[ iggsy @ 06.06.2005. 13:17 ] @
Neznam da li me razumete sta pitam, ali zelim da posecem pikove u pesmi tacnije da ih smanjim na odredjenu vrednost....

Ovako imam off koji je snimljen digitalnom kamerom, konvertovao sam ga u mono, udario noise gate, kompresovao dinamikom u sound forge-u i odgovara mi jacina, dinamika samo imam pikove koji idu do 0db e njih sada hocu da izjednacim sa celim waweform-om. Znaci da sve bude "ravno". Nadam se da sam jasan. Kako iz sound forge-a da to postignem? Dakle ne zelim da pikovi budu jaci od -6dB, ali da se ono sto je ispod -6dB ne smanji kada se utisaju pikovi.

Aka sam sada zakomplikovao ...

Btw. Muzicka produkcija mi se vise svidja od e-muzika....
[ Ni ten ichi ryu @ 06.06.2005. 22:01 ] @
i meni se više dopada:)

Zar nema Sound Forge neki kompresor? Postavi threshold na recimo -10dB, srednji attack i release, i eksperimentiši sa ratio-om, recimo 4:1.

Sad vidim da si napisao da si kompresovao dinamiku? Možda mislimo na različite stvari, ali to bi trebalo da reši problem. Ekperimentiši sa threshold-om i ratio-om dok ne dobiješ željeni rezultat.
[ Aleksandar Đokić @ 07.06.2005. 12:18 ] @
pa valjda normalizacijom
[ iggsy @ 07.06.2005. 20:58 ] @
Niste me razumeli ja sam dinamiku kompreovao tako da mi je na recimo -3 dB sve "ravno" na waweform-u osim sto imam pikove koji idu do 0 dB a ja hocu samo pikove da stavim na -3db a da mi se ono sto je vec na -3dB ne smanji za josh -3 db.

Kapirate sta je problem?
[ musicman @ 08.06.2005. 03:28 ] @
Upotrebi plug-inove Waves.
Najbolji je Waves L2 ili L3.