[ Slobodan Miskovic @ 13.06.2005. 12:18 ] @


Proizvođač: Motorola
Model: V3
Godina: 2004
Dimenzije: 98 x 53 x 14 mm
Težina: 95 gr.
Mreže:: 850Mhz, 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz,
Antena: Interna
Vibracija: Da
Kamera: Da - VGA
Ekran: (18-bit) 262.144 boja - 176x220 piksela - tft
Ekran spoljni: (12-bit) 4.096 boja - 96x80 piksela - stn
Baterija: Li-Ion
Vreme mirovanja: 260 h
Vreme razgovora: 6.5 h
Melodije: Polifone, 42 postojeće i mogućnost za dodavanje 32 sopstvene
Snimanje glasa: Da
Pozivanje glasom: Da
Memorija: 500 unosa (imenik) + 5.5Mb interna
Poruke: SMS + EMS + MMS
WAP: 2.0
E-mail: POP3, IMAP4, SMTP
Modem: GPRS
Bluetooth: Da
Aplikacije: JAVA podrška, planer vremena, alarm, igre
Povezivanje:USB, COM port
Orijentaciona cena: 280 €
[ simor @ 14.06.2005. 10:56 ] @
Uzeo sam ga pre neki dan pa da kazem svoje utiske:

- telefon je extra sto se tice izgleda, a ako ga uzimate obavezno ga uzmite u full-u, jer dobijate, original uputstvo, bateriju koja je posebno spakovana, koznu futrolicu, privezak, plasticnu zakacaljku, punjac, slusalice, usb kabel za kompjuter, cd sa softverom, uputstvo, garancija...

- ne znam da li moze da snima video? ja nisam uspeo, neki kazu moze sa najnovijom verzijom softvera

- zvuk je dobar iako je mono, dosta se glasno cuje

- tastatura je na prvi dodir malo cudna, ali se brzo covek navikne, tako da se dosta brzo mogu kucati poruke

- baterija traje 3-4 dana sa umerenim pricanjem i slanjem poruka

- telefon je izuzetno lak, sto je vrlo zanimljivo skroz je od metala, sem donji deo gde mu se nalazi interna antena koji je od plastike

- sta jos reci, sem da privlaci paznju kad sednete npr. u kafic :)

[ EVGENIJE @ 23.06.2005. 16:55 ] @
Kupio sam v3 ,sve sem softwera sam dobio postji li na netu softwer da se skine?
Mislim na instalacioni i tool sw.Ako postoji molio bih link.
[ Inovator @ 11.07.2005. 12:58 ] @
mobile.box.sk, skini si Mobile PhoneTools, pa kreni još live update poslije.
[ Mas†erX @ 21.08.2005. 22:55 ] @
Zna li neko gde moze da se skine driver za ovaj telefon?
Besplatno.
p0z
[ Inovator @ 28.08.2005. 22:05 ] @
Citat:
Mas†erX: Zna li neko gde moze da se skine driver za ovaj telefon?
Besplatno.
p0z


driver za šta točno?
[ Toni @ 30.08.2005. 14:37 ] @
Drug na svojoj v3 moze da snima video zapis a ja na mojoj nemem tu opciju. Jer zna neko koja je to fora tj. da li sa nosim SW se to menja???
[ Inovator @ 31.08.2005. 21:41 ] @
Citat:
Toni: Drug na svojoj v3 moze da snima video zapis a ja na mojoj nemem tu opciju. Jer zna neko koja je to fora tj. da li sa nosim SW se to menja???


da stavi si ili novi mosnterpack ili ćeš trebat izmjenu seemova...
ako nemaš garanciju stavi si samo MP 42.08R...to je zadnja verzija...
ako ga trebaš, javi mi se na PM...

[Ovu poruku je menjao Inovator dana 31.08.2005. u 22:43 GMT+1]
[ basic10 @ 02.10.2005. 22:14 ] @
Jebeš joj m***r neradi ovaj mototrola softwer sa win xp SP2 a i ja nemogu snimat klikove ma bezee je telefon samo za kurčenje ništa posebno malo memrije slaba slika kad se prenese na komp blentav kontrasr ma apsolutno shit
[ EVGENIJE @ 04.10.2005. 17:42 ] @
Telefon je ok i u njemu radi sve što tamo piše .U istom sistemu kod mene radi sve
radi prebacivanje multimedija fajlova ,radi u sinkro verziji sve: mail,mss,sms,kao modem za internet u xp.Rade i java aplikacije koje ubacujem iz računara browser,mail, igrice. Radi WAP-GPRS. Možeš je formatirati cijelu pa iznova instalisati, a na netu imaš sve za nju čak i novije softvere.Rusi su to već razradili.
Ako treba pomoć jav se.......
[ Inovator @ 09.10.2005. 14:16 ] @
mobitel jest super, no malo preskup, jer osim dizajna ne izdiže se mnogo iznad postojeće Vxxx serije
[ EVGENIJE @ 09.10.2005. 20:47 ] @
Pa to je ipak samo mobitel .................
[ NIXI @ 21.10.2005. 14:51 ] @
Dakle problem je sledeći, moj RAZR V3 BLACK (blak je bitno hehehe...) "želi" da u sms inbox staju samo tričavih 10 sms-ova od kojih je čak 8 sa moje kartice, pa kad dođu još dve poruke on odmah "Inbox full" i ne prima više ništa sa mreže dok ne obrišem neku poruku...

Kako to izlečiti... malopre sam bio u nekom servisu i kao "Mogu da ti proširim da ima 100 poruka da prima... tra la la..." ali ništa precizno...

Vredi li davati njima te novce ili "Do it yourself" premda imam telefon svega 24h :)

Bilo bi mi više nego od pomoći kada bi neko napisao malo "detaljniji" odgovor jer... evo npr. malopre sam gledao neku novu isto motorolu koja neodoljivo liči na staru "bebu" koja je po memorijskim karakteristikama i ono kamera, tral la la ista kao v3 a u inbox staje sigurno više od 20 i kusur poruka koliko je ortakinja imala trenutno!

HELP! HELP! HELP!
[ zonepetrovic @ 29.10.2005. 12:22 ] @
Ima li ovaj telefon filtraciju poziva, odnosno listu prihvatanja poziva?
Sta mislite o brzini menija?
[ Mitrović Srđan @ 29.10.2005. 15:07 ] @
jel moze neko plz da mi kaze jel moguce IGDE nabaviti V80 motorolu pare nisu vazne :) novu naravno
[ bazolki @ 31.10.2005. 10:57 ] @
hitno potrebni drajveri za komunikaciju sa racunarom za xp!!!!
[ Ljubo @ 31.10.2005. 21:44 ] @
Kako je moja motorola dosla u mini paketu, znaci nemam CD, molio bih da neko postavi link koji radi ka free downloadovanju Mobile PhoneTools-a ili vec cega sto dolazi u paketu na CD-u.

Ubih se trazeci po netu, ali nema nigde za Free a da je link u funkciji.

Pozdrav i hvala!

Ljubo
[ velicko @ 01.11.2005. 09:27 ] @
Jel zna neko gde mogu da kupim V3 ali sa plaćanjem na račun?
Idealno bi bilo da isporuka može da bude u Nišu, ali i Beograd nije veliki problem.
Garancija se podrazumeva..

Pozdrav
[ nebula @ 08.11.2005. 21:18 ] @
http://www.datapilot.com/drivers.htm

pokusaj ovdje
[ madhead @ 09.12.2005. 17:54 ] @
mob je ok ali mutavo je što ima samo 5mb memorije. da li je moguće proširiti memoriju sa memorijskim karticama od otprilike 128mb??????
help please!!!!!
[ Zavisan @ 14.12.2005. 18:47 ] @
Telefon ima 5mb, koje je moguće proširiti na 6.5mb
Telefon nema video zapis, nego je potrebno ubaciti novi software
Telefon nema mogućnost proširenja sa karticama
[ Damirrr @ 25.12.2005. 00:27 ] @
Može li neko da mi pomogne gde da nađem najnoviji softver za video zapis i kako da ga ubacim.
Inače telefon je sasvim ok., jedino mu fali video snimanje, što je jako bitna stvar.
[ stella @ 03.01.2006. 13:58 ] @
ovdje ces naci i vise od toga, samo se registruj.

http://www.motomodders.net/

[Ovu poruku je menjao stella dana 03.01.2006. u 14:59 GMT+1]
[ niks1 @ 04.02.2006. 15:43 ] @

Pogresio sam u poruci, podatke za kupovinu koje sam dao odnose se za motorolu v80.
Poslao sam ponovo obavestenje, ovog puta tacno. Izvinjavam se!

[Ovu poruku je menjao niks1 dana 04.02.2006. u 16:51 GMT+1]
[ niks1 @ 04.02.2006. 15:46 ] @

Motorolu v80 mozete kupiti u Beogradu :


PIN Plus
Nikole Spasića 3 011 / 3284.575
3 26.jan 135 €
Magic Line
TC Eurocentar, Makedonska 30, lok.21 011 / 30.35.802
3 26.jan 145 €
Telekom+
Masarikova 5 (služb. ulaz Beograđanke) 011 / 303.15.15
Ne 26.jan 155 €

Pozdrav od Zorana iz Valjeva - Srbija!
[ Đanko @ 12.02.2006. 14:13 ] @
pozdrav raja.zamolio bih vas da mi objasnite prncip prebacivanja tema ili aplikacija ili instaliranje novog softvera preko bluetootha,sta mi je potrebno da bih ubacio novi softver sa video snimanjem.prije sam imao d500 i islo je puno lakse,hvala unaprijed!
[ bozzo @ 17.02.2006. 22:16 ] @
Mislim da je za snimanje video zapisa potrebno dodatno ubaciti jedan software koji se moze naci na internetu. U standardnom izdanju telefon ne moze snimiti kamerom video...
[ dalibord5 @ 27.02.2006. 07:48 ] @
Ima li neko problem sa prebacivanjem sadrzaja sa fona na komp preko kabla?
Sinoc sam poceo i posle par slika,sve je zaustavio i signalizira mi da nema komunikaciju sa telefonom.
Razumeo bih da uopste nisam uspeo da uspostavim vezu,mozda zbog pogresnog porta ili nesto slicno...
Ovako,sve je bilo u redu,a onda odjednom nema komunikacije.
Reinstalirao sam program i prilikom trazenja telefona nije mogao ponovo da ga pronadje.
Mislim da su kabal i portovi ispravni.Ne znam da li je negde automatski ukljucen desabled ili je poreban neki drajver?
[ tomican @ 03.03.2006. 23:39 ] @
Ovde izgleda niko nije otkrio sve tajne V3. Imam je par meseci, dosada vise puta menja SW, ubacio 12 ikona u meniu, oslobodio 9.8 mb, ali ne vidim svrhu, ako snimas, ato se radi preko seemova nema posebnog softwera, i snimak od oko 2 minute, njeno zapisivamje traje vecnost. Mobilni je sasvim u redu za te pare, jedino ako neko hoce da je u trendu onda neka izvuce 500-800 ojra (evra) pa neka kupi nokiu. Nova V3x ima i vise od toga, dodatnu mem. karticu, ali opet ne vidim razlog za to, jer danas skoro svako ima digalca nekog, i onda mu ne treba mobilni sa tolikom memorijom. U imeniku mozes ubaciti (1000) ama bas sve, cak i sliku svoje taste kad je zoves da je gledas. Ima jos puno toga tako ako ste je kupili cuvajte je i ako si priustite bletoot, to je prava stvar pogotovu kad vozite auto.
Odlicna je.
[ dartvejder @ 07.03.2006. 19:49 ] @
Licno ne bih ni razmisljao o V3 s obzirom na iskustva svojih poznanika koji je poseduju.
Moj apsolutni favorit je V3x (telefon je sjajan a moze se naci za jako prihvatljivu cenu)!
Najveca prednost se ogleda u nelimitiranosti memorije ( tel. podrzava transfles odn. microSd kartice do 512Mb ). Sam ekran je neuporediv sa Samsungom D600 sto je i logicno ako se zna da je glavni distributer ekrana Motorole zapravo Sharp!
Pozdrav
[ captain apollo @ 15.03.2006. 16:42 ] @
Imam problem sa postavljanjem melodija za ringtone. Naime, povezem mobilni i kompjuter, kopiram melodiju u mp3 u odeljak za audio sadrzaj, udjem u sounds na mobilnom i melodiju koju sam ubacio postavim za ringtone. Elem, kako kod to zvucalo on nikada ne stavlja tu melodiju ili bilo koju drugu koju sam ubacio u mob. Ima li neko ko zna kako da to popravim?
[ jokka @ 16.03.2006. 10:51 ] @
molim vas recite mi postupak za instaliranje skinova na motorolu V3 i koji je software potreban za to
[ em123 @ 16.03.2006. 22:03 ] @
Pozrav grupi!

Prije nekoliko dana kupio sam motorolu V3 i sve radi dobro sem kada je povezem sa svojim laptopom i preko nje (kao modema) hocu da izadjem na net javlja mi gresku 734, nesto kao PPP service terminated.
Nema sto nisam radio, postupio sam po onome uputstvu koji mi je dat kada sam kliknuo na "More Info", zva svoju internet podrsku, zvao call centar mobilnog operatera i niko nije mogao da mi pomogne!
Koristim Fujitsu Siemens 1645 sa XP Home SP2 i eto molim za pomoc :-)

Unaprijed hvala na odgovorima.
[ em123 @ 17.03.2006. 23:30 ] @
Ljudi, molim pomoc!
Imam problema sa ovom motorolom, kada hocu da se prikacim na net preko nje (da je koristim kao modem) javlja mi gresku "734: PPP Service Terminated" ili tako nesto! Zvao sam call centar mog mobilnog operatera i nisu mi mogli pomoci.

Ako neko ima ideju sto da radim, molim da mi kaze.
Unaprijed hvala na odgovorima.
[ sstanimi @ 06.04.2006. 16:02 ] @
Ajd nek neko pogleda ko ima V3x, da li ima opciju Vibrate THEN Ring. U Manualu pise da to postoji, a kod mene izgleda da toga nema, ili ja ne umem da to pronadjem tj. namestim.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.04.2006. 19:21 ] @
Koristiš verovatno jedan od ova dva broja za poziv..e pa, probaj onaj drugi koji ne koristiš...

*99***1# ili *99#
[ popaj81 @ 22.04.2006. 18:29 ] @
Zdravo!

Kupio sam Motorolu RAZR V3 (black) pre 4-5 dana,ali imam mali problem:zeleo bih promeniti teme koje se nalaze u njemu,ali kad pokusam da ih pomocu mobilnog skinem sa neta,prijavi mi da ne podrzava taj tip fajlova(oni su u .rar ili .zip formatu).Skinuo sam teme pomocu kompa,ali ne mogu ih ubaciti pomocu programa koji sam dobio uz telefon.postoji li neki drugi nacin da se to uradi?
Sinhronizacija sa kompom radi besprekorno(XP SP2..),prebacujem melodije,wallpapere,screensavers,ali teme nikako...Cak sam i immenik sredio u Outlook-u i ponovo ga vratio u tel.
Kako mogu osloboditi memoriju tj. i pomocu kog programa se to moze obaviti?Engleski mi je malo slabija strana,pa ako bi postojala neka lokalizovana verzija tog uputstva na srpskom,bio bih zahvalan.
Video klipove snima,ali samo u trajanju od nekoliko sekundi.kako resiti taj problem?inace u tel je ugradjena poslednja verzija softvera.

Pozdrav iz knjazevca.
[ vladaXJ @ 29.04.2006. 16:55 ] @
V3-sjajan dizajn, ali oskudne funkcije.
[ voka @ 17.07.2006. 12:10 ] @
sjajno izgleda, loše funkcije. da je nisam dobila na poklon, ne bi je kupila. naročito pink varijantu. toliko.
[ Crnka1897 @ 05.10.2006. 23:04 ] @
htela sam da pitam, da li neko zna kako se brisu zakljucani failovi na telefonu? da li bi mogli da mi objasnite, posto ja sa tim nemam veze. Hvala i pozic
[ babaluj @ 25.10.2006. 19:58 ] @
evo, ja sam novi ovdje i stvarno bi trebao jaako brzu pomoc u vezi ove motorole...
zanima me da li se moze staviti hrvatski meni i ako se moze da li bi mi mogli objasnit kako i sto ce se dogoditi ako zahebem (jer sam citao nesto da cu ga trebat fleshat - a ne znam sta je to) ??!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!??!?!?!
[ popaj81 @ 22.12.2006. 14:33 ] @
pozdrav svima!

V3 koristim vec 8 meseci,tel je perfektan,ali za one koji ga koriste za poziv i sms.
Pokusao sam(i uspeo!!!)da oslobnodim 10 mb memorije,ali sam tim putem ostetio ceo "sistem",tako da je morala na servis i upiosivanje novog softvera(o izgubljenim brojevima i da ne govorim!!!).


Moja PREPORUKA:Telefon koristite onakvim kakav on jeste,nemojte ubacivati nikakve zezalice,osim muzike i slicica i necete imati problema i nepotrebne glavobolje.


POZDRAv!
[ Walter Wolf @ 28.12.2006. 07:36 ] @
Pozdrav

nego znali neko moze li se iskljuciti zvuk upozorenja koji se javlja kada je prazna baterija???
Ono dosadno pistanje... :)
[ Karo @ 18.05.2007. 16:44 ] @
Ljudi imali neko da postuje mms podesavanje za v3 a da nebude mts jer sam probao jedno 10 puta i nije uspelo kao i porukica iz mts-a.
P.S.
ako je bitno u Web Sessions imam TIM i Vodafon kao i mts, imali uopste neko kome radi mms na v3 ???
[ damir_he @ 13.06.2007. 21:24 ] @



Zna li ko gde da nadjem pc suite (ili kako se već naziva) za motorolu V3.
[ voja_pfc @ 19.06.2007. 17:07 ] @
Pozdrav, imam jedno pitanje u vezi sa ovim telefonom, tacnije problem.
Devojka ima ovaj telefon, i skoro svaki put (u 4/5 slucajeva) kada zameni karticu nestaju SVE poruke koje su sacuvane u memoriji telefona. (ne verujem da ima neke veze sa tim, ali osvetljenje tastature ne radi, ali da ipak spomenem, sve ostalo je ok).
Ostaju samo one sto su na kartici.
U cemu moze biti problem i sta se moze uraditi povodom toga.
Hvala na odgovoru!
[ bobby bp @ 02.07.2007. 13:16 ] @
Pokusavao sam ali nikako mi ne ide da pod jedno ime ubacim vise brojeva.Kada idem na opciju dodaj broj na vec postojeci kontakt napravi mi jos jedan pod istim imenom.Da li neko zna u cemu je problem?
[ 3dd13 @ 02.07.2007. 19:45 ] @
Citat:
Zna li ko gde da nadjem pc suite (ili kako se već naziva) za motorolu V3.


http://www.motomodders.net/

Citat:
Pokusavao sam ali nikako mi ne ide da pod jedno ime ubacim vise brojeva.Kada idem na opciju dodaj broj na vec postojeci kontakt napravi mi jos jedan pod istim imenom.Da li neko zna u cemu je problem?


tako je ziletu , samo je ikonica drugacija, ako postavis recimo home, work ili mobile...
[ Vladokv @ 11.07.2007. 13:13 ] @
Zna li neko gde ima da se skine neki solidan java mp3 plejer za ovaj fon?
[ placid @ 22.08.2007. 11:11 ] @
Ljudi, zna li neko na koji nacin da prekinem vezu posto mi ne radi ono crveno dugme (naravno, bez izbacivanja baterije)?
[ vipp @ 22.08.2007. 12:12 ] @
Preklapanjem poklopca prekida se veza
[ placid @ 22.08.2007. 13:08 ] @
Citat:
vipp: Preklapanjem poklopca prekida se veza

Ja imam motorolu L6 (monoblok) tako da nema poklopca. Pitao sam ovde zato sto nema teme za L6. Ako znate neki drugi nacin... Ovaj mi ne odgovara bas
[ Dekibum @ 04.09.2007. 21:15 ] @
E cao svima. Ovih dana ozbiljno se spremam da pazarim moto v3i. A posto sam procitao na nekim sajtovima da ima razlike izmedju originala i "neoriginala" u zavisnosti od toga gde se kupuje aparat, pa molim ljude koji to znaju da kazu kako prepoznati original. Hvala.
[ srdjan_m @ 05.09.2007. 09:45 ] @
Hmm, a kakav je to NE-ORIGINAL MOTOROLA, da je nisu Srbi pravili ?-:)
Šalim se, kod nas ti je većina telefona skinuta sa neke strane mreže i nije uvezena čista, za naše tržište. Neke od firmi koje se bave prodajom mobilnih telefona, a imaju mnogo više cene, to je zbog velikih marži, dažbina i posrednika u poslu (to mi je rekao vlasnik jedne od prodavnica) a ne zato što su ti telefoni originalniji. Šta god da kupišš svede se na isto samo je pitanje sa koje mreže je telefon skinut. Moja preporuka ti je da uzmeš neki sa O2 mreže-dobri su.
Takođe ti preporučujem da umesto V3i uzmeš V3x ili V3xx, telefoni su bolji, a nije neka razlika u ceni.
[ Dekibum @ 05.09.2007. 17:19 ] @
Pročitao sam negde da na neki aparat (v3i) može da stane samo 40 poruka, dok na isti (valjda original) staje i preko 100 poruka, što mi je izuzetno bitno. Što se tiče tvoje sugestije, videću kada ih budem video uživo, ali mi je v3i lepši od v3x ili v3xx. Samo da napomenem da mi kamera uopšte nije važna.
[ BBS @ 01.10.2007. 15:56 ] @
Pitanje?

Kako se iskljucuje GPRS na ovom telefonu i moze li se ukloniti oznaka linije 1
[ BBS @ 07.10.2007. 03:04 ] @
I jos nesto da li je uobicajen sum u slusalicama tj neka vrsta zujanja kod ovog telefona normalna pojava ili ne?
[ BBS @ 15.10.2007. 23:07 ] @
Zar je moguce da niko ne zna odgovor?
[ Dekibum @ 30.10.2007. 21:50 ] @
Juce sam kupio motorolu v3xx, i nikako ne mogu da provalim kako se koristi delivery report. Ako neko zna molim za objasnjenje.
[ mjux @ 13.11.2007. 13:20 ] @
prvo BBS.
sum je normalna stvar... oznaka linije ne moze da se izbrise, jedino ako stavis novi SW jer ne podrzava svaki software dve linije...
GPRS se ne iskljucuje... kada se jednom ukljuci jedini nacin da se iskljuci je da se ugasi/upali telefon

a sada Dekibum:
prilikom slanja poruke kada se ode na send pojavice ti se ekran da izaberes kome saljes, kad to odradis pojavi se novi ekran na kome imas opciju delivery report (znaci mora za svaku poruku posebno, a iskreno ne treba ti report bas za svaku poruku).
[ pailhead @ 26.11.2007. 18:15 ] @
Jel moze iko da mi pomogne da pokrenem Nimbuzz na motoroli v3i? Jedva sam instalirao aplikaciju, uz pomoc nekog motorolinog programa uspeo sam da podesim java loader. Jedva sam snimio .jad i .jar i instalirao aplikaciju. Sad nikako ne moze da prodje testove, i stalno mi iskace "browser setup is incomplete".
[ Vladokv @ 28.11.2007. 21:21 ] @
Proveri da li su ti lepo podešeni internet parametri za javu. Parametri za wap i java gprs kod mene su skroz različiti, što je neophodno da bi jedno i drugo išlo bez "sudaranja".
[ mayana @ 18.05.2009. 10:00 ] @
upomoc! dobila sam (polovni) moto v3i i imam vip karticu i ne mogu da saljem\primam mms. zvala sam korisnicki servis, oni su mi kao poslali podesavanja, slala ih i ja sa sajta ali ne mogu da ih instaliram. kad dobijem tu poruku za podesavanja imam memorisi ili instaliraj. probala sam memorisi pa se ona sacuva u porukama za pretrazivac. onda idem tamo i pise potrebno azurirati, kad izaberem instaliraj javi mi: azuriranje nemoguce, premasen broj internet sesija. sta mu to dodje??? help please, hvala!!!