[ momsab @ 06.06.2005. 19:13 ] @
Da li postoje kodeci prialgođeni za Windows Smartphone ili se instaliraju ovi "veliki", za PC Windows?

Kako treba podesiti kompresovanje filmova kako bi se isti bez problema puštali na "pametnim mobilnim telefonima" pod SM Win-om?
Nađoh negde na netu (čini mi se modaco.org) uputstvo ali se izgubio fajl sa opcijama za VirtalDub
Čuo sam za program PocketDivX al' mi naslov istog kaže da ne radi sa XviD-om.

I, kakvi su titlovi na ovim pametnim mobilcima?


Hvala na odgovorima!
[ CodeZero @ 08.06.2005. 18:19 ] @
Imas program koji se zove SmartMovie,program je iz dva dela.Prvi se instalira na tel. uz njega dolaze i x-vid kodeci dok drugi ide na komp.Radi na principu sto kompresuje video fajlove i omogucava gledanje na fonu.Ima cak i mogucnost ubacivanja titlova....
[ momsab @ 15.06.2005. 19:28 ] @
Lep program, još da nije skup
Na sajtu tog programa nađoh XviD za mobilni

Koliko MB zauzima prosečan film(1CD, do 128kbps mp3 itd.) prilagođen (kompresovan kako treba) mobilnom?
[ v.marko @ 16.06.2005. 07:32 ] @
imas program divX enkoder ili tako nesto..opisan je i u jednom od novijih sveta kompjutera
radi se jednostavno, navedes rezoluciju, nadjes kopromis izmedju kvaliteta i velicine, slepis titl i on sve to lepo odradi kao novi fajl koji moze da se gleda na ppc-u

pozdrav
[ momsab @ 28.06.2005. 00:40 ] @
ja sve vreme imam rešenje problema a da toga svestan bio nisam!

rešenje je program PocketDivX, "težak" oko 6MB, besplatan je, takođe može da zalepi titl na film (doduše, zauzima takoreći pola filma)
može da korisiti XviD, ako je instaliran


inače, oktrio sam da je filmove moguće prilagoditi i sa Windows Movie Maker (snima kao wmv). PocketDivX je dosta brži i snima kao avi i ima bolje opcije
[ djmaki @ 15.07.2005. 11:09 ] @
Za pustanje DivX-a koristi Beta Player. On pusta i mp3 i 3gp i sve zivo. Zabe je i najbolj u svojoj kategoriji!
Moj izbor!
[ momsab @ 15.07.2005. 15:57 ] @
samo jedna napomena: više se ne zove "Beta player" već "TCMP"
[ Zlatni_bg @ 16.12.2005. 01:35 ] @
Citat:
samo jedna napomena: više se ne zove "Beta player" već "TCMP"


Nije TCMP nego TCPMP :D (cisto da se ne zeznete u googlanju!)