[ ton_majstor @ 12.06.2005. 13:04 ] @
Poštovanje...

Da li je Pandion klijent "The End"? Psi mi izgleda donekle neozbiljno.... Preporučite mi NAJBOLJI klijent... Pandion je cool, ali je log-ovanje sporo ili mi settings nije OK?

Pozdrav...



[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 05.10.2005. u 10:02 GMT+1]
[ custominstall @ 12.06.2005. 13:57 ] @
Pogledaj Neos.
Ako nisi zadovoljan Psi klijentom, probaj JAJC. Mislim da dalje ne moraš da tražiš.


[ s!c @ 12.06.2005. 14:08 ] @
Meni je Pandion pravio samo probleme. Neko sam vrijeme koristio Mirandu (koristi ju i byte - dokaz kvalitete ), a sada sam na GaIM.
[ momsab @ 12.06.2005. 22:33 ] @
Miranda dobro radi ali ona ima manu što mroa da se dopunjuje da bi bila bolja. Tj. unicode nije po default-u već moraš da ubaciš dodatak koji omogućava unicode (moja preporuka je najnoviji tabSRMM, koji se ne nalazi na Mirandinom sajtu već na tabsrmm.sourceforge.net)
o smajlijima neću da pišem, oni su posebna priča

kod Mirande mi se sviđa što je mala, brza i dopunjujuća (ubacio sam Multiple Gmail Notifications, RSS, Birthday Remidner, OSD itd.), može da se nosi na USB fleš disku itd.

Pandion, Exodus, Gush sam obrisao.
Gush nemoj da koristiš, dobra je za izbegavanje (neam smajlije, nema dodatke, zeznuta za podešavanje, malo opcija itd.)
[ ton_majstor @ 13.06.2005. 09:52 ] @
Ok, a kako da, naprimer, u taj neki novi klijent usisam kontakte? Mislim, imam ja sve njih i odvojeno, ali me interesuju autorizacije... neću valjda da ih svima ponovo tražim?

Inače, fajl-transfer mi je PRESUDAN! Na Pandionu je to 30:70, nekada hoće, a uglavnom neće. Koji klijent to najbolje radi, tj. svi ga prihvataju kada udari "request"!

Hvala, momci!

Pozdrav!
[ Srđan Krstić @ 13.06.2005. 10:32 ] @
Nema sta da "usisavas", tvoji kontakti i autorizacije se cuvaju na serveru, a ne kod tebe.
[ cicika @ 13.06.2005. 12:15 ] @
Ja koristim Exodus oduvek. Da li je stvar navike ili čega već, probala sam Neos, JAJC, Pandion, Psi, Trilian... i nekako nijedan mi nije bio bolji od Exodusa.
File transfer je bio problem na prethodnim verzijama samog jabber servera, dakle problem u samom protokolu. Vrza mi je tu nešto objašnjavao :) ali ne očekujte od mene da ja to prepričavam, pitajte gurua :)
Čini se da od poslednjeg upgrade-a jabber servera (što možete ispratiti u temi Vesti na ovom forumu) file transfer radi značajno bolje, zapravo kod mene na Exodusu radi odlično.
Medjutim, Exodus ima jednu drugu falinku, zapravo njegova poslednja verzija, a to je da plugin za chat-logging ne radi kako treba pa verzija 0.9.0.39-cvs ne loguje razgovore. Iz tog razloga sam bila prinudjena da se vratim staroj verziji 0.9.0.0.
Pored tog bug-a, javljaju se i problemi sa pucanjem veze sa jabber serverom u slučaju da mi neko pošalje poziv za pridruživanje nekoj chat sobi a to se izgleda dešava samo ukoliko pozivalac koristi odredjeni klijent, mislim Tkabber i JAJC.
[ Srđan Krstić @ 13.06.2005. 14:04 ] @
Hehehe, jedna mala falinka - ne loguje, i druga mala falinka - puca veza kad neko pozove na chat :D. Nista strasno :D.

Ma samo je bitno da se ti naviknes na jedan klijent, kad se naviknes na jedan nece da ti pada na pamet da prelazis na neki drugi.... A svaki ima svoje prednosti i mane, zavisi samo sta trazis od klijenta. Ja recimo koristim gaim, jer mi treba multi-protokol klijent, i mislim da je tu gaim neprevazidjen, i naravno dosta je upgradeabilan, imas zilion pluginova (cari oss), a i ima i linux i windows port, pa ne moram da se navikavam na dva klijenta, jer koristim dual-boot. Naravno, podrska za recimo jabber je mnogo losija nego kod nekog drugog klijenta, namenjenog iskljucivo jabberu, ali kazem ti, stvar je toga sta trazis od klijenta, a i stvar navike...
[ cicika @ 13.06.2005. 14:17 ] @
Ne rekoh da je mala falinka :)

Da dodam još nešto, jer si me podsetio da treba.

Exodus podržava sve vrste transporta i sve one rade, nema varijante za Linux, ima odličan jabber browser, vrlo je jednostavan za upotrebu ali... treba koristiti stariju verziju.

Kada sam uočila da mu se te stvari dešavaju, htela sam da kontaktiram autore Exodusa, ali sam odustala kad sam videla da su pomenuti bugovi već prijavljeni, dakle postoje u listi known bugs i treba da budu ispravljeni u budućim verzijama, kojih će, nadam se biti.
[ random @ 13.06.2005. 17:34 ] @
File transfer prema nekim klijentima vam ne radi zbog toga što neki klijenti podržavaju stari protokol koji se više ne koristi (JAJC je jedan od tih klijenata). Svi klijenti koji implementiraju JEP-0096 bi trebalo da su ok.

Takođe, Tkabber je jedan od klijenata koji obavezno treba isprobati (ali ga ne preporučujem neiskusnijima). On i Exodus imaju taj interfejs "sve u jednom prozoru" koji se meni mnogo dopada, i mislim da je jako zgodan.

ton_majstore, iako Psi izgleda neozbiljno, ipak je u pitanju vrlo stabilan klijent sa jako puno mogućnosti (MUC je tu očigledan propust, ali biće ispravljen u sledećoj verziji). Pandion je najbolji po dizajnu interfejsa u svakom slučaju.
[ Andrej Čvoro @ 19.06.2005. 22:51 ] @
Ja koristim Pandion vec neko vreme,ali je od nedavno poceo da me zeza...Kada kod pokusam da udjem u neki conference room,on me disconnectuje...Jel zna neko u cemu je problem?



Pozdrav
[ ton_majstor @ 20.06.2005. 08:20 ] @
I meni isto, zato sam i potegao ovu temu!

Randome, pomozi nam da se koristimo chat-om!

Pozdrav!
[ random @ 20.06.2005. 10:08 ] @
Verovatno je u pitanju neki bug. Možete da probate poslednju 2.1.2 betu, pa ako ne radi, pitajte na njihovim forumima developere zašto ne radi.
[ ton_majstor @ 20.06.2005. 11:45 ] @
Pazi, randome... DO SKORO (ne znam od kada tačno) je sve lepo radilo. Onda, kao nožem! SEC! Zovu me na neki chat, a ja čim kliknem na neku sobu - OFFLINE!

Skinuću tu betu, ali... da nije nešto na našem JABBER-serveru?

Pozdrav!
[ Andrej Čvoro @ 20.06.2005. 12:00 ] @
Evo ja sam resio problem tako sto sam ukljucio SSL...Sada radi ko zmaj :)



Pozdrav
[ random @ 21.06.2005. 00:14 ] @
Nemo' da mi neko nije koristio SSL!
[ Andrej Čvoro @ 21.06.2005. 19:31 ] @
:)
[ ton_majstor @ 22.06.2005. 08:25 ] @
Sada je sve u redu, ne menjam klijent.

Hvala svima!

Pozdrav!
[ MARKO MAXIMUS @ 23.06.2005. 17:52 ] @
>

E ppl jeste jajc do jajc ali miranda je malo bolja ipak (ima stvarno
tonu plugova cak i bloging call meetings ...) i sto je vaznije ne
oslanja se na jedan server cak ni na jednu instancu

Znaci kao prvo niste na jabber-u samo vec mozete i direktno sve druge
mreze da koristite (brza je kao metak) light je bas lagana a extenzije
xexe (oko 450 :) ) znaci cak i za one koji stalno igraju CS imaju game
query servere (ma *udilo) xixi a jeste secure mislim nema gomilu rupa
Naravno ovo je sve tek kad je nadogradite plug-icima tako da ... ono
moj stav ( a tacan je :)) je

1. MIRANDA IM
2. empty
3. empty
4. -II-
5. -II-
6. Gaim
...
15. jajc
16. Exodus
17.Pandion
18. Tkabber
...
20. recimo neka srpska IM verzija xexe ( sto da ne mozda se i skupimo
za tako nesto :))
vrzo recimo drugi korak plana nas IM kao rusi :)
21.psi eto ja ga bas ne podnosim nesto mada sam ga vozao samo dan i po
(vec mi bio nezgodan)

...
30. trilian :)) (poslednji- mislim komerc je i previse fensi i spor )
end of list

Znaci moje misljenje je prilozenu u poruci :) MIRANDA bit them all za
par mesta :)
Eat m for a breakfast :)

Yep thats my opinion and what is yours ?:)
Htedoh reci ako neko ima kontra argumente neka izbaci pa da se ceramo xixi

P.S. naravno Miranda IM nije jabber klijent vec multi klijent ali ipak
ako se i gaim racuna :)
--
MAXIMUS
[ ton_majstor @ 23.06.2005. 17:59 ] @
E, Marko... nema ćeranja ovde... samo sam tražio rešenja za MOJ klijent, a to DO DALJNJEG ostaje Pandion.

Pozdrav!
[ MARKO MAXIMUS @ 24.06.2005. 08:56 ] @
>

Ma ok znam ja to darko ali malo popularisem Mirandu ;)

--
MAXIMUS
[ momsab @ 02.07.2005. 18:53 ] @
Citat:
andrej: Evo ja sam resio problem tako sto sam ukljucio SSL...Sada radi ko zmaj
na portu 443 ne treba SSL za onaj "kalsičan" 5055 il' kako već treba SSL
[ random @ 03.07.2005. 17:37 ] @
5223. Ali srediću uskoro da c2s komponenta podržava STARTTLS zahtev na "običnim" portovima, taman će izaći i Psi 0.10 koji podržava STARTTLS, pa će podešavanja klijenata biti mnogo jednostavnija (one port to rule them all).
[ random @ 11.09.2005. 22:05 ] @
Pandion 2.1.2 beta. Nek se nađe ovde link.

Btw, što se obećanja iz prethodne poruke tiče -- ispunjeno je.

[Ovu poruku je menjao random dana 11.09.2005. u 23:06 GMT+1]
[ ton_majstor @ 12.09.2005. 10:49 ] @
Svemire, ja ga koristim već dva-tri meseca...

[img][att_url][/img]


Btw, imam problem da ga instaliram na Win98, prijavljuje grešku u nekakvom secur32 fajlu. Instalirao sam taj fajl opet, i sa Neta i sa instalacionog Wina, i opet neće. Napominjem da sam PRIMORAN da koristim Psi umesto Pandiona, na moju veliku žalost!

Nije stvar ni u verziji, i 2.1.1 isto radi. Reinstalirao sam Win98 zbog toga i ništa.

Antivir XP i Adaware su mi uredni.

Pozdrav!
[ aleksandaraleksandar @ 12.09.2005. 15:17 ] @
ukoliko imate problema sa prikazivanjem avatara

obrisite sve iz direktorijuima
Code:
c:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Pandion\Avatars\


ne dirati direktorijum
Code:
c:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Pandion\My Avatars\
[ ton_majstor @ 05.10.2005. 09:11 ] @
Evo noviteta u problemima...

Jedan korisnik, nov na sistemu, na moj nagovor koristi Pandion. File transfer od mene ka njemu radi, od njega ka meni NE! On tvrdi da je sve probao, al' mu ne ide! Mislim, transfer krene, al prijavi grešku.

Posto mu se vidi "katančić" (tako kaže), pretpostavljam da koristi SSL. Šta je u pitanju? Firewall? Surfuje iz lokalne radio-stanice...

Pozdrav!
[ Shadowed @ 05.10.2005. 09:24 ] @
Koju gresku prijavi?
[ ton_majstor @ 08.10.2005. 09:47 ] @
Meni krene otvaranje transfera, a zatim kaže, naravno: failed...

I kreira mi na disku heder tog fajla, ali je sam fajl 0 bytes. Mislim, i sa nekim drugim klijentima ima tu problema sa transferom fajlova... nego mi krivo što dva Pandiona neće da se dogovore.

Meni radi, njemu ne.

Ah, da... i dalje smatram da je u pitanju neki firewall, kod njega.

Pozdrav!
[ random @ 08.10.2005. 11:20 ] @
Možda je on iza nekog NAT-a? U tom slučaju nije loše koristiti proxy.elitesecurity.org (osim što nisam siguran da Pandion podržava data transfer proxy).
[ aleksandaraleksandar @ 09.10.2005. 01:59 ] @
podrzava

uputstvo u potpisu
[ ton_majstor @ 16.11.2005. 17:19 ] @
Sa žaljenjem moram da saopštim da Pandion NE RADI stabilno ili nikako na Win98SE platformi. Sve sam probao, instalirao, drndao, stvar funkcioniše loše ili samo povremeno. Inače, prilikom instalacije obavezno prijavi neke greške, ali nastavi sa istom, da bi posle otkazao saradnju. Naravno, nije u pitanju loš DL, isti fajl RADI na XP...

Znači, ne postoji NORMALAN način da on proradi na Win98.

Ipak, prešao sam na PSI, koji radi ODLIČNO, a osim tabbed messaginga, ne fali mu ništa posebno... avatari, možda.

Pozdrav!
[ random @ 16.11.2005. 17:26 ] @
Citat:
ton_majstor: Sa žaljenjem moram da saopštim da Pandion NE RADI stabilno ili nikako na Win98SE platformi.


Sa žaljenjem moram da primetim da isto važi i za samu platformu :o).
[ ton_majstor @ 16.11.2005. 21:41 ] @
Hmmm, meni nije toliko smešno. Ipak Win98SE radi uglavnom a Pandion ne.

Pritom, sigurno mi je donekle krivo, jer mi se sviđao njegov look.

Mada, kada sam pod prinudom izanalizirao neke druge klijente, nisam ni tako loše prošao. Ipak Pandionu fale poneke funkcije, al da sad ne ispadne da mi je kiselo grožđe, koristiću ga i dalje na poslu.

Pozdrav!
[ random @ 09.01.2006. 08:51 ] @
News: Pandion 2.5 update January 7th, 2006

We're pleased to announce the release of Pandion 2.5.
Since the last official release there have been a ridiculous number of improvements and an equally ridiculous long beta stage.
Here are the main changes, listed in no particular order.

* Data compression to dramatically lower bandwidth usage.
* Bigger and better emoticons palette that can resize itself to show hundreds of emoticons.
* Handy connection settings dialog for those with special network configurations. Not to worry, the default choices are fine in most cases.
* Many new and updated translations have been contributed. Thanks to these wonderful volunteers most of the world can now use Pandion. Still missing Esperanto though.
* A huge effort went into changing the XML parser and rewriting the networking code of Pandion. Users on dialup connections will have a much more reliable instant messaging session. Those on fast connections may find better performance, especially with long messages.
* Single Sign-On using Windows Integrated Authentication (NTLM/Kerberos) for SoapBox Server users. If this sounds like gibberish just ignore it.
* The user interface has been made more intuitive. Buttons, links, and clickable areas have been given visual feedback. Shortkeys have been added for keyboard navigation. Wizards have been re-ordered. Clutter has been removed from menus and windows.
* Conference rooms can be bookmarked and also joined automatically when you log in.
* Owners of conference rooms have better control over other occupants. Occupants can see who are the moderators and owners of the room.
* As always many, many bugfixes and small features.

It also seems that people were actually reading the end-user license agreement. Who knew.
The agreement for previous versions of Pandion (up to 2.1.2 beta) was not perfectly clear on the topic of using Pandion as a company-wide IM client. Just to clarify: that's completely allowed. We are more than happy whenever an organization chooses Pandion for its internal communications.
The license agreement has been rewritten to make this absolutely clear.