[ MRK @ 08.06.2005. 23:59 ] @
Potrebo mi je da audio i video signal iz kamere spojim u signal koji ce ici preko antenskog ulaza u stari tv. Na forumu sam nasao inf. da se moze prepraviti modulator iz nekog videa ili neke igrice za tv.
Ako je to neko radio i ima iskustva mogo bi da mi malo pojasni!!

ja sam skinuo modulator iz igrice i on ima kabal koji je bio povezan na neku plocicu za mesta sa oznakama A,V,GND,VCC. za prva 3 mi je jasno ali ovo VCC nemam pojma sta je!!! Da li je GND zajednicki za V i A signal????
[ indicator1 @ 09.06.2005. 08:47 ] @
Vcc je + napajanje , obicno 5V al ne mora da znaci, moras da otkrijes koliko.Ako ti igrica radi, lako je izmeriti a ako ne, ja bih krenuo od 3v pa povecavao za po 2 volta ( do 12v) dok ne dobijem sliku i ton.
Ako nema vise pinova, znaci sve je zajednicka masa.
[ MRK @ 09.06.2005. 08:55 ] @
Igrica je na 12v tako da sam jeadn problem resio !! A masa bi trebalo da bude zajednicka i za V,A, i VCC???? Pitam jer cu na to da kacim kamericu!
[ indicator1 @ 09.06.2005. 14:00 ] @
To sto je igrica na 12V ne mora da znaci da se modulator napaja sa 12V, treba izmeriti napon bas na pinu vcc.
Masa je zajednicka.
[ MRK @ 09.06.2005. 18:19 ] @
OK! Razumeo sam. Mislim da su pinovi bili lose zalemljeni i malo pomesani tako da sada imam malo problema da se snadjem! Gde mogu da nadjem nesto vise o modulatorima jer hocu da sledece god. radim maturski iz rte obblasti??
[ JECHAM @ 12.06.2005. 07:27 ] @
Ja sam skinuo jedan RF modulator iz nekog starog videa.
Na sebi ima:
RF ulaz
RF izlaz
Cinch
i Konektor sa sledecim kontaktima:
B1
G
B2
V
G
A
G
Gde povezati plus i minus a gde signale?
G bi moglo da bude ground(masa)
A- Audio
V- video
A sta su B1 i B2?
[ Mesecar @ 12.06.2005. 12:05 ] @
B1 I B2 su ti dva napajanja, posto je to stari video, najverovatnije 12V, ali probaj prvo sa 5 pa polako povecavaj
Dobro si zakljucio G je GND(masa)

A-audio
V-video