[ dava @ 08.06.2005. 13:18 ] @
Znam da je bilo nekoliko ovakvih tema, ali kako sam primjetio da postoje mnoge metode za

"uvaljivanje" raznih search stranica u IE pa bi mogli ovdje da sumiramo sve mogucnosti.
Evo ja cu navesti neke meni poznate pa vi dodajte ako znate jos neke:

1. Imao sam problem sa nekim trojanstartpage pa sam rijesio ovako:
Iz safe moda obrisati se.dll koji se nalazi u C:\Documents and Settings\ime korisnika\Local

Settings\Temp

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows\\AppInit_DLLs

Obrisati AppInit_DLLs

zatim pustiti CWShredder2.13

msconfig\startup iskljuciti sp=rundll32 C:\DOCUME~1\ime korisnika\LOCALS~1

\Temp\se.dll,DllInstall (ako postoji)
(tek kad sam ovo obrisao AppInit_DLLs, CWShredder2.13 je uspio rijesiti problem)

2. Moze se startati:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main

pa se tu uvali Start Page pa nesto...

3. Moze i preko nekog aktivnog procesa

Ovo su meni poznate metode, ali imam problem sa jednim racunarom na kojem ne mogu pronaci sta starta stranicu "updatesearch"

Ako neko zna jos neke metode...


[ AleksandarNS @ 08.06.2005. 19:24 ] @
zar nije bolja ideja instalirati neki antispyware? spybot ili MS-ov antispyware?
[ CroInspector @ 08.06.2005. 21:39 ] @
Ako covijek hoce znati dublje tu temtiku nega izvoli. Ali, alati poput SpyBot S&D, Ad-Aware, MS AntiSpyware itd. su napravljeni bas zato da mi ne bi morali kopati po datotekam, registry-u... neisplati se toliko truditi za jedan spyware kad to ja 9i svi sotali) rjesimo za par minuta (puno jednostavnije) u nekom anti-spyware programu.
[ dava @ 09.06.2005. 07:47 ] @
Pokusao sam Ad-Aware-om i Spy Sweaper-om i nije pomoglo. Danas cu skenirati SpyBot S&D pa ce mo vidjeti. Ali ljudi neda mi se instalirati tako neki program samo da bi otklonio start page. Dosad sam to rucno radio, ali eto naletio sam ovog puta na malo zesci problem, a i zar nije ljepse da ovdje nadjemo sto vise mogucnosti pa da se to rucno rijesava.
pozdrav