[ Moonshine @ 26.07.2002. 20:20 ] @
Hard je u reku i prilicno se retko vadi. Problem je nastao kad je iznenada poceo mnogo sporo da radi. U isto vreme je poceo da se prijavljuje i pod dva imena D: i E: U Windowsu mi pise "Drive D is using MS-DOS compatibility mode file system" a u helpu bas kaze da ce drajv da radi ali mnogo sporije. Nikako ne mogu da resim ovo. Sistem je 98ica a hard je Quantum Fireball lct20 10GB.

Da li se ovo nekom desavalo? I kako je resio?

Ne znam da li ce nesto da znaci ali sa tog harda pokrecem jednu aplikaciju.

Pozdrav
[ vlada13 @ 26.07.2002. 23:54 ] @
Jedan moj EX drug je imao Kvantuma od 10 Gb koji mu je crkao mesec dana po isteq garancije. Pradio je dosta sra**a pre nego shto je "izgoreo", ali se nadam da to nije kod tebe sluchaj.
[ Moonshine @ 27.07.2002. 12:27 ] @
Hvala na odgovoru.

Znaci problem je do harda? Polako pocinje da otkazuje?
Da li postoji neki program ili neki drugi nacin na koji mogu sa sigurnoscu da utvrdim da otkazuje?
[ turncoat @ 27.07.2002. 13:30 ] @
Meni je windows javljao "MSDOS compatibility mode" kada su u bios-u bile pogresno podesene vrednosti (broj cilindara, glava i ostalo), odnosno kada sam posle ubacivanja drugog drive-a zaboravio da odem u bios da ga on tamo prepozna.
[ fairy @ 28.07.2002. 22:31 ] @
Ni ja ne mislim da je problem sa hardom.
Prije neki driver a i bios nije naodmet pogledati.
Ako bas zelis provjeriti disk ubaci Norton disk utili.
Pozdrav.
[ Moonshine @ 29.07.2002. 11:13 ] @
Prvo sto sam proverio bio je bios i kablovi i oni su ok. Za drajver sumnjam posto je primarni hard jos jedna Quantumov Fireball doduse od 20Gb. A i nikad do sad se nisam sretao sa drajverima za HardDisk. Ustvari jesam sa necim slicnim ali to je bilo jako davno i tada sam pokusavao da nateram masinu da prepozna veliki hard. Mislim da se to zvalo EZ-BIOS
[ Jbyn4e @ 29.07.2002. 14:31 ] @
Desavalo mi se to ranije (davno) i problem je bio u registry-ju. a evo sta microsoft kaze oko toga:
Citat:
To cause Windows to attempt to reinitialize the protected-mode IDE driver:
Click Start, click Run, type regedit in the Open box, and then press ENTER.
Locate and click the following registry key:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\IOS
In the right pane, right-click the NOIDE value, and then click Delete.
Quit Registry Editor.
After you update the registry, restart Windows. Windows attempts to initialize the protected-mode driver for the controller. If Windows can initialize the protected-mode driver for the controller, the file system and virtual memory operate in 32-bit mode and Device Manager does not display an exclamation point in a yellow circle for the IDE channels.
If the protected-mode driver is not initialized properly, you receive an error message and the NOIDE value is re-created. Windows uses the MS-DOS Compatibility mode file system the next time that you start the computer. If you are running Windows 98 on your computer, locate the Tools\Mtsutil folder on the Windows 98 CD- ROM, right-click the Noide.inf file, and then click Install. When you do this, the NOIDE value is deleted if it exists. After you use this file, restart your computer.

Obicno to resava stvar :)
[ vlada13 @ 29.07.2002. 22:42 ] @
1) Probaj sa nekim disk utiliti-jem (Norton je najbolji)
2) idi u BIOS i namesti da ti prepoznavanje harda stiji na AUTO
3) Donesi od nekog ortaka HD i vidi da li cje se i on tako ponashati, onda cjesh videti da li je kvar u mashini ili je do HD-a

Ako opet bude pravio sran*a ne znam shta da ti kazem, onda je bolje da ga beckup-ujesh, formatirash i prodash (uvalish) nekome dok josh radi kolk'o-tolk'o