[ vlada13 @ 26.07.2002. 23:57 ] @
Ovako:
Imam WIN2000 na C particiji (NTFS) i imam D particuju (FAT32) na kojoj nemam ni jedan OS. Hteo bih (da poqsham) da odradim da imam 2000 i 98-icu na kompu. Kako? Jel treba samo da instaliram 8-icu na D ili treba josh neshto? I kako se izvodi onaj fazon da mi ponudi OS kad startujem komp?
Hvala!

ps (moderatoru): Postoji ista poruka u Multi boot temi koju moze da obrishe slobodno.
[ Shadowed @ 27.07.2002. 08:49 ] @
Ono sto jos treba da uradis i jeste to da te startovanju pita koji ces OS da boot-ujes. To bi trebalo da ide ovako (mada zbog mogucnosti da nesto zeznes sacekaj da jos neko kaze nesto o ovome a i ja ne odgovaram za eventualnu stetu - upozorio sam te da mozes nesto da zeznes):
Na root-u 2000-ke imas boot.ini (ako ga ne vidis idi Control Panel>Folder Options>View, tu prebaci na 'Show hidden files and folders' i odcekiraj 'Hide protected oprating sistem files' pa zatim na OK).
Otvori boot.ini u Notepadu i trebalo bi da vidis ovako nesto:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Proffesional" /fastdetect

Tu treba da dodas jos jedan red tako da dobijes ovo:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Proffesional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows 98SE" /fastdetect

Uz put, mozes da promenis vrednost za timeout (default=30) u sekundama (to ti je vreme koliko ce win cekati pre nego sto pocne da boot-uje default OS koji opet mozes da odaberes u drugoj liniji (default=...)

To bi trebalo da bude to. Ako sam negde pogresio neka me neko ispravi ili doda jos nesto sto sam ja eventualno zaboravio...
[ Mihailo @ 27.07.2002. 14:14 ] @
Pročitaj polsednju poruku u temi 'Multiboot howto". Umesto da uradiš "sys a: c:" isntaliraj Windows 98, ostalo je isto.
[ vlada13 @ 27.07.2002. 16:43 ] @
Citat:
Shadowed:
Ono sto jos treba da uradis i jeste to da te startovanju pita koji ces OS da boot-ujes. To bi trebalo da ide ovako (mada zbog mogucnosti da nesto zeznes sacekaj da jos neko kaze nesto o ovome a i ja ne odgovaram za eventualnu stetu - upozorio sam te da mozes nesto da zeznes):
Na root-u 2000-ke imas boot.ini (ako ga ne vidis idi Control Panel>Folder Options>View, tu prebaci na 'Show hidden files and folders' i odcekiraj 'Hide protected oprating sistem files' pa zatim na OK).
Otvori boot.ini u Notepadu i trebalo bi da vidis ovako nesto:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Proffesional" /fastdetect

Tu treba da dodas jos jedan red tako da dobijes ovo:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Proffesional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows 98SE" /fastdetect

Uz put, mozes da promenis vrednost za timeout (default=30) u sekundama (to ti je vreme koliko ce win cekati pre nego sto pocne da boot-uje default OS koji opet mozes da odaberes u drugoj liniji (default=...)

To bi trebalo da bude to. Ako sam negde pogresio neka me neko ispravi ili doda jos nesto sto sam ja eventualno zaboravio...


OK, sve sam shvatio nego me intersuje sledecje: poshto vecj imam instaliran win 2000 na C particiji kako da instaliram 98-icu na D. Da li treba samo pri pokretanju instalacije da stavim instalaciju u D:\windows ili treba josh neshto da se uradi pre toga? (mislim na cheprkanje po BIOS-u, pokretanje boot-a sa diskete,...)
ps: WIn98 mi sam krecje kao i boot disketa, chim ga ubacim, namestim na 1st bott=CD ROM krene boot sa CD-a od 98-ice
[ fairy @ 28.07.2002. 22:35 ] @
Win 98 ne prepoznaje NTFS particije,tako da u slucaju instalacije, win 98 odlazi po njegovom (Windowsovom) na disk c (u tvom slucaju D).
Ako gledas stvar iz k2 na d imas win98,ali ako gledas iz win98
imas samo win98 na disku c.
Pozdrav.
[ vlada13 @ 29.07.2002. 22:50 ] @
E da
zaboravio sam da FAT32 ne vidi NTFS
Kapiram sve !