[ Ajeaje Bradzorf @ 27.07.2002. 22:56 ] @
Trazim posao redovno, javljam se na oglase, ali od posla ni p. Mozete li vi koji radite za strane ili domace firme(drzavne ili privatne) ili kao slobodnjaci da iznesete svoja iskustva ovde? Na koji nacin ste dosli do posla? Kako se kod nas moze naci posao u IT? Na koji god oglas za posao da sam se javio, ako bih i dobio odgovor, to bi bilo u stilu "primili smo vase podatke, imamo vas u vidu." Nedavno sam se javio na jedan oglas i od prijavljenih kandidata odabrali su jedan broj onih, medju kojima sam bio, koji bi trebalo da rade neka testiranja preko interneta kako bi se na kraju odlucili za dva kandidata. Poslali su i uredno obavestenje u kojem se kaze da ce detaljne informacije biti na njihovom sajtu kroz nedelju dana. I tako ja svaki dan proveram postu i visim na internetu, kad u jednom momentu, na njihovom sajtu stoji obavestenje da su se eto malo prevarili u proceni, te da im novi programeri u stvari ne trebaju. Nekima nije dovoljno sto posla nema, nego bi jos i da ispaljuju ljude.
[ McKracken @ 27.07.2002. 23:01 ] @
Posla ima vise nego sto moze da se uradi.

Pogledaj ove sajtove:

www.elance.com (najbolji, skup)
www.rentacoder.com (dobar, dzabe)
www.scriptlance.com (nije los, dzabe)

Realno moze da se uzme oko 50-100 dolara dnevno sa malo rada...
Samo je bitno da radis profesionalno...
[ bOkIcA @ 27.07.2002. 23:22 ] @

Izvini, jel ti to iz pozitivnog iskustva? A da nam malo prenes isto, samo malo.

btw, covek je pitao "Kako se kod nas moze naci posao u IT?"
[ McKracken @ 27.07.2002. 23:25 ] @
Upravo iz pozitivnog.
(Malopre sam instalirao jedan PHP skript za 50$, trajalo je 25 minuta)

A posao se radi odavde
[ Marko Bijelic @ 28.07.2002. 13:06 ] @
Kakva je procedura ? Da li je potrebno imati svoju firmu/sajt/jak portfolio ?
Kako si rjesio sistem placanja?
[ McKracken @ 28.07.2002. 13:28 ] @

Sve zavrsava sajt umesto tebe (ukljucujuci i escrow para, tako da ne mogu da te zeznu)

Nije lose ako imas portfolio, ali i ako nemas mozes da uzmes neke manje poslove, pa da kad ih uradis kako treba dobijes visok rejting (ocenu na sajtu). Placanje je cekom i radi besprekorno. Vremenom mozes da uzimas sve vece i vece poslove (kao ti rejting skace).

Pogledajte sajtove koje sam naveo, sve ce vam biti jasno....
[ -zombie- @ 29.07.2002. 01:46 ] @
bash me zanima koliko si poslova dobio/koliko si puta bid-ovao... i koliko poslova mozes da dobijesh recimo nedeljno...

razlog sto pitam je to sto sam gledao bash scriptlance.com i video bid-ove za poslove slicne onome koji si ti naveo (instaliranje skripte <60min posla) na nekih 9-10 dolara, od kojih valjda 9 uzima scriptlance.com... meni se ucinilo nemoguce da na takvom mestu dobijem posao...

i ne kazem da nisam probao (bidovao sam izmedju ostalog i za jedan veci sajt, koji smo vec imali gotov, i dali najbolju ponudu, ali opet nista...)
[ deki_bg @ 29.07.2002. 16:47 ] @
www.rentacoder.com (dobar, dzabe)

xm....nije bas dzabe...
uzimaju lep procenat oni...
[ kalkulus @ 30.07.2002. 02:37 ] @
a mogli bi vi iskusni da date josh koji link za nas ostale
[ McKracken @ 10.08.2002. 05:00 ] @
Citat:
deki_bg:
www.rentacoder.com (dobar, dzabe)

xm....nije bas dzabe...
uzimaju lep procenat oni...



Zasto da ne uzmu procenat?

A za one koji ne veruju pogledajte ovaj bid na scriptlance.com:

http://www.scriptlance.com/cgi...cers/project.cgi?id=1028650220

(moj bid koji je prosao).. Cela stvar je kakav utisak ostavis na ljude (posle prvog posla, mozes da nstavis da radis van sajta :)
[ jc denton @ 10.08.2002. 06:45 ] @
Sve je ovo ok, ali kako da se registrujem na rentacoder.com ? Kada pokusam da otvorim stranu za registraciju, ona nikako nece da se otvori ??!
IE 6.0 koristim i nikako mi ne uspeva ovo ?
[ -zombie- @ 11.08.2002. 00:06 ] @

bash me zanima kako si dobio ovaj posao?

tamo sam video bar desetak drugih koji su bidovali na istu sumu, a imaju vise od 20-30 dobrih ocena (isti prosek 10), dok ti imash 3...

ja sve to ne razumem, i deluje mi konfuzno! ako bi mogao da nam dash neke savete, mozemo da obecamo da necemo da ti preotimamo posao ;)))
[ Zoran Rašković @ 11.08.2002. 00:26 ] @
Citat:
bash me zanima kako si dobio ovaj posao?


Word of mouth
[ janis @ 02.09.2002. 17:18 ] @
Koji nacin placanja si izabrao?

pozdrav
[ McKracken @ 02.09.2002. 17:28 ] @
:) Bitno je samo da uradis dobro ono sto si obecao :)

Obicno jedan posao povlaci drugi...I ne mora se raditi preko sajta (ako su zadovoljni, javice se mailom :))
Npr, sprcao sam se na Rentacoderu jer sam se zakacio sa poslodavcem (za bednih 50$) i dobio los rejting ..

Obicno uzimam cek jer je najmanja provizija na naplatu..

[ Goran Rakić @ 02.09.2002. 18:56 ] @
i sta radis sa čekom? ja trebam da naplatim $50 na scriptlance-u, ali ne znam kako da povučem pare... wire ili ček, šta je lakše...
[ janis @ 02.09.2002. 20:01 ] @
Da li se i kako na www.rentacoder.com primio koju isplatu? Koliko sam video oni vrse isplatu preko neke kompanije "PayPal", kod koje mozes for free da otvoris nalog, ali ne mozes da izaberes Jugoslaviju. Pa se pitam kako onda isplacuju kod nas. Video sam da rade i preko Western Union-a ali oni uzimaju proviziju.

pozdrav
[ McKracken @ 02.09.2002. 22:59 ] @
Da, da i da

Vec puno puta sam uzimao cekove. Naplacivao ih najnormalnije (a sada je jos jednostavnije)

Cek je najjednostavniji nacin naplate jer su najmanji troskovi. Stize za 10-15 dana i relativno brzo se unovcava. Ako bas ne verujete, poslacu skeniran cek ...

Savet za one koji odu na sajtove koje sam pomenuo: PROCITAJTE sta pise.. vrlo je jasno i citko, ali mora da se CITA...
[ Zoran Rašković @ 04.06.2003. 10:22 ] @
Samo pitanje... U kojoj banci kod nas se moze unovciti chek sa ScriptLance-a?
[ McKracken @ 04.06.2003. 12:40 ] @
Svakoj, jedino sacekaj da cifra bude malo veca da ti ne naplate veliku proviziju za unovcavanje.
[ igorsa @ 04.06.2003. 13:34 ] @
Ovaj način šljakanja je odavno provaljen i veoma preopterećen konkurencijom. Poslednjih godina se pojavila velika najezda Kineza, Indijaca i kojekakvih srodnih naroda koji rade za jako sitnu lovu.
Baš bih voleo da čujem iskustva onih koji i sada pronalaze isplative poslove na ovaj način, tj. kako isplivati iz mora programera koji svoje usluge nude za 5$ umesto za 500$, i sa visokom cenom zainteresovati naručioca.
[ McKracken @ 04.06.2003. 14:25 ] @
Uparvo je ta poplava kineza i i indjaca nesto sto ti daje mogucnost da posao naplatis vise nego sto realno vredi Narocito ako se opeku na neke od njih (kinezi i indijci umeju da se zaglave cim nesto nije uobicajeno, a tu su nasi ljudi da uskoce

Kao sto sam vec mnogo puta napisao, niko ne CITA sta je napisano u opisu posla pa onda imas po 20 istih cut-paste bidova za smesne pare i jedan ili dva ozbiljna. Pored toga vecina ljudi ima obicaj da ti ponovo da posao kad jedan dobro odradis. Lako je i moze se, samo treba citati sta pise

[ Marko Bijelic @ 04.06.2003. 20:17 ] @
Odavno sam ja apelovao da McKrakena zovnemo i ove godine na Leto live da covjek sa svima podjeli svoja iskustva.


[ drdrksa @ 04.06.2003. 23:31 ] @
Pa i doci ce. Ali ne znam da li ce predavati ... :|
[ Zoran Rašković @ 05.06.2003. 00:42 ] @
U pravu je covek. Kad jednom odradis neki posao za nekog webmastera i ako je on zadovoljan, on ce te imati u vidu za buduce poslove, i to nezavisno od ScriptLance-a. Mada, nesto sam razmisljao, ako radis nezavisno os SL, i sad, kad treba da mu naplatis, onda to ne mozes na SL, nego van njega. E sad, problem je u tome sto je jedini moguci nacin da ja dodjem do tog novca ako webmaster prebaci meni pare na moj account na SL, a posto, ako sam radio van SL za webmastera, onda su drugi uslovi placanja PayPal, wire transfer, ili WU, sto naravno otpada (WU doduse ne otpada, ako je webmaster negde blizu nase zemlje da ne bi uzeli veliku proviziju). Tako da je za nase uslove najbolje naplacivati sve preko SL-a i onda traziti check kad ti se napravi neka lepa sumica da ti posalju.

Znaci, pitao bih takodje, ako neko zna, kako naplatiti nesto sto radis nevezano za SL?
[ McKracken @ 05.06.2003. 00:52 ] @
Onda otvoris nalog na 2checkout i naplatis preko njega. Primaju sve vrste kartica i mozes da naplatis rad... Vrlo lepo funkcionise :) a provizija je relativno mala.

Ono sto je bitno je da kada radis van nekog sajta kao sto je SL ili neki drugi, nemas zastitu u vidu ecrow-a tako da radis samo sa ljudima u koje imas poverenja..
[ Ivan Dimkovic @ 05.06.2003. 00:53 ] @
Citat:

onda su drugi uslovi placanja PayPal, wire transfer, ili WU, sto naravno otpada (WU doduse ne otpada, ako je webmaster negde blizu nase zemlje da ne bi uzeli veliku proviziju).


A sta je problem sa wire transferom?

[ Zoran Rašković @ 05.06.2003. 00:58 ] @
Nemam pojma, izleteo sam se kad sam to rekao :D

Salim se, nemam iskustva sa wire transferom tipa: Outside SiCG----> SiCG

Da li sve banke kod nas ili samo odredjene mogu da rade wire sa ostatkom sveta?

[ MaRaToNcI @ 05.06.2003. 02:20 ] @
Citat:
Judge Dred:
Nemam pojma, izleteo sam se kad sam to rekao :D

Salim se, nemam iskustva sa wire transferom tipa: Outside SiCG----> SiCG

Da li sve banke kod nas ili samo odredjene mogu da rade wire sa ostatkom sveta?





Sve banke rade ali za primanje( jos nije donet zakon za slanje novca vani, iako je moguce uz odredjene peripetije, racune, lecenje.....ja nemam te probleme posto sam stranac:)

-unovcavanje cekova rade sve banke, ali da bi bilo sto brze treba izabrati banku koja puno poslluje sa cekovima SG, reifeisen ili HVB, komercijalnu ne PREPORUCUJEM nikako (juce me nisu primili u banku jer sambio u bermudama!!! kao takva pravila, ja im kazem pravila mozete postavljati svojim sluzbenicima a ne i klijentima koji donose lovu itd-ipak me ne primise:(
potom sam bio u meridijan banci,imam i tamo e banking, kazu: gospodine zao nam je kod nas se ceka 60 dana za naplatu!!!zasto? pa znate mi saljemo cek DHL-om na Vas racun u maticnu banku od izdavalaca pa kad naplatimo onda vas isplacujemo!!! sve u svemu na sumu od 572 $ provizija oko75 $-strasno
HVB uzima 2%
[ Mikky @ 05.06.2003. 03:45 ] @
E i mene su jednom vratili zbog bermuda, ne iz banke vec sa VMA... ccc kako sam se tad iznervirao, presao pola grada da bi ga ispusio kod glupog pandura na vratima.

Anyway, 2 pitanja
1. Cekam cek sa rentacoder vec mesec dana, ovo mi je drugi cek, prvi sam primio pre par meseci za 2 nedelje..... sad ovo mi je malo sumnjivo jer ovaj cek kasni bar duplo duze a suma je prilicna... Neka iskustva, koliko jos da cekam? Vec mi je u planu da ponistim cek i kazem da mi posalju ponovo preko WU

2. U vezi onog "kad jednom obavis posao za kupca, onda radis dalje ali bez sajta"
Ok ali kako ja da ga kontaktiram, ako uzmemo u obzir da sajt ne dozvoljava kontaktiranje druge strane (rentacoder konkretno, po ugovoru dozvoljava samo za poslove jace od $500). Sajt nadgleda poruke i ako primeti npr mail adresu ili icq moze da ugasi nalog i naravno pokupi sve pare sa istog (po ugovoru).
[ Ivan Dimkovic @ 05.06.2003. 10:25 ] @
Citat:
E i mene su jednom vratili zbog bermuda, ne iz banke vec sa VMA... ccc kako sam se tad iznervirao, presao pola grada da bi ga ispusio kod glupog pandura na vratima.


??! Ja nista ne razumem - mozes malo da pojasnis?
[ Zoran Rašković @ 05.06.2003. 13:33 ] @
Ne znam za Rentacoder ali na SL se komunikacija izmedju webmastera i programera uglavnom odvija preko email-a, i uglavnom ce webmaster tebe kontaktirati ako je zainteresovan da mu dalje radis posao nezvaisno od SL.
[ bluesman @ 05.06.2003. 13:43 ] @
Citat:
Judge Dred:
Nemam pojma, izleteo sam se kad sam to rekao :D
Salim se, nemam iskustva sa wire transferom tipa: Outside SiCG----> SiCG
Da li sve banke kod nas ili samo odredjene mogu da rade wire sa ostatkom sveta?


Za wire moras da posaljes onome ko ti salje tacne instrukcije koje dobijes u banci gde si otvorio racun. Obicno stize od 2 do 7 dana (pricam o Raifeisen) i provizija im je na $2000 oko $7. E sad, banka iz koje se salje uzima svoju proviziju od onoga ko salje a to zavisi od banke, negde je fiksno, negde je neki procenat. Uopsteno ta provizija nije mala pa ti se ne isplati da tako primas male sume, u takvim slucajevima treba razlotriti WU (mada i oni deru, ali trba izracunati sta je povoljnije)
[ bluesman @ 05.06.2003. 13:48 ] @
Citat:
McKracken:
Uparvo je ta poplava kineza i i indjaca nesto sto ti daje mogucnost da posao naplatis vise nego sto realno vredi :) Narocito ako se opeku na neke od njih (kinezi i indijci umeju da se zaglave cim nesto nije uobicajeno, a tu su nasi ljudi da uskoce :)


Da li se isplati prepravljati njihov code? Imao sam par slucajeva (trnutno jedan flash) gde su ljudi u fazonu "nemoj da mi radis iz pocetka, vec sam dao pare za to, samo prepravi da na nesto lici". To se uvek na kraju pretvori u mnogo veci posao nego sto si planirao. (Ako nekoga interesuje mogu poslati primere). Pored toga, takvi poslovi su uvek "ultra hitni" i imas neke sumanute rokove.
[ tOwk @ 05.06.2003. 13:57 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
E i mene su jednom vratili zbog bermuda, ne iz banke vec sa VMA... ccc kako sam se tad iznervirao, presao pola grada da bi ga ispusio kod glupog pandura na vratima.


??! Ja nista ne razumem - mozes malo da pojasnis?

Pa ti ne znaš šta je pojam „kulture“ kod nas?

To ti znači da leti, kada je +40 stepeni nosiš pantalone i košulju (po mogućnosti sa dugačkim rukavima) i da budeš sav oznojan i da smrdiš, umesto da se obučeš udobnije i prijatnije i za sebe i za okolinu ;-)

Meni su jednom srali oko toga kada sam nosio neku ponudu u SIV, ali su me ipak pustili :-) Ne može se protiv „logike“ :-P
[ Ivan Dimkovic @ 05.06.2003. 14:03 ] @
Aaa... kapiram :) Nesto mi ne rade nervne celije jutros, verovatno zbog tone antihistamina koje sam uneo u organizam zbog )#*@)( prokletih biljaka...

Secam se da su nama u srednjoj poceli praviti problem oko bermuda, pa je problem nastao zasto sto je to selektivno (i.e. - devojka moze da dodje sa bilo kakvim minicem u skolu, ali zato za tipove su bermude... "nekulturne") pa zbog "equal opportunity" boraca nisu uspeli to da sprovedu u delo :) xexe



A propo wire transfera, dok sam ziveo u Beogradu sve poslove sam radio preko wire transfera, i za te isplate mi se najvise isplatilo da koristim takav nacin naplate -preporucujem da se dobro raspitate oko uslova kod banaka, jer procenti i provizije mogu znacajno da se razlikuju, kao i broj "korespodentskih" banaka izmedju vase i banke vaseg poslodavca. Verovatno za manje cifre (< $1000/$2000) moze biti isplativije ici preko cekova, ali se meni to cini kao preveliko cimanje.

[ -zombie- @ 05.06.2003. 19:33 ] @
a jel neko radio SWIFT sa amerikom, tj da li je dobio pare iz amerike preko wire-transfera..

pitam, pošto to mene mnogo zeza. probao sam sa dve banke (raifazen i MFB) u tri pokušaja, i sva tri puta sam završio sa WU. kao, nije potpuna adresa banke (ja poslao skenirana uputstva iz banke), kao ne može zbog ovog ili onog..

a sa evropom (švajcarska, nemačka, engleska) sve lepo radi.. (sem jednom kad je bila neka manja banka, ali je i to prošlo..)


znači, ako je nekome uspelo, koja banka, preko koje posredničke banke (valjda se tako kaže ona intermediary ili šta već) i... ostalo...
[ McKracken @ 06.06.2003. 00:02 ] @
Citat:
-zombie-:
a jel neko radio SWIFT sa amerikom, tj da li je dobio pare iz amerike preko wire-transfera..

pitam, pošto to mene mnogo zeza. probao sam sa dve banke (raifazen i MFB) u tri pokušaja, i sva tri puta sam završio sa WU. kao, nije potpuna adresa banke (ja poslao skenirana uputstva iz banke), kao ne može zbog ovog ili onog..

a sa evropom (švajcarska, nemačka, engleska) sve lepo radi.. (sem jednom kad je bila neka manja banka, ali je i to prošlo..)


znači, ako je nekome uspelo, koja banka, preko koje posredničke banke (valjda se tako kaže ona intermediary ili šta već) i... ostalo...


Opet ja moram da se javim Delta banka a ovo su podavi koji ti trebaju za transfer preko nje:

Intermediary:
Swift: aeibus33
Routing code:; 1240-7188-9
American Express BAnk
New York, NY United states
Acc: 742833

account with institution
DBDBYUBG
Delta banka AD
Belgrade, YU

Beneficiary
Tvoj_acc kod Delte
Tvoje_ime


Znacajno je da uneses Routing code i Swift intermediary banke.

Meni stize transfer svakih 15 dana preko njih pa ti vidi
[ -zombie- @ 06.06.2003. 02:11 ] @
pa ovo je isto (ista banka i sve) što sam dobio od raifaizen, pa nije prošlo..

Code:

56A: Intermediary bank:   
        :AEIBUS33
        AMERICAN EXPRESS BANK LTD
        NEW YORK

57A: Account with institution:  
        :/745588
        RZBJYUBG
        RAIFFEISENBANK JUGOSLAVIA AD
        RESAVSKA 22
        BEOGRAD

59: Beneficiary customer:
        Acc. no: xxx-xx-...
        Ime, prezime, Adresa...


aa.. sad sam tek video. ja nemam taj routing code.. jel zna neko šta je to. i koga da psujem što mi to nije dao. (a najvažnije, kako sam primio nekoliko uplata iz evrope bez toga?!?)


btw, jel sam ja to dobro shvatio, da 2checkout vrši isplate preko swift-a. jel to možda preporučen način (tj manje vremena i manji procenti i sigurnije nego čekovi...)

(btw Zak, si primio uopšte PM od mene?)
[ bluesman @ 06.06.2003. 02:19 ] @
Citat:
-zombie-:
a jel neko radio SWIFT sa amerikom, tj da li je dobio pare iz amerike preko wire-transfera..

pitam, pošto to mene mnogo zeza. probao sam sa dve banke (raifazen i MFB) u tri pokušaja, i sva tri puta sam završio sa WU. kao, nije potpuna adresa banke (ja poslao skenirana uputstva iz banke), kao ne može zbog ovog ili onog..

a sa evropom (švajcarska, nemačka, engleska) sve lepo radi.. (sem jednom kad je bila neka manja banka, ali je i to prošlo..)

znači, ako je nekome uspelo, koja banka, preko koje posredničke banke (valjda se tako kaže ona intermediary ili šta već) i... ostalo...


Naravno, to sam i napisao malo iznad ...
Svaki put je proslo bez problema preko Raifeissen. Intermediary: WACHOVIA BANK, NEW YORK...

Zaboravih da kazem, za svaku valutu imas posebne instrukcije, znaci moras da kazes u banci "dajte mi instrukcije za wire na moj racun iz amerike u USD" jer je razlicito da li je iz USA ili recimo UK, a da ne govorim o EUR - totalno druga Intermediary bank.
[ McKracken @ 06.06.2003. 02:20 ] @
Citat:
-zombie-:
pa ovo je isto (ista banka i sve) što sam dobio od raifaizen, pa nije prošlo..

Code:

56A: Intermediary bank:   
        :AEIBUS33
        AMERICAN EXPRESS BANK LTD
        NEW YORK

57A: Account with institution:  
        :/745588
        RZBJYUBG
        RAIFFEISENBANK JUGOSLAVIA AD
        RESAVSKA 22
        BEOGRAD

59: Beneficiary customer:
        Acc. no: xxx-xx-...
        Ime, prezime, Adresa...


aa.. sad sam tek video. ja nemam taj routing code.. jel zna neko šta je to. i koga da psujem što mi to nije dao. (a najvažnije, kako sam primio nekoliko uplata iz evrope bez toga?!?)

btw, jel sam ja to dobro shvatio, da 2checkout vrši isplate preko swift-a. jel to možda preporučen način (tj manje vremena i manji procenti i sigurnije nego čekovi...)

(btw Zak, si primio uopšte PM od mene?)


Placanja iz Amerike moraju da idu preko New Yorka. Routing code treba da ti da
tvoja banka. Routing code je neophodan da bi pare dosle na pravo mesto...

2checkout lepo salje swift (ili wire transfer) i troskovi nisu preveliki (sa njihove strane su max 20$ za male iznose i pada do 5$)
[ Zoran Rašković @ 06.06.2003. 03:06 ] @
Svaka banka ima svoj routing number i on je neophodan pri wire transferu u us bankama. Za ostale ne znam....
[ mire0123 @ 08.06.2003. 21:33 ] @
Slucajno sam naletela na ovaj forum, i imam potrebu da ohrabrim one koji su jos u nedoumici oko freelance poslova.
Evo vam jos jedan dokaz da ima posla vise nego dovoljno. Ljudi su iz Nisa a rade preko Elance-a. Poceli su kao freelanceri, a skoro su i otvorili firmu (interactive). Znam jednog od njih, i skoro sam pretrazivala Elance da vidim sta su napravili do sada. Zadnjih 6 meseci "skor" im je $13000!!! Mislim, za nase pojmove, vise nego dovoljno.

http://www.elance.com/c/fp/main/viewprofile.pl?view_person=Nesha

http://interactive.co.yu (njihov website)

Pozdrav
[ @ 09.06.2003. 02:43 ] @
Citat:
mire0123:
Slucajno sam naletela na ovaj forum, i imam potrebu da ohrabrim one koji su jos u nedoumici oko freelance poslova.
Evo vam jos jedan dokaz da ima posla vise nego dovoljno. Ljudi su iz Nisa a rade preko Elance-a. Poceli su kao freelanceri, a skoro su i otvorili firmu (interactive). Znam jednog od njih, i skoro sam pretrazivala Elance da vidim sta su napravili do sada. Zadnjih 6 meseci "skor" im je $13000!!! Mislim, za nase pojmove, vise nego dovoljno.

http://www.elance.com/c/fp/main/viewprofile.pl?view_person=Nesha

http://interactive.co.yu (njihov website)

Pozdrav

[ @ 09.06.2003. 02:48 ] @
Hvala koleginice,
posto ne znamo ko se krije iza ovoga MIRE0123, javi nam se.
Ostalim freelancerima drzimo palceve.
Najsmesnije je sto ni mi nismo verovali kada smo pre tri godine poceli sa ovim.
Puno pozdrava od Branca I Neshe iz Nisha
[ Zoran Rašković @ 09.06.2003. 17:39 ] @
Samo što se na elance registracija plaća.
[ drdrksa @ 10.06.2003. 01:45 ] @
Citat:
Judge Dred:
Samo što se na elance registracija plaća.


Pa? Ako imas tim i znanje i malo smisla za biznis, isplati se ...
[ Zoran Rašković @ 10.06.2003. 02:08 ] @
A ako nemam tim, da li će se onda isplatiti?
[ Mikky @ 10.06.2003. 03:19 ] @
Kakva je konkurencija na elance?
Na rentacoder-u na jednom poslu moze da bude i 100 bidova (aka. kupac dobije spam :) )

Takodje primetio sam da se na elance poslovi mnogo vise naplacuju nego na rentacoderu...
[ factor @ 05.07.2003. 19:53 ] @
E, ljudi, probao sam Scriptlance. Za nedelju dana dobio sam pet poslova, prvi za $5, drugi za $30, treći za $15, četvrti i peti za po $30. Malo sam se opekao, dvojica nisu još plaćali, a SL uzima $5 za svaki bid, koji dobije. Tako, account mi stoji na $66. Da li vredi to podizati, mislim, koliko ću dobiti u ruke, preko kog metoda? Koji metod mi preporučite, McKraken-ov post, u kojoj je preporučio ček je još od prošle godine, pa me interesuje, da li je i danas tako? Na koliko provizije da računam na $66? Ili da čekam još nedelju dana, i skupljam duplo toliko? Ali sam veoma radoznao, da li ću uopšte videti taj novac, pa hoću što pre da uradim transfer.

Hvala vam ljudi, što ste nam preporučili ovu vrstu posla, sad vidim, da može. Konačno mogu da zaradim pare, do sada to nije bilo moguće u mom malom siromašnom selu...
[ McKracken @ 05.07.2003. 20:53 ] @
Citat:
factor:
E, ljudi, probao sam Scriptlance. Za nedelju dana dobio sam pet poslova, prvi za $5, drugi za $30, treći za $15, četvrti i peti za po $30. Malo sam se opekao, dvojica nisu još plaćali, a SL uzima $5 za svaki bid, koji dobije. Tako, account mi stoji na $66. Da li vredi to podizati, mislim, koliko ću dobiti u ruke, preko kog metoda? Koji metod mi preporučite, McKraken-ov post, u kojoj je preporučio ček je još od prošle godine, pa me interesuje, da li je i danas tako? Na koliko provizije da računam na $66? Ili da čekam još nedelju dana, i skupljam duplo toliko? Ali sam veoma radoznao, da li ću uopšte videti taj novac, pa hoću što pre da uradim transfer.

Hvala vam ljudi, što ste nam preporučili ovu vrstu posla, sad vidim, da može. Konačno mogu da zaradim pare, do sada to nije bilo moguće u mom malom siromašnom selu...



Pare ces sigurno dobiti, to nije problem... Ali budu strpljiv, sacekaj da cifra prednje bar 300-400$. U svakom slucaju, wire transfer je najbolji ali za njega ti treba malo vise para na racunu, da te ne bi odrali za proviziju. Ak onarucujes cek, budi spreman da cekas na naplatu i to da ti nece unovciti cek koji je na male iznose..

Postoji i jos jedna mogucnost, ali o njoj necu da pricam dok ne proverim kako funkcionise :)
[ factor @ 13.07.2003. 03:32 ] @
Sad imam oko $120 na računu. Ako izaberem ček, da li će unovčiti na ovaj iznos, i koliko će para ostati (kolike su provizije)?
[ Mikky @ 14.07.2003. 00:43 ] @
Prvo oduzmi cenu slanja ceka, npr 10$
U raiffaisenu ti je provizija 1.5% na iznos ceka ili min 400din.
Pare dobijes posle najmanje 3 nedelje.

Naravno sve to uz uslov da ti cek stigne, sto se meni nije dogodilo sa jednim od dva ceka koje sam do sad dobio.
[ drdrksa @ 14.07.2003. 01:01 ] @
Citat:
factor:
Sad imam oko $120 na računu. Ako izaberem ček, da li će unovčiti na ovaj iznos, i koliko će para ostati (kolike su provizije)?


Mislim da treba da sacekas na jos vecu sumu. Inace, kada izaberes da ti posalju cek, cek ti stize za otprilike 7 dana (meni je stigao 6-ti). U Vojvodjanskoj banci se uzima provizija od 1$ po ceku, ali se ceka i do 40-50 dana :(
[ factor @ 24.07.2003. 01:50 ] @
Opredelio sam se za ček. Nadam se da će stići. I stekao sam dva partnera na dugo. Svima preporučujem da probaju Scriptlance.
[ Free_Sex @ 08.10.2003. 09:59 ] @
Jelte scriplanceri a sta se desava sa nasim slovima oko imena na ceku ?

Mislim cek ide na licno ime ? Tako da nije bas isto :

Petar Petrovic

Petar Petrović

Kako stoji scriptlance sa time jer imaju font za naša slova kada štampaju ček,
mislim ime na njemu ?

I šta kažete da se ne isplati naručivati ~ 50 $ cekom ? Naravno ni wiretransferom.
Nego ne razumem sta se to onda ceka da ti unovce cek u banci ?
[ Free_Sex @ 08.10.2003. 10:05 ] @
McKracken
ili ti rootsys ?

"A za one koji ne veruju pogledajte ovaj bid na scriptlance.com:

http://www.scriptlance.com/cgi...cers/project.cgi?id=1028650220

(moj bid koji je prosao).. Cela stvar je kakav utisak ostavis na ljude (posle prvog posla, mozes da nstavis da radis van sajta :)"

Sta si uradio jadnom coveku pada te prihvati tada ... nisi poslao ni pm ni nista
samo "OK" ....

I sto si sada stao sa radom preko scriptlance-a ? Nema te od prosle godine ...
sve sastrane a ?
[ McKracken @ 08.10.2003. 18:40 ] @
Citat:
Free_Sex:
McKracken
ili ti rootsys ?

"A za one koji ne veruju pogledajte ovaj bid na scriptlance.com:

http://www.scriptlance.com/cgi...cers/project.cgi?id=1028650220

(moj bid koji je prosao).. Cela stvar je kakav utisak ostavis na ljude (posle prvog posla, mozes da nstavis da radis van sajta :)"

Sta si uradio jadnom coveku pada te prihvati tada ... nisi poslao ni pm ni nista
samo "OK" ....

I sto si sada stao sa radom preko scriptlance-a ? Nema te od prosle godine ...
sve sastrane a ?


McKracken == rootsys

Sad imam 180 kvadrata poslovnog prostora i 8 zaposlenih.. Sta mislis, da li se isplatilo to sto sam radio na scriptlance-u i slicnim?

Btw. Nije uopste bitno da li imaju nasa slova na ceku.. Unovcavaju se podjednako i jedni i drugi....
[ Free_Sex @ 11.10.2003. 01:10 ] @
"McKracken == rootsys " Pa znam da je to = zato rekoh ili ti ....

Nije bitno. Nego ajde navedi te slicne molim te :)

Ajde molim te reci mi kako ide to oko podizanja ceka.
Kako se nase banke "ponasaju" i sl. Koliko vremena treba.

Ukratko, al da opises celu proceduru koliko traje i koji parametri:
Kolike cekove da "narucujem", koliko im treba da stignu, pa da ih ovi nasi
"proknjize"/isplate i sl.

~1000 i nesto e za sajt, opa, pa isplati se, isplati :)

ps Jel ti trebaju radnici :)

[ factor @ 11.10.2003. 01:47 ] @
Ja sam povukao pare wire transferom. Stize ti na knjizicu. Iako gubis $35 svaki put, siguran je. Dobijes pare za manje od nedelju dana.
[ Ivan Stanojevic @ 12.10.2003. 01:59 ] @
jedina firma za online sourcing je elance.com...

kao select, minimalni bid za bilo koji posao je $550

ukoliko ima ozbiljnih! napominjem ozbiljnih ljudi koji bi radili samnom na elancu, gde imam select clanstvo i odlicne kritike, neka mi se javi na
[email protected]


[ mizob @ 12.10.2003. 14:11 ] @
Zanima me kako na rentAcoder-u stize isplate,ja sam izabrao nacin placanja PAYPAL ,i dal mi stizu cekovi na moju adresu ili kako???
[ drdrksa @ 12.10.2003. 15:25 ] @
PayPal ne isporucuje novac u nasu zemlju.
[ bluesman @ 12.10.2003. 15:46 ] @
Dogovoris se sa klijentom: plati bla-bla-lance koliko je njihova provizija a ostatak mi shibni na wire ili MO. Njima je ionako sve jedno...
[ mizob @ 12.10.2003. 17:46 ] @
E zanima me da li je neko dobio novac a da ne zivi u beogradu,ja sam iz Sombora i zanima me dal cu dobiti moj novac,jer na sajt od "western union" pise u agent samo od gradova belgrade,pa ako mi neko moze pomoci i objasniti mi oko ovog transfera novca???
Mogu li ovde u somboru dobiti novac preko western union???Ili kako vec???
[ mizob @ 12.10.2003. 17:47 ] @
E zanima me da li je neko dobio novac a da ne zivi u beogradu,ja sam iz Sombora i zanima me dal cu dobiti moj novac,jer na sajt od "western union" pise u agent:
Agent Location

NAME : EKI Transfers D.O.O.
TELEPHONE NO : (11) 324 9073
HOURS : Mon-Fri 0800-1900, Sat 0800-1500

NAME : Postal Savings Bank of Yugoslavia
TELEPHONE NO : (11) 302 4665
HOURS : Mon-Fri 0900-1800

NAME : Societe Generale Yugoslav Bank
TELEPHONE NO : (11) 301 1555
HOURS : Mon-Fri 0900-1900, Sat 1000-1400

Sta je ovo sto pise???
Samo od gradova beograd,pa ako mi neko moze pomoci i objasniti mi oko ovog transfera novca???
Mogu li ovde u somboru dobiti novac preko western union???Ili kako vec???
[ drdrksa @ 12.10.2003. 17:54 ] @
Ako u tvom gradu ima Societe Generale banka, dobices novac ...
[ mizob @ 12.10.2003. 20:20 ] @
E zanima me,moram li ja imati racun u toj banci,mogu li ako nemam racun uopste???
[ Mikky @ 12.10.2003. 21:01 ] @
A sto ne zoves banku pa se ne raspitas za sve detalje??
netreba ti racun u banci da bi dobio pare preko WU...
[ McKracken @ 12.10.2003. 22:33 ] @
Ako planiras da se bavis bilo kakvim poslom treba da otvoris racun u banci. Ne vidim zasto je to veliki problem (ako si maloletan, zamoli nekoga da ti otvori racun)
[ mizob @ 13.10.2003. 13:48 ] @
E hvala,pa da,maloletan sam,i zanima me dal racun mora biti devizni???
Jer ima keva domaci recun,ne devizni.
I da li je sigurno ako nemam racun???
Koliko otrilike cekam da mi stigne novac???
[ McKracken @ 13.10.2003. 14:39 ] @
Citat:
mane_yu:
E hvala,pa da,maloletan sam,i zanima me dal racun mora biti devizni???
Jer ima keva domaci recun,ne devizni.
I da li je sigurno ako nemam racun???
Koliko otrilike cekam da mi stigne novac???


Da racun mora biti devizni, to se otvara za 5 minuta u svakoj banci.

Pare prvo treba da zaradis da bi ti stigel :) u principu se na wire transfer ceka 1 ili 2 dana ali su troskovi malo veci.
[ Buum @ 13.10.2003. 16:46 ] @
Otvori lepo tekući devizni račun u banci (preporučujem Societe Generale) na kevino ili ćaletovo ime pošto si maloletan. Obavezno uzmi punomoćje da dižeš lovu sa tog računa :)

Western Union zaobilazi u velikom luku jer su im provizije OGROMNE, ako se ne varam oko 15-20% sume koju primaš!

Kada lovu primaš na tekući devizni račun provizija je daleko manja (recimo, 0,5% kod Societe Generale banke) i novac obično stiže za 2-3 radna dana iz bilo kog dela sveta.
[ drdrksa @ 13.10.2003. 23:05 ] @
Citat:
Buum:
Obavezno uzmi punomoćje da dižeš lovu sa tog računa :)


Pa kada je maloletan ne moze po zakonu da ostvari punomocje ...
[ Free_Sex @ 21.10.2003. 21:18 ] @
Dakle recimo na 200,300 $ se vec isplati wiretransfer sa scriptlancea.
Onih 35 $ ustvari uzimaju oni zar ne ? A banka samo par % ?

Zanima me koliko kosta otvaranje racuna u S.General ?

Sta se radi sa "drzavom", porezom i sl. Cini mi se da nisi duzan
da placas porez na godisnju zaradu manju od 10.000 $ tako sam negde procitao,
nije mi bilo bas najasnije to je valjda bilo na sajtu od neke omladinske zadruge ili
sl. Valjda kada radis po "Ugovoru o delu" cini mi se da to vazi. Sta je za ostatak.
Predpostavljam da se coolirash dok ovi ne uvedu porez kao kod amera ?
[ McKracken @ 22.10.2003. 11:22 ] @
Ja sam to resio malo drugacije :) posto imam firmu...

Inace, taj novac je neoporezovan jer se racuna kao izvoz tako da mozes slobodno da radis. Niko ti nece praviti probleme.

Otvaranje racuna (zavisi od banke) je par stotina dinara, najvise..
[ Free_Sex @ 22.10.2003. 12:45 ] @
Najvise me zanima koliko para mi uzmu za wiretransfer + podizanje para ?

Scriptlance uzima 25 $ koliko sam ja video za wiretransfer.
[ dragonn @ 11.12.2003. 01:40 ] @
Citat:
mane_yu:
E zanima me,moram li ja imati racun u toj banci,mogu li ako nemam racun uopste???



Sto se Western Union transfera tice ne moras da imas racun, samo moras da navedes kada dolazis po transfer ime i prezime ko salje, ko prima, tvoju adresu iz dokumenta (licna karta ili pasos), odakle se salje i iznos. i naravno mora doci licko onaj ko prima...

Novac dobijas u gotovini i to u EVRIMA, bez obzira koja valuta je poslata.

Mozes da podignes gde god hoces, mada se cesto desava da ako su vece sume u pitanju neke domace banke i posta vrate klijenta s obrazlozenjem da "nemaju novca" sto je malo neozbiljno ali Boze moj...

[ stdlib.h @ 27.12.2003. 12:25 ] @
Citat:
Free_Sex:
Najvise me zanima koliko para mi uzmu za wiretransfer + podizanje para ?

Scriptlance uzima 25 $ koliko sam ja video za wiretransfer.


Da + 0.5% Rajfajzen (pricam ti o njima posto sam njih koristio za wire sa SL-a) + neku sicu posrednicka banka - iliti u ciframa, povukao sam $475 i stiglo mi je $436 cistog kesa (znaci $25 SL-u + $14 posrednicima i Rajfajzenu sto je sasvim okej). Mozes novac da uzmes u kojoj oces valuti, samo je bitno da je imaju u banci - ja sam za dolare morao da odem iz jedne u drugu ekspozituru u general zdanovoj jer prva nije imala dolare, a ja insistir'o :) Ako preferiras jene, nije ni to frka :) Samo ti zaradi kes, wire ce ti biti najmanji problem.




[ DOGMA @ 31.12.2003. 04:30 ] @
E j*bem ti ovakvu drzavu..

Pogledajte samo koliko postova oko transfera novca..Svim drugim narodima je problem KAKO DA ZAVRSE POSAO? a nama kako da nam posalju pare..

Pihhh