom da se GPU dosta greje (na "idle" 58-60 stepeni !), hteo sam da proverim
da li cooler dobro lezi i da eventualno stavim Arctic Silver pastu.

Medjutim, kada sam skinuo cooler, video sam nesto, za mene iznenadjujuce.

Na GPU pise "6600" !

To me je iznenadilo, s obzirom da sam nekoliko 6600GT kartica imao u rukama i montirao razne kulere na njih, a na njihovim GPU je pisalo "6600GT" i to na ASUS, CHAINTECH i PROLINK karticama...

O cemu se radi ?
Da li je ovo prevara ?
Da li je moguce da MSI prodaje "nasviranu" 6600 kao 6600GT ?

Mozda odatle toliko zagrevanje.

Hvala unapred.
[ vidra @ 09.06.2005. 11:52 ] @
Sve 6600 kartice (i GT i vanila) imaju isti čip, NV43, ali samo poneki primerci su dovoljno dobri da idu u GT, tako da ne bi tebalo da brineš. Što se tiče pregrevanja, to sve 6600GT rade u manjoj ili većoj meri (neke dime a neke se samo malko usijaju :-) ... vic) jer se radi o "rasnom" čipu. Ideja o arctic silveru ti je odlična, ali budi pažljiv da pastu naneseš kako treba i da hladnjak dobro vratiš jer u suprotnom *frššš*. Ako si još uvek zabrinut, pogledaj frekvencije (6600GT-AGP~500/900, PCI-E~500/1000). Ako su te ondak super. Uzgred budi rečeno imaš i "alternativnih" hladnjaka za grafičku koji su mnoooogo bolji od fabričkih a i ne koštaju nešto mnogo, pa kad si već skidao hladnjak...
[ yooyo @ 10.06.2005. 00:44 ] @
Izgleda da je MSI to namerno uradio i da su sada u konfliktu sa NVidiom.

http://www.penstarsys.com/cgi-...3fa88041f3b8c9d;act=ST;f=3;t=2

yooyo
[ corleth_the_fey @ 12.06.2005. 21:49 ] @
Stvari izgleda stoje ovako:

MSI je celu seriju NX6600GT kartica napravio sa 6600 GPU-om !!!

Ovo je 99,99 % proverena informacija, s obzirom da sam kontaktirao sa MSI-om u vezi problema koji imam, poslao im fotografije kartice i GPU-a i oni su mi odmah prosto odgovorili da zamenim karticu, ali i da na novoj proverim GPU ?!?!?

Sramota za MSI !

E, sada kako ce ici zamena kod nasih prodavaca... vec sam imao manjih poteskoca, a videcemo kako ce sve ispasti na kraju...
[ tajmahal @ 12.06.2005. 23:46 ] @
Provjeri da li imaš ddr3 memoriju, jer ako je imaš na kartici ipak je u pitanju 6600 GT.
Slična stvar je i sa 6800. Imam Winfast a400 LE - 6800 LE - karticu. Kad skineš hladnjak čipovi su im svuda isti i ne piše na chipu (core, procesoru) 6800 nego na aluminijskom okviru oko njega (konkretno kod mene 6800 LE, ali nakon svih mogućih otključavanja imam 6800 NU).
[ corleth_the_fey @ 13.06.2005. 01:00 ] @
Tajmahal, hvala na savetu, ali cini mi se da me nisi dobro ispratio.

Kartica je u kompletu NX6600GT (DDR3, stampana ploca i ostalo...) osim sto je GPU 6600 umesto 6600GT.

To je druga prica sto su 6600 i 6600GT identicni osim... sto je 6600GT testiran za rad na 500 Mhz ,a 6600 ne-po nVidia specifikaciji na 300Mhz.

A to sto je DDR3, to uopste nema znacaja za GPU jer 6600 i 6600GT imaju isti memorijski interfejs, jer je i sam GPU identican... DDR3 je dosta skuplji i mnogo brzi pa se koristi na 6600GT, a DDR se koristi na skoro duplo jeftinijoj (i skoro duplo slabijoj) 6600.

A velika je sramota da jedna firma kao sto je MSI prodaje 6600 kao 6600GT pa ga nasvira na 500Mhz... a sta cemo sa blokiranjem, brljanjem...
nema veze ?

Kroz moje ruke je proslo na desetine 6600GT kartica, raznih proizvodjaca i sve su imale oznaku "6600GT" na GPU, osim ove "nasvirane".... CCCCC...

U prilog mojoj tvrdnji ide i to da su mi iz MSI-a odmah ljubazno rekli da idem da zamenim karticu... UZAS !

Nije vazno, verovatno puno takvih kartica ima, a ljudi i ne znaju zasto se kartice cudno ponasaju.

Nadam se da cu uspeti da zamenim karticu... i onda najverovatnije... nikad vise MSI !
[ gorang @ 13.06.2005. 01:44 ] @
kako vidis temperaturu GPU-a na ovoj kartici ?
[ corleth_the_fey @ 13.06.2005. 16:30 ] @
Na MSI NX6600GT se vrlo jednostavno moze ukljuciti ocitavanje temperature GPU-a.

Mora se izvrsiti mala prepravka VGA BIOS-a i onda se flash-ovati BIOS.

Onda ce biti moguce ocitavati temperaturu GPU-a preko driver-a.

Ako nekoga zanima mogu opisati ceo postupak, a naravno sve radite na sopstvenu odgovornost.

[ gorang @ 14.06.2005. 01:28 ] @
naravno... pusti i par linkova sa strane
[ corleth_the_fey @ 14.06.2005. 17:21 ] @
Procedura je relativno jednostavna:

Potrebna ti je boot-abilna disketa (najjednostavnije mozes da je napravis sa programcetom "DRDFLASH", ima ga na net-u) i snimi na nju NVFLASH, najbolje neki noviji npr. 5.13.

Onda boot-uj PC sa diskete i kada se podigne kucaj:

nvflash -b name.rom

tako ces napraviti backup VGA BIOS-a sa kartice na disketi.

onda resetuj i podigni WINDOWS.

onda ti treba program NIBITOR kojim mozes da menjas neke parametre VGA BIOS-a.

Ucitas backup VGA BIOS-a sa diskete u taj programcic i prepravis BIOS.

U NIBITOR-u postoji opcija da ukljucis ocitavanje temperature na 6600GT.

Snimis BIOS na disketu i ponovo dignes PC sa diskete.

onda kucas:

nvflash -r (da omogucis upisivanje novog BIOS-a)
nvflash -6 modbios.rom (modbios.rom predstavlja ime modifikovanog BIOS-a !)
nvflash -w (da ukljucis zastitu od upisivanja na FLASH-u)

i reset...

to je to...

Sada bi trebalo kada otvoris opcije za podesavanje kartice da dobijes i "temperature settings" ili tako nesto i tu mozes ocitati temperaturu GPU-a.

Mozes ocitati temperaturu i recimo sa Everest-om.

Link za NVFLASH
http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=50

Link za DRDFLASH
ftp://User:[email protected]/downloads/drdflash.exe

Link za NIBITOR
http://downloads.rojakpot.com/download.php?file=65


PAZNJA ! OVO SVE RADITE NA SOPSTVENU ODGOVORNOST !
[ gorang @ 14.06.2005. 21:02 ] @
working...

58 idle, 72 posle 3dmarka... :( ... izgleda sam se i ja usrecio, sumnja je bila jos od prvog dana kada sam ukapirao da overclock ne ide stabilno na vise od 550/1100

...nije prvi put da velike firme uvaljuju na trecim trzistima falsh robu, sad but true

I sta ti je na kraju rekao domaci uvoznik? ... ja imam ***** deklaraciju na kutiji, ali mi se jos ne skida hladnjak da vidim oznaku na GPU ...

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 29.06.2005. u 15:28 GMT+1]
[ corleth_the_fey @ 14.06.2005. 21:48 ] @
Eh... nadam se da ti nisi bio lose srece kao ja...

Mada... Nemoj da budes siguran dok ne vidis oznaku na GPU, to je jedino merodavno.

Nije uopste tesko skinuti hladnjak sa GPU, ali ako odlucis da skines... samo o jednoj stvari vodi racuna-GPU je jako osetljiv i ako budes pri vracanju setao hladnjak gore dole... moze da bude "KRC". Ne plasim te zaista, samo treba biti pazljiv.
Hladnjak se skida tako da "KLIP" ili hvataljku ili kako hoces je nazovi koja se nalazi na "ledjima" kartice skines.
Ta strana koja se prva demontira je zasecena bocno. Blago pritisnes tu stranu, svuces sa srafa i jednostavno okrenes klip za 20-30 stepeni i onda izvuces sa druge strane i to je to. Onda samo odlepis hladnjak sa GPU. Montaza identicna, samo unazad.
PAZLJIVO !!!

Uvoznik moje kartice je takodje Pakom, ali posto me je MSI uputio da zamenim karticu tamo gde sam je kupio, ja sam otisao upravo tamo, direktno.

I posto je ovo zemlja Srbija... bilo je malo "avioni, kamioni..." ali sam dobio obecanje da ce kontaktirati uvoznika i MSI da vide sta se ustvari desava.

I nadam se, da cu sutra konacno dobiti drugu karticu... ali cu odmah, u radnji da otpakujem, skinem hladnjak i proverim !

Sve ovo je nepotrebna bruka za MSI... a ne sumnjam da to rade i neke druge firme !

Eto, videcemo kakav ce epilog imati prica... ali ostaje jako gorak ukus...


[ _RS_ @ 28.06.2005. 00:16 ] @
Ma siguran sam da je na vecini MSI-a cip 6600.Ali to nema veze.Ako ti karta radi stabilno na Def. clocku onda nema osnova za reklamaciju.Verujem da je proizvodni proces toliko usavrsen da velika vecima ide preko clocka za GT.Imam Diamond i ide do 570MH.Malo li je?Naravno testiram je vec nedelju dana i super je stabilna.Ne branim MSI, ali ocigledno je pronasao nacin kako da zaradi malo vise od konkurencije.Pa posto je GT = Diamond (u ovoj verziji im niko ne moze nista prebaciti) prodaju je za manje para na nasu radost, eto dobre kupovine.Ljudi koji se osecaju prevarenim, u slucaju GT-a, a ne mrzi ih da izmisljaju toplu vodu - neka se zale.Mislim da im natezanje sa nasim uvoznicima nije pametno.Moja kartica je jedna od prvih koje je uvezao *****.Gledao sam ih paralelno i razlika je samo u natpisu GT.Nisam skidao cooler da vidim sta je ispod (GT je bila iz prodaje, pa nisam hteo).Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 29.06.2005. u 15:30 GMT+1]
[ gorang @ 28.06.2005. 01:24 ] @
ako sam dobro video u ***** je 6600 diamond 212.00 evra - ja mislim da je to veci bezobrazluk od MSI koji uvaljuje 6600 kao GT varijantu

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 29.06.2005. u 15:30 GMT+1]
[ _RS_ @ 28.06.2005. 13:34 ] @
Da to je ona gornja cena.Ja sam je dobio jeftinije taman toliko da mi se isplatila (186).Ne znam za koliko bih mogao da obezbedim jos neki primerak.Moje misljenje je da vredi realno 190-200e.Ipak je pedantno napravljena.
[ corleth_the_fey @ 28.06.2005. 17:56 ] @
Ja sam uspeo da zamenim karticu i dobio sam zaista 6600GT, ali je naravno bilo malo "povuci-potegni"...

Verovatno se ni ja ne bih bunio da mi se kartica nije ludacki pregrevala i da se nije blokirala !

A sto se tice MSI, to je cist bezobrazluk i nista drugo !

Slazem se da je kvalitet izrade dobar, ali PREVARA je PREVARA.

Ako prodajes GT, prodaj GT, ako nije GT onda nije.

A oni "pametni" stave obican cip i nasviraju na 500Mhz i eto ti GT, pa ako ti ne radi stabilno idi zameni... lepa politika, nema sta.

E, sada desava se i da se zalomi neki 6600 koji moze da radi kao GT, ali to se nikada ne zna... a to treba da ustanove naivni kupci ?!

To nisu radili ni u garaza-"no name" fabrikama !

A sto se tice "DIAMOND" serije i to je bezobrazluk ! To je isto 6600 nasvirana do koske sa DDR3 memorijom. A cena... prava sitnica...

Sta je tu "DIAMOND", stvarno ne znam.

Zbog svega ovoga vise nikada MSI !

Prodaju m..a za bubrege ili "macku u dzaku".

Mega Shit International
[ _RS_ @ 29.06.2005. 10:09 ] @
"Verovatno se ni ja ne bih bunio da mi se kartica nije ludacki pregrevala i da se nije blokirala !"

Ovo je jako zanimljivo.Ne znam zasto, ali mi tu nesto smrdi.Koja firma ti je prodala tu karticu?
Diamond je to sto jeste - pa ko voli nek izvoli.Za sada SVAKA Diamond se klokuje preko 550MH (bar ono sto je prijavljeno i temperatura full im je do 73-75c). Slazem se da GT MORA da bude GT.
Voleo bih da cujem jos nekog vlasnika GT-a koji je prevaren.Bojim se da nije promenila ime i Bios i Plastiku na kojoj pise MSI 6600GT kod nasih trgovaca...
Ajd reci nam ko ti je to prodao?
[ corleth_the_fey @ 29.06.2005. 17:18 ] @
Ne bih da pljujem po firmi u kojoj sam uzeo karticu, jer sam 100% siguran da nisu nista krivi u vezi mog slucaja, a evo i zasto tako mislim:

MSI NX6600 nema DDR3 memorije, potpuno je drugacija stampana ploca, kuler, itd...
Kada se jos doda i kutija, softver, kablovi, sanse da je u pitanju "domaca radinost" su prakticno nikakve.

Definitivno je MSI taj koji voli da prodaje maglu.

A sto se tice DIAMOND kartica, konkretno 6600, to je kartica identicna kao NX6600GT, samo sa 6600 GPU-om (ista ploca, iste memorije, isti cip za VIVO, isti kuler). Jedina razlika na prvi pogled je oznaka na kuleru (nema GT). I nije toliko cudno da svaka moze dosta da se oveklokuje, jer su verovatno 6600 za DIAMOND testirani da rade na vecoj frekvenciji (ako se ne varam, DIAMOND radi na 400Mhz).

Prodavati 6600 kao 6600GT je ipak, cista prevara.
A uzgred, mislim da je i DIAMOND preskupa a nije ustvari ni 6600, a ni 6600GT nego nekakav MSI "hibrid", 6600 GPU sa DDR3 memorijom.



[ highlander82 @ 02.07.2005. 17:44 ] @
Ljudi ulozite malo truda i kad kupujete grafiku kupite gainward ili asus, ja sam samo kod njih siguran da dobijam ono sto platim, leadtek je mutan kao dunav u prolece, sada i msi, club 3d i connect3d ni sami neznaju ko im pravi kartice, gigabyte setuje svoje modele na manje taktove da ustedi na hladjenju, eh gde su diamond, elsa, hercules, ti ljudi su znali da prave kartice.
[ corleth_the_fey @ 02.07.2005. 23:05 ] @
Skoro u potpunosti se slazem sa tvrdnjom u vezi ASUS-a, a nazalost nemam puno iskustva sa GAINWARD-om.

Sav hardver koji sam ikada koristio od ASUS-a je bio uvek to sto "pise na kutiji", a ne nekakve perverzije, eksperimenti, "budzevine", kompromisi radi ustede, itd...

Na MSI-u sam se ranije vec opekao kod maticnih ploca, a eto posto se glup uci na svojim greskama, sada i kod graficke.

Vise srece i naravno, pameti, drugi put... sta drugo reci.

Nadam se da cu ovim putem bar nekoga spasiti da se ne prevari.
[ Aleksandar Bojkovic @ 05.07.2005. 02:21 ] @
Citat:
Sta je tu "DIAMOND", stvarno ne znam.


Bundle tj. The Chronichles of Riddick.Samo zbog ove igrice kartica je skuplja najmanje 20€.
[ skijash @ 11.07.2005. 13:31 ] @
Citat:
highlander82:... leadtek je mutan kao dunav u prolece, sada i msi, club 3d i connect3d ni sami neznaju ko im pravi kartice, gigabyte setuje svoje modele na manje taktove da ustedi na hladjenju, eh gde su diamond, elsa, hercules, ti ljudi su znali da prave kartice.


Sto mislis da je leadtek mutan? U poslednjem BUG-u (Hrvatski casopis) u testu gomile kartica su ga nahvalili i preporucili za kupovinu 6600gt extreme varijantu koja je fabricki overklokovana 6600gt...
[ topuuz @ 11.08.2005. 19:41 ] @
Ozivljavam thread, pa sta ;). Ja imam diamond 6600 PCIE. Nisam primetio, da li vi ljudi pricate o AGP ili o PCIE? Moj diamond npr. nece preko 430Mhz za jezgro i preko 1000Mhz za memoriju. Probao sam da joj flashujem bios od 6600gt, ali mi se bagovala, nesto je srala da ne prima dovoljno struje, a prima 100%. Je li neko imao iskustva sa ovom kartom i flashovanjem biosa?
[ corleth_the_fey @ 11.08.2005. 22:10 ] @
Sve vreme pricamo o AGP verziji sto se vidi iz oznake... NX6600GT-VTD128.
Da je u pitanju PCI-E bila bi NX6600GT-VTD128E.

Nije mnogo cudno sto ti GPU ne ide preko 430Mhz, jer je u pitanju ipak 6600, a ne 6600GT, a memorija ide na oko 1Ghz, jer je kao i na 6600GT u pitanju Samsung-ova DDR3 2.0ns.

Licno nemam iskustva sa tom karticom, ali po mom uverenju na njoj bi trebao da radi BIOS od GT (teoretski)-osim ako nesto MSI nije brljao. Jedino sto je GPU po default-u na GT na 500Mhz pa ti mozda zato brlja kartica ? A flashujuci GT bios u tvoju karticu neces dobiti apsolutno nista...
[ topuuz @ 11.08.2005. 22:53 ] @
Verovatno si u pravu sto se tice takta jezgra, mada je masa ljudi isla sa ovim diamondom preko 500Mhz, a meni nece :(. Probao sam da flashujem gt bios i uspeo sam, ali mi je kartica prijavljivala neko s***** tipa ...nvidia graphic card is not receiving sufficient power, connect the power cord, bla, bla, bla... iako je sve 100% bilo prikljuceno dobro. 6600gt bios sam prepravio pre flashovanja na 400/800 da bi bilo 100% sigurno da ce raditi. Inace, bios od 6600gt sam flashovao zato sto je puno ljudi dobijalo znatno vece taktove sa njim nego sa originalnim.
[ kamper @ 15.04.2006. 15:49 ] @
Imam msi NX6600GT-VTD128 vivo, i cela pricha me zabrinula, kad nije ukljuchena igrica core je-299.25 a memory-900 a kada startujem igru core-551,43 mem-990. Jeli to u redu ili da skidam kuler?
[ Go(R)@N @ 15.04.2006. 16:17 ] @
To je zato sto imas podeljene rezime rada kartice 2D Standard i 3D Performance.

Kada se kreces samo unutar Windows-a kartica koristi 2D Standaard rezim i dovoljni su ti taktovi od 300/900 Mhz, medjutim kad predjes na igricu, kartica se automatski prebacuje na 3D Performance rezim i preuzima taktove od 551/990 Mhz da ti obezbedi bolje performanse.

Ove 3D Performance taktove mozes i povecati, na primer kod mene su 575/1125 Mhz

Sve je u redu i ne skidaj kuler.

Pozdrav!
[ kamper @ 16.04.2006. 16:35 ] @
Hvala Go(R)@Ne
[ Go(R)@N @ 16.04.2006. 16:47 ] @
Nema na cemu!

Pozdrav!
[ Dorry @ 18.04.2006. 20:36 ] @
Citam i ne mogu da verujem ovu stvar. Bilo je tu meni nesto cudno jer odmah cim teram karticu preko 550/1050 pojavljuju se artefakti neko vreme, ali posle nestanu cim spustim na def pa na 580/1100 recimo. Weird. Ako je ovo stvarno MSI uradio, pa onda mislim stvarno... Kako ih je bre nije sramota. A bas ljudi hvale ovu karticu i stvarno jeste dobra, nije da nisam zadovoljan sa njom, ali nisam dobio ono sto sam platio, a platio sam je papreno (230 evra u martu mesecu prosle godine). Jaoj. Asus, Asus i samo Asus od sad pa nadalje...
[ alex303 @ 19.04.2006. 05:52 ] @
Ja sam prvo uzeo MSI6600GT ali sam ga kasnije zamenio za Asus 6600GT TOP AGP. Zato sto sam uspeo da je kupim bez poreza. Bila je oko 240€ u februaru sa sve PDV-om. Ono sto sam odmah primetio kod asusa u odnosu na MSI je kvalitet slike koji je primetno bolji.

Default na ovoj kartici je 520 1100 a artifakti se pojavljuju tek na 575-1200. Kartica ima fantasticno hladjenje. Nije bash tiho kao kod msi-a ali kontrola fan-a radi bez problema iz riva tunera.

Samo Asus ili Leadtek.

[ Go(R)@N @ 19.04.2006. 07:50 ] @
@alex

Mislim da ti 1200 Mhz VRAM-a stvara artifakte, tu se ponekad i meni javljaju na mom Leadtek-u.

Pozdrav!
[ alex303 @ 19.04.2006. 18:09 ] @
Znam ali vec na 1190 nema problema. Na 1195 pocinju da se nadziru.
[ Go(R)@N @ 26.04.2006. 02:25 ] @
@alex

Ima neko nepisano pravilo da kad overklokujes karticu, to radis u koracima po 5 MHz prvo GPU pa VRAM ili obratno, bitno je da bude odvojeno. I da nakon svakog pomeranja propustis npr 3D Mark, ako ti se pojave artifakti na npr 1195 MHz vratis za 5 MHz nazad na 1190 MHz i to je tvoj MAX overklok za VRAM (dok ne kupis bolje hladjenje :) Isto to uradis sa GPU-om i nasao si MAX taktove svoje kartice.
Ume da potraje ;)

Odgovorio bih ranije ali nisam pratio ovu temu.

Pozdrav!
[ bmilan @ 28.04.2006. 16:29 ] @
Narucio sam MSI NX6600GT-VTD128 Lite, a tek sam danas procitao ovu temu.

Molim da mi neko odgovori da li je ovo Diamond karta ( izgleda potpuno isto kao ona ) i da li za nju vazi ovo sto ste iznosili u prethodnoj diskusiji?
Dobijam je preko prijatelja za 145e, da li je to dobra cena?

Molim za hitan savet, da li da je uzmem ili da po cenu losijih odnosa sa prijateljem, uzmem neku drugu AGP kartu.

Sada imam MSI ATI 9600XT za koju dobijam 60e, da li razlika u ceni opravdava prelazak na 6600GT.
[ Wolfy Alister @ 29.04.2006. 02:42 ] @
Od pre nekih mesec dana sam vlasnik MSI NX6600GT-TD128E-L PCI-E kartice. Za sada sve radi dobro. Temp. u "mirovanju" je konstantnih 49 stepeni, a posle 2-3h obliviona ili 3dm05 je 57-59. Nikakvog dodatnog hladjenja nema. Kartica je na default taktovima (500-1000), score u 3dm05 (default) je 3664. OC sam karticu i dogurao do 550 za GPU, preko nisam isao, a na 550 anomalija nije bilo. Za sada sam izuzetno zadovoljan. Inace, koja je razlika imedju td128 e i td128 e-l? Mozda je glupo pitanje, al' stvarno ne znam.
[ Drincic @ 29.04.2006. 03:07 ] @
Corleth, ako ti nesto znaci je zao mi je za problem, ali Hvala meni si ucinio ono u sta sam sumnjao, ali mi je trebala potrvda. MSI djubre.
Nikada vise. ja imam njihovu plocu, MS-6712 matoro znam ali nesto mi nestima kako treba i ranije sam imao grafiku. Asus definitivno jer za gainward mi ipak treba jaca zvucna izolacija u sobi od ove :)) salim se gain je zakon pogledaj samo izradu
[ bmilan @ 29.04.2006. 17:03 ] @
Moze li neko konkretno da mi odgovori na napred postavljena pitanja, pa makar bio administrator ili moderator.

Hitno mi je jer moram da se odlucim da li da kupim MSI NX6600GT Lite za 145e.

Unapred zahvalan bmilan.
[ kamper @ 01.05.2006. 22:15 ] @
Meni MSI NX6600GT-VTD128 lite radi lepo, ali se slazem sa obecanjem nikad vishe msi bash zbog ovakvih deshavanja. Clocovao sam je i nije bilo problema. AoE3 radi u max. CoD2 skoro max takodje i Quake 4. Prelazak sa mx440 je bio preporod
[ milnen @ 05.05.2006. 11:36 ] @
I ja imam MSI NX6600GT-VTD128 lite i radi dobro. Nisam je overclockovao, a temperatura je 42 u idle i 74 pod max opterecenjem.
[ corleth_the_fey @ 08.05.2006. 17:19 ] @
Odgovor u vezi razlike izmedju "Lite" verzije i "pune" MSI 6600GT.

Razlika je samo u pakovanju, kartice su identicne.

"Puna" 6600GT ima mnogo dodatnog softvera, igara, demo-a, itd.

A da budem iskren, taj softver je uglavnom, bar meni, potpuno nepotreban.

Ako si odlucio bas da uzmes MSI, uzmi "LITE" slobodno. To je to-6600GT (BAR BI TREBALO DA BUDE).

Posle mog loseg iskustva sa prvog karticom, ova nova koju sam dobio je stvarno u redu, 100 %.

Na idle-u je temperatura GPU-a 48-49 stepeni, a kada se propisno "optereti" ide do oko 70 stepeni, a moze
da se overklokuje (bez brljanja) do oko 555/1110 Mhz.

Pozdrav.
[ babarogatajna @ 15.05.2006. 17:23 ] @
postavio sam sledece pitanje jednom domacem uvozniku a dobio sam prilozeni odgovor. kako da se postavim prema tom odgovoru?

Pitanje : molim da mi sto hitnije na prilozenu adresu date odgovor. imao sam nameru da sutra(15.05.2006)u prodavnici ********** u Somboru(saradjuje sa vama) kupim MSI NX6600GT Lite -VTD128 ViVO AGP karticu.
danas sam na jednom domacem forumu(detaljno se opisuje razlika izmedju 6600 i 6600GT) naisao na sledeci tekst koji ce odgoditi moju kupovinu dok mi ne odgovorite da necu imati isti problem kao autor teksta kome je nakon reklamacije kartica ipak zamenjena za 6600GT.
moram napomenuti(ako ce to nesto znaciti),da sam preko **********vasa dugogodisnja musterija!
Citiram autora teksta:

"Na GPU pise "6600" !
To me je iznenadilo, s obzirom da sam nekoliko 6600GT kartica imao u rukama i montirao razne kulere na njih, a na njihovim GPU je pisalo "6600GT" i to na ASUS, CHAINTECH i PROLINK karticama...
O cemu se radi ?
Da li je ovo prevara ?
Da li je moguce da MSI prodaje "nasviranu" 6600 kao 6600GT ?"

Odgovor: Postovani,

Ne mozemo Vam reci "sta je unutra" iz prostog razloga sto mi prodajemo graficke kartice onakve kakve ih i dobijamo od proizvodjaca - nove i neotpakovane, sto znaci da ih ne rasturamo da bismo videli sta se nalazi ispod hladnjaka (sto je i razumljivo).

U osnovi, remarkiranje grafickih kartica nije strano ni jednom proizvodjacu - svi proizvodjaci imaju u svojoj ponudi "frizirane" modele (pogotovo u nizoj klasi, gde su oscilacije u kvalitetu grafickih procesora vece), na kojima zaradjuju dodatni novac.
[ corleth_the_fey @ 15.05.2006. 23:16 ] @
Hmmmm...

Ne znam sta da kazem...

Ja sam recimo imao lose iskustvo sa MSI-jem, sve se na kraju ipak dobro zavrsilo.
Bez obzira na iskustvo koje sam imao, mislim da to nije cesta i "normalna" pojava, a to mislim na osnovu sledecih,
po meni cvrstih argumenata (sto puta smo pisali na ovu temu, ali 'ajd' sad...):

6600GT radi na znatno vecoj frekvenciji-GPU na 500Mhz. Ja ne znam tacno da li NVIDIA proizvodi sve nv43 cipove kao 6600GT, pa ih naknadno oznacava kao 6600-koji ne prodju test na 500Mhz ili slicno, ili se svi proizvode kao 6600, pa se onda odredjena kolicina koja prodje testove oznaci sa "GT".
Zato, ako je kartica oznacena 6600GT, i GPU radi fabricki na 500 ili vise Mhz, to je najverovatnije GT.
Jako je mala verovatnoca da 6600 radi stabilno na 500 ili vise Mhz... iz mog iskustva.
Drugo, 6600GT kartice imaju SVE DDR3 memoriju na 2ns ili manje (rade na 1000Mhz ili vise efektivno).
6600 kartice koriste uglavnom dosta jeftiniju i dosta sporiju memoriju (DDR2).

Nadam se da sam bar malo pomogao... Srecno !





[ StORM48 @ 16.05.2006. 01:22 ] @
Imam jedan primerak te kartice i radi tačno kako je predviđeno da 6600GT radi - stabilno, bez preteranog zagrevanja, sa rezultatima koji uopšte ne zaostaju za ostalim modelima (Leadtek 6600GT). Štaviše, često postiže i bolje rezultate od ostalih, na defautl taktu. Klok u 2D režimu je 300MHz, dok je u 3D režimu punih 500MHz. Opremljena je GDDR3 memorijom i hladnjak pokriva i nju (što kod Leadtek-a recimo, nije slučaj).

Osim svega navedenog, ova kartica ima i jednu prednost u odnosu na ostale - serijski se isporučuje u VIVO varijanti, kome to znači.

Ovo nemoj da shvatiš kako nekakvo ubeđivanje, nego kao ono što Ti iz prve ruke mogu reći. Ja svoju nisam proveravao, niti imam nameru, jer je u pitanju isti čip (nv43). Segregacija čipova se ne obavlja samo u cilju klasiranja na "bolje i lošije", već i zbog potražnje tržišta. Naime, proizvođač svesno isporučuje kvalitetnije čipove pod drugim nazivom, da bi zadovoljio potražnju.

Ista situacija je poznata i kod ATI kartica, gde se u 50% slučajeva (ako ne i više) 9800SE lako moduje u 9800Pro, bez ikakvih posledica.

Pozdrav
[ babarogatajna @ 16.05.2006. 19:30 ] @
hvala na odgovorima!
pokusao sam danas da nadjem ASUS,ovu N6600GT/TD/128MB GeForce 6600GT AGP ali nisam uspeo, nemam vise strpljenja pa cu sutra da preuzmem MSI u nadi da su u medjuvremenu promenili svoj odnos prema klijenteli i da me nece zaje....!
pozdrav
[ babarogatajna @ 19.05.2006. 17:14 ] @
upomoc, sad sam ugradio MSI NX6600GT Lite -VTD128 ViVO AGP i instalisao drajvere, medjutim kad pokrenem igru half-life2 monitor mi se ugasi.temperatura gpu,a u mirovanju je 56stepeni. pomocu programa everest vidim da gpu nosi oznaku GT i da ima DDR3 memoriju. sta to moze da bude? inace klasicne windows aplikacije rade normalno cak i filmovi.
[ corleth_the_fey @ 19.05.2006. 17:28 ] @
Da li se samo monitor ugasi ili ceo racunar "poludi" pa se zbog toga ugasi monitor ?
Sta se tacno desava ?

Koji si driver instalirao ? MSI ili nVidia ?
Koja verzija ?

Pozdrav.
[ StORM48 @ 19.05.2006. 17:37 ] @
Da li se gašenje monitora dešava samo sa HL2 ili i inače, pri pokretanju 3D-a?

Kako funkcionišu ostale igre? Ako je samo HL2 u pitanju, moguće je da je u pitanju softver, odnosno Windows, OpenGL/drajveri (ne znam na čemu radi HL2?) ili je prosto igra ta koja pravi probleme.

Pozdrav
[ babarogatajna @ 19.05.2006. 18:10 ] @
nije samo u half-lifu evo sad sam pokrenuo i 3Dmark03 i desilo se isto. samo se monitor ugasi. verzija drajvera je 77.50, dobio sam ga uz karticu.
[ babarogatajna @ 19.05.2006. 18:26 ] @
half-life mi je danas bez problema radio pre zamene kartice, prethodna kartica je bila MSI FX5600.
[ babarogatajna @ 19.05.2006. 19:06 ] @
evo sada sam instalisao i F.E.A.R, isto se desava. racunar ne poludi, samo se monitor odjednom ugasi kad se pokrene 3D aplikacija.
hvala corleth _the_fey i StORM48 na brzim odgovorima.
[ Go(R)@N @ 20.05.2006. 09:59 ] @
Malo pre sam negde napisao da sam imao slican problem zbog refresh rate-a, refresh rate je bio out of range.
Zamenio sam drajvere i resio problem.
[ babarogatajna @ 20.05.2006. 10:26 ] @
resio sam problem
hvala svima
[ maliradojca @ 20.05.2006. 17:43 ] @
super, a sta je bio problem?
[ babarogatajna @ 21.05.2006. 15:18 ] @
pokusao sam da izbegnem odgovor al kad vec pitas; ispao sam glup, kartici je potrebno dodatno napajanje a ja ga nisam prikljucio. racunao sam da je dovoljno da je utaknem u AGP slot kao sto je bio slucaj sa FX5600.
pozdrav
[ StORM48 @ 22.05.2006. 00:15 ] @
Ništa zato - jedno saznanje više.

Iskreno, bio sam ubeđen da je jedini problem koji se javlja nepriključenjem dodatnog napajanja, odbijanje da se mašina uopšte uključi na propisan način (Radeon 9800 javlja porukom, odmah nakon uključenja, da nedostaje dodatno napajanje i da će s toga, mašina biti ugašena do obezbeđivanje istog).

Znači, može i ovakav rezultat :)

Pozdrav
[ deksi10 @ 22.05.2006. 12:40 ] @
Stvarno interesantno da je mogao uopste da ukljuci racunar bez dodatnog napanja na kartici.
Ja se secam kada sam uzeo mog Asus 6600td, takodje sam zaboravio da prikljucim napajanje, ali je odmah
po ukljucivanju komp poceo da pisti kao da kartica nije ni ubacena, tako da mi nije trebalo mnogo da shvatim
u cemu je problem. :)
[ babarogatajna @ 22.05.2006. 18:23 ] @
nerazumem se bas puno ali pretpostavljam da sam ga mogao pokrenuti zato sto (ako se ne varam) MSI6600GT ima dva rezima rada; 2D i 3D odnosno GPU Clock koristi u 2D rezimu 300MHz a prelaskom u 3D 500MHz, mozda je to u pitanju.
pozdrav
[ Go(R)@N @ 25.05.2006. 20:12 ] @
6600GT dozvoljava da se podigne ceo sistem bez ukljucenog dodatnog molex-a (AGP Verzija)
Ali sam 100% siguran da mu je pri samom startu sistema bio izbacen "Pewer Indicator" prozor koji ga upozorava da kartica ne dobija dovoljno struje i da su mu taktovi smanjeni.
PCIe verzije ni nemaju dodatni molex.
[ babarogatajna @ 27.05.2006. 15:08 ] @
ne budi 100% siguran. nije bilo nikakvog upozorenja tipa "Power Indicator" ili slicno.
pozdrav
[ Go(R)@N @ 27.05.2006. 17:19 ] @
Prosto neverovatno, eto vise puta sam skidao i vracao ekstra molex i u medjuvremenu podizao sistem na mojoj masini
---jednostavno nema sanse da mi ne izbaci POWER INDICATOR kada ekstra molex nije ukljucen---
OK trebao sam reci 95% :)
Pozdrav!
[ VolodjaNS @ 05.03.2009. 18:43 ] @
Moze li neko da mi kaze sta sve ide uz ovu karticu?
Neko je spomenuo kablove, softver,...
[ VolodjaNS @ 06.03.2009. 18:14 ] @
Guglao sam razno razne softvere, ali eto da pitam nesto najobicnije:
Dobio sam ovu karticu na poklon???

E, sad: Kako da utvrdim jel to ta, "GT", "DDR3", ...., i ostalo?
[ Binary Mind @ 06.03.2009. 18:38 ] @
Skini GPU-Z i vidi sta on kaze za karticu...