[ webmasteragent @ 13.06.2005. 05:49 ] @
Pozdravljam,

Kada snimim nešto s TV kartivom (neki od TV postaja) snimi se i npr MTV u gornjem desnom kutu. E sada, kojim programom da ja ubacim dvije crne površine (kao u DVD-ova) na vrh i na dno samog vide-a tako da prekrijem naziv trenutnog programa?

Zahvaljujem
[ Misa_exclusive @ 13.06.2005. 06:40 ] @
To sto ti hoces da uradis je da iseces spot u format 16:9, a to mozes uraditi u Vegas-u. Postupak je sledeci:
uvezes spot na timeline, onda imas skroz desno, na kraju video zapisa (Vegas deli snimak na video i audio) imas 2 "dugmeta",
Event pan/crop (kvadratic) i Event FX (krstic), ti kliknes na ovaj prvi i u padajucem meniju izaberes "16:9 widescreen TV aspect ratio" koji ti isece snimak u 16:9
Na kraju trebas to renderovati u rezoluciji, takodje u tom odnosu (npr. 640x360)
Cica mica, gotova je prica:)
[ ntojzan @ 13.06.2005. 13:07 ] @
Imas i Delogo plugin za VirtualDub. Sve sto treba da uradis jeste da izvadis jedan frejm iz materijala, pa onda u photoshop-u (ili necem drugom) napravis sliku koja je potpuno crna osim znaka, koji mora biti crven RGB=#FF0000. Posle tu sliku koristis kao masku, i Delogo ce da pretpostavi sta bi trebalo da stoji umesto znaka. Za manje znakove (kao Viva na primer) ce uglavnom biti savrseno, dok ces kod vecih znakova imati muljanje umesto znaka.
[ fotovideo @ 16.06.2005. 21:57 ] @
Pozdrav interesuje me gdje može da se nađe ovaj vegas program.
[ cikajoca @ 18.06.2005. 13:58 ] @
najlakse je u Fotošopu uraditi neki drugi logo koji hoćeš da stoji umjesto postojećeg
(snimljenog) logoa i u nekom programu za video montažu ( adobe premijer ili vegas) prelijepiti stari logo novim.
[ Mister_rap @ 19.06.2005. 12:17 ] @
Citat:
fotovideo: Pozdrav interesuje me gdje može da se nađe ovaj vegas program.



SVEGA IMA....
[ scompany @ 22.06.2005. 21:24 ] @
Ima i bolje rješenje! Instaliraš VirtualDub, nađi ga na internetu, ne znam gdje, traži u googleu i plugi in za njega koji se zove logo away! U VD otvoriš film, dodaš logo away filter.... Pričekaš par sati dok se film snimi i to je to! MTV-ijevog loga više neće biti, samo će slika na mjestu logoa biti malo mutna, no, ni ne primjećuje se!