[ KrunoV @ 07.06.2005. 20:55 ] @
Evo problem je u tome sta FBexport koji koristim za backup i restore baze ne kuzi argumente koje mu saljem pomocu moje aplikacije ako ime direktorija patha koji mu saljem ima razmak u imenu, ako nema sve radi ok...

Dali je netko imao kakva iskustva sa tim.

[ KrunoV @ 07.06.2005. 22:34 ] @
Evo nakon raznih pokusaja nasao sam i rijesenje:

ako koristite razmake (space ) u imenu foldera onda morate cijeli path staviti u navodnike kada unosite argumente za fbexport, ako ne koristite moze i bez navodnika..

Evo primjer bez razmaka:

Code:
fbexport -S -D c:\dbases\test.gdb -P password -F myfile.fbx -Q "SELECT * FROM mytable"


Evo primjer sa razmakom:

Code:

fbexport -S -D "c:\dbases test\test.gdb" -P password -F myfile.fbx -Q "SELECT * FROM mytable"


Ovo me mucilo vec neko vrijeme, a objasnjenje ne postoji nigdje u manualu ili helpu a naravno primjer sa razmakom ne postoji :((
[ mbabuskov @ 21.07.2006. 10:54 ] @
To je zato sto komandna linija radi razdvajanje argumenata sa spaceom. Ovo nije specificno za FBExport, vec za bilo koji program koji radi iz Command Prompta.

Probaj uraditi:

cd c:\Program Files

Pa ces videti isti problem.

Zato i nije u FBExport manualu, jer je to stvar do Windowsovog Command Prompta.
[ grebenar @ 24.07.2006. 12:07 ] @
Nije samo Command prompt krivac. Izgleda da je negdje u API-jima Firebirda ista ta greška. Naime, nedavno sam imao slučaj da dbTools alat nije mogao pronači gdje mu je server (ako je on lociran na .../Program files/...)