[ TVMANIJAK @ 07.06.2005. 13:49 ] @
Postovani prijatelji ja sam zapoceo projekat emisije o racunarima na jednoj lokalnoj televoziji pa mi je potrebna pomoc! Ovako evo spisak svega sta mi treba, a trebaju mi predlozi:

1. Ime emisije (Dajte mi predloge za dobro ime emisije),
2. Rubrke (koje bi tubrike emisija trebala da ima),
3. Trajanje,
. Sve ostalo sta vi mislite da treba da sadrzi jedna takva emisija, marketing, isplativost, kako prodati takvu emisiju. . . .


HVALA UNAPRED STVARNO MI JE POTREBNA POMOC
[ TVMANIJAK @ 08.06.2005. 12:43 ] @
Ajde ljudi pomagajte hitno mi je!!!
SVAKA POMOC MI JE DOBRODOSLA
[ varelg @ 08.06.2005. 23:28 ] @
Puno toga nije jasno ovde... kako dobiti vodjenje nekog projekta a pojma nemati niti o sadrzhaju niti o gledalishtu, niti o ponudi... za ime projekta ajt i nekako... ali za ostalo?!
And silence spoke volumes...
[ lostv @ 09.06.2005. 13:48 ] @
Citat:
Puno toga nije jasno ovde... kako dobiti vodjenje nekog projekta a pojma nemati niti o sadrzhaju niti o gledalishtu, niti o ponudi... za ime projekta ajt i nekako... ali za ostalo?!


Korupcija bato korupcija.
Zato ce ta televizija i da zablista ali limburga meseca.
[ TVMANIJAK @ 09.06.2005. 21:39 ] @
Ovako momci ovatelevizija ima 11 godina na prvom mestu, drugo ja imam kompletan projekat i resenje svega, samo sam trazio predloge za ime i nesto sto bi trebala da sadrzi a da meni nije palo na pamet, ja sam realizator TV programa u toj televiziji koja ce uskoro moci da se vidi u pola Srbije. evo napisacu vam odprilike koje sam ja rubrike predvideo u emisiji samo mi vi dajte predloge sta bi jos trebalo a da nisam napomenuo i naravno vasi predlozi za ime emisije:

Rubrike:
1. INFO – (vesti sa IT tržista hardvera i softvera, dogadjaji u velikim firmama koje proizvode hardver u softver....) trajanje do 5 minuta,
2. HARDWARE – (o hardveru, periferni uredjaji računara, novine, predstavljanje u svakoj emisiji u početku po jedan uredjaj koji nabavlja sponzor....) trajanje do 5 minuta,
3. SOFTWARE – (o novim zanimljivim programima koji će u emisiji biti predstavljeni, a zatim će na mom sajtu, ujedno oficijelnom sajtu emisije gledaoci imati priliku da skinu trial verzije tih programa, ili ce se predstavljati programi koje nam sponzor da na test...) trajanje do 5 minuta,
4. INTERNET – (deo emisije koji će se baviti predstavljanjem zanimljivih WEB sajtova, ako ima sponzora koji žele da reklamiraju svoj sajt ovo je pratva prilika, ako ne onda ćemo predstavljati nekoliko zanimljivih sajtova, moguće je i da te sajtove predlažu gledaoci direktnim slanjem e-mail poruke na adresu autora emisije tj. mene) trajanje najvise 5 minuta,
5. IT MOBILE – (predstavljanje mobilnih telefona koje su nam posudili na test naši sponzori, može se i predstavljati softver i sve što je vezano za mobilne telefone, mogući sponzori kod nas u gradu prodavnice mobilnih telefona npr. *******, a moguće je ubaciti reklame od Telekoma ili Mobtela o njihovim ponudama. . . ) trajanje do 5 minuta,
6. GAMES – (predstavljanje najnovijih igara, šifre za igre, sve o igrama, moguć sponzor SANDY pošto oni koliko ja znam prodaju originalne igre za računare...) trajanje do 5 minuta,
7. ŠKOLA – (mali saveti iz sveta računara,npr. Popravka, photoshop, flash, WEB dizajn, programiranje ) trajanje do 5 minuta,
[ HerQl @ 10.06.2005. 02:34 ] @
pa pogledaj neke domace emisije,pa neke sa satelita (mislim strane)...pa...izbacis ovo ubacis ovo...pa nadji sponzore...nagradna igra...
[ Kofi @ 15.06.2005. 00:26 ] @
Izgleda da si usao u pogresnu crkvu da se molis.. :)

Ne znam sta da ti dodam na ono sto si vec nabrojao ... uglavnom si pokrio sve.
Duzina..i to si otprilike postavio ok. Po meni nikako ne preko 20 min. ako se emitujes 2-4 * mesecno. Neces moci vise od toga da zavrsis na vreeme.Sumnjam da ces imati disciplinovanu ekipu na raspolaganju za vise od par emisija. Problem kod emisija o kompjuterima je sto informacije u njima nisu dugo aktuelne. Gledaj da izbacis sve ono sto nece moci da se reprizira vise puta i nakon vise meseci (ovo je jako bitno).


Kako si resio naplatu od sponzora? U praksi to obicno izgleda ovako:
1. Idejnom tvorcu emisije kazu u televiziji da mora da uradi kompletan detaljan predlog emisije i da sam sebi nadje sponzore. Inace -nista.
2. Autor nadje sponzore cimajuci sebe, svoja kola i svoj mobilni, mamu, tatu...
3. TV stanica mu obeca da ce dobiti procenat od marketinga. Recimo 15%.
4. Dobijes obecanje da ces imati celu ekipu na raspolaganju( tacno samo za pilot emisiju ako zaboravimo na to da svi elementi kasne nedeljama (grafika,muzika,scenografija)
5.Kad konacno zavrsis pilot emisiju dobijas glavnu ulogu u spanskoj seriji "Dónde está mi dinero?". Vrlo emotivno...
6.U tom trenutku ukljucuje se to tada totalno nezainteresovana sluzba marketinga u kojoj ti kazu da svaka naplata mora da ide preko njih.
To u prevodu znaci da ces dobiti svoj procenat samo od prve naplate.
Sto takodje znaci da ce tvoj sponzor sa kojim si nasamo dogovorio da ti pokloni mobilni/pc/pola_firme morati da plati i tvoju sluzbu marketinga.
Covek ce se naci u dilemi. Da li da vas SVE otera u P.M ili samo tebe (pa da nastavi "saradnju" sa tvojim direktorom marketinga).
Uglavnom mozes da racunas na naplatu procenta u prvih mesec dana emitovanja, a posle je vrlo izvesno da ce i to usahnuti.

Sta te briga . Imaces ime na odjavnoj spici. >:)

Pokusaj da zastitis svoja autorska prava (ako ih imas). Ako uspes ta to uradis na efikasan nacin podeli iskustvo sa nama.

Uzivaj u poslu koji TOLIKO volis...HEHEH
THERE IS NO BUSINESS LIKE SHOW BUSINESS !











[ TVMANIJAK @ 16.06.2005. 12:11 ] @
Evo ovako sto se tice sponzora kod nas su za to zaduzeni producenti tako da oko toga nebrinem!!!!
A sto se tice imena na odjavnoj spici mije ime se vrti vec godinu dana na svim odjavnim spicama!!!!
Kao sto sam rekao ja sam tamo realizator TV programa iliti video mikser u svakom slucaju hvala!

Emisija se zove PROZOR U SVET i ide 4 pita mesecno ako je nekad vidite na nekoj televiziji znajte da ste mi pomogli makar malo za nju!! HVALA