[ MatezYU @ 30.07.2002. 21:22 ] @
Kupio sam pre neki dan u Madjarskoj za 110dm cd snimac Samsung SW-208, ili bolje receno 8x4x32x. Dobio sam ga u full verziji sa dva prazna cd-a, jedan rw disk, kabel, srafovi itd... Probao sam da brisem disk i snimam i sve radi savrseno. Cak i grebovanje dobro radi. Dobio sam godinu dana garancije. Interesuje me da li znate nesto vise o ovom pisacu i da li sam dobro prosao u ovoj kupovini?!
Da li je to stvarno Samsung ili je neka druga firma proizvodjac a ovi samo stave ime na sasiju. Tako sam prosao sa jednim Creative cd playerom. Spolja pise Creative a iznutra je Panasonic.
[ jc denton @ 31.07.2002. 02:42 ] @
Cena je ok.
[ MatezYU @ 31.07.2002. 08:18 ] @
Ok, to sa cenom znam da je jako jefrino - zato sam ga i uzeo. Ali me interesuje kvalitet pisaca. Posto nikada jos nisam imao prilike da se sretnem sa Samsung-ovim modelima a oni su jako retki na nasem trzistu. Recimo u poredjenju sa Teac-om, LG-om, itd... u kojoj klasi je Samsung?! Imao sam svojevremeno Creative pisac i nije bio bas nesto. Nije hteo da brise neke rw diskove pa me je to strasno nerviralo. A i nije bio bas neki dobar i pouzdran citac diskova.
[ Miroslav Cvejić @ 01.08.2002. 00:08 ] @
Za te pare nema ništa bolje (novo naravno). E sad, koliko je dobro...
Od Teaca nije bolje, od NECA nikako, od LGa je bolje!
Sve je bolje od LGa!

Ako imaš garanciju onda nema brige...
[ Mario @ 02.08.2002. 03:07 ] @
Nije tacno da je bolji od LG-a.Citaj starije diskusije, imas iskustva ljudi sa LG-pisacima.Mozda LG nema dobre citace, ali su pisaci super. Kakav bre NEC!Prodavao sam i NEC i LG, veruj mi da mi se nijedan kupac nije pozalio na Lg, sto nije situacija kada su u pitanju NEC-ovi pisaci. Dakle, mozda si u pravu, ali bih voleo da vidim argumente...
Pozdrav
mario
[ MatezYU @ 02.08.2002. 09:02 ] @
Ja sam cuo, ali ne znam koliko je to istina da se NEC-ovi pisaci ponekad ne slazu sa VIA cipsetom na ploci i jednostavno nece da rade. Ja vas pitam ljudi sta znate o SAMSUNG modelu pisaca a vi mi pisete o LG, TEAC i NEC-u!!!
[ Mario @ 02.08.2002. 11:27 ] @
Ja sam samo odgovorio useru Cvejicu.Sto se tice Samsungovih, prodajem njihove monitore, do sada nisam znao da prave rezace, tako da ne znam. Ali, kako se kaze, koliko para, toliko muzike, sto najverovatnije vazi i u ovom slucaju.
[ MatezYU @ 02.08.2002. 12:25 ] @
Ja sam do sada snimio par diskova sa 8x i brisao neke RW diskove i SAMSUNG super radi. Ima 4MB bafera i pristup prilikom citanja cd-a manje od 100ms. Grebovao sam par muzickih cd-a i perfektno je skinuo pesme bez gresaka i to dosta brzo. Spolja ne izgleda nesto lepo, ali dobro radi svoj posao.
Ima oznaku 8x4x32x pa me interesuje sta je ono drugo 4x?!
Da li to znaci da brise RW diskove sa 4x a moze da pise po njima i sa 8x?!
[ Vertygo @ 02.08.2002. 17:51 ] @
8x4x32x

8x record
4x rewrite
32x read
[ MatezYU @ 02.08.2002. 22:41 ] @
To znam. Medjutim sta mu je to rewrite sa 4x. Jel to znaci da brise cd-ove sa 4x ili da pise na rw diskove sa 4x?!
[ Vertygo @ 03.08.2002. 01:21 ] @
Pise sa 4x na rw diskovima...
[ Mario @ 03.08.2002. 04:09 ] @
Citat:
MatezYU je napisao,ne znam odakle mu to:

Da li to znaci da brise RW diskove sa 4x a moze da pise po njima i sa 8x?! :D


Neznam odakle ti ovo da se RW diskovi mogu rezati 8x. Ne mogu da kazem da je nemoguce, ali tesko. Pa ja imam dosta skupli rezac pa ne mze.Osim toga, retko i diskovi podrzavaju to.
[ MatezYU @ 03.08.2002. 09:11 ] @
Koliko ja znam po RW diskovima mogu da pisu i opicni cd snimaci. E sada, ove diskove koje mi koristimo su najjeftiniji i oni podrzavaju brzinu pisanja i citanja do 4x mada imas i mnogo skuplje rw diskove koji mogu da idu cak i do 10x ili 12x. Znaci da po njima mozes pisati sa 8x bez problema. Na svakom ovom rw disku je upisano koja je njegova max brzina pisanja pa kada se stavi u pisac ovaj ga odmah prepozna i bez obzira kakav imas pisac samo sa 4x mozes pisati po njima! (Slucaj ovih jeftinih diskova)

Mene sad to zbunjuje kod mog pisaca da mu stoji 8x to je pisanje diskova, ali pod pisanjem diskova podrazumevam i pisanje po rw diskovima koji to dopustaju (ona skuplja klasa) a ono drugo 4x ne znam sta je?!

Recimo Teac 8x8x32x isto kada mu se stavi taj maxell cd koji je ogranicen na 4x pisac bez obzira sto je 8x spusti brzinu pisanja na 4x jer cd ne moze da izdrzi vece brzine pisanja po njemu!

Ispravite me ako gresim u necemu! Ili mozda opicni pisaci ne mogu da pisu po rw diskovima?!
[ Mario @ 03.08.2002. 18:38 ] @
Niko nije rekao da ne mogu. Nego, samo sam rekao da su retki diskovi, a i pisaci koji mogu da rezu na tim diskovima brze od 4x. Ne mora da znaci da rezac moze da reze 8x ako disk podrzava, pa valjda se i on pita nesto ;-).On 4x ti je da toliko max moze da reze na RW diskovima.
[ Miroslav Cvejić @ 03.08.2002. 18:46 ] @
Ne mogu svi rezači da snimaju RW diskove jer je princip snimanja drugačiji od običnog CD-Ra.
[ Marvin Freestyle @ 05.08.2002. 16:47 ] @
Poshto se gore povela neka pricha oko Teac, LG CDRW uredjaja i toga koji je bolji a koji je loshiji ... chisto informacije radi LG kupuje Teac ... pa sad ... sami donesite mishljenje ...

Btw. ja sam u mom rachunaru do pre neki mesec drzao jedan jako stari 24x Teac koji je chitao ja ne znam ... sve moguche diskove ... a radio je u kobinaciji sa 4x Teac SCSI CDR-om. Sve shljakalo fenomenalno. A onda sam ovo zamenio za 40x LG, i mogu ono da potpishem da mi se vishe neche desiti da kupim Teac-a. Bar ne, dok se nevrati na onaj kvalitet na kom je bio. Ove nove serije su krsh, a nenormalno su skuplji od proizvoda istih karakteristika konkurentskih firmi.

Ali ... svako ima svoje mishljenje. Najbolje je ono ... probati ... pa kao ...
[ MatezYU @ 05.08.2002. 20:20 ] @
Moj drug je kupio nov Teac 40x cd citac i vrisnuo mu je tacno posle godinu dana bas kada mu je istekla garancija. Normalno ga je koristio, nista preterano.
Ja imam SONY 24x jako star cd player, ima vec vise od 3 godine i super cita jos i dan danas. Grebuje kao lud a cita i ove ogrebane diskove jako dobro!
Mislim da su ranije pravili mnogo kvalitetnije cd rom-ove nego ove danasnje.
Jedino da se kupi neki ultra skupi PLEXTOR ili tako nesto pa da covek bude siguran 100% u kvalitet.
[ FireBallKiller @ 06.08.2002. 00:34 ] @
O kvalitetu Teac rom-ova se i danas preprichaju hvalospevi i mitovi. Istina je da i sada moze da se dobije 80-ak maraka za 24x Teac (koji uzgred budi recheno moze da se flash-uje na 32x, i grebuje kao lood...), starije serije su stvarno neshto posebno ali danas je kvalitet u osetnom padu. Uz sve to deshavaju se problemi da na odredjenim chip-setovima izvoljeva pa nece da radi u UDMA modu, vec iskljuchivo PIO i sl...
Moja (nikad)neostvarena zelja je Kenwood 74x (sedmoglava azdaja). Mozda neki Plextor??? Stanje na trzishtu je takvo da ako hocete kvalitet i pouzdanost morate to i debelo da platite.
Teac je nekad pruzao vishe muzike za isto para...
[ Marvin Freestyle @ 06.08.2002. 09:40 ] @
Ako nekoga interesuje Plextor program ... ;)
CDR, CDRW, SCSI CDR, SCSI CDRW
Pozdrav
[ FireBallKiller @ 06.08.2002. 23:17 ] @
Do kraja nedelje bi trebao da kupim CD-RW, javi cu vam koji je moj izbor...