[ emiru @ 13.06.2005. 13:52 ] @
Nije mi bas jasno koja je razlika izmedju Free BSD-a i Linux-a.

Instalirao sam ga jutros i volio bih da znam koja je njegova glavna uloga, kao server ili?

[Ovu poruku je menjao random dana 13.06.2005. u 18:39 GMT+1]
[ MladenIsakovic @ 13.06.2005. 14:48 ] @
Razlika je u kernelu i skriptama, mada npr. Slakware linux "krade" neke scripte od BDS-a. BSD je prilično dobar i kao server i kao desktop varijanta, kao i uostalom i mnogi Linuxi, sve zavisi od ukusa. Kod BSD-a postoje problemi što se tiče softmodema, ako nemaš hardverski modem, teško (ili nikako) nećeš moći na net, jako mali broj ih je podržan driverima. Inače, kao sistem je jako stabilan i dobar, posebno njegova "portage" struktura.
[ Mihail Miklaševskij @ 13.06.2005. 15:06 ] @
postao sam dosadan sa ovim :p

http://people.freebsd.org/~murray/bsd_flier.html
[ tdjokic @ 13.06.2005. 16:42 ] @
Citat:
Mihail Miklaševskij: postao sam dosadan sa ovim :p

http://people.freebsd.org/~murray/bsd_flier.html
Nisi, bas je prakticno. Ovo bi trebalo staviti u neku Sticky (?) ili Top Topic temu, da ljudi citaju, i to ne samo u Linux forume!
[ random @ 13.06.2005. 17:45 ] @
Citat:
MladenIsakovic: Razlika je u kernelu i skriptama, mada npr. Slakware linux "krade" neke scripte od BDS-a.


Pa i nije baš tako. Ako neki Linux distro nema /etc/init.d to ne znači automatski da liči na BSD :).

FreeBSD je kvalitetan Open Source serverski OS (koji može odlično da posluži i kao workstation), baziran na 4.4BSD-lite kodu, sa akcentom na x86 arhitekturu. Dosta softvera pisanog za Linux je portovano na FreeBSD i obratno.

Jedna zanimljivost: da nije bilo parnice između AT&T-ja i Univerziteta u Kaliforniji, Linux verovatno danas ne bi ni postojao (Linus Torvalds ne bi imao razlog da ga napravi), i danas bi namesto Linuxa svi najverovatnije koristili FreeBSD ili neki drugi BSD derivat.
[ Sundance @ 13.06.2005. 18:21 ] @
Citat:
tdjokic: Nisi, bas je prakticno. Ovo bi trebalo staviti u neku Sticky (?) ili Top Topic temu, da ljudi citaju, i to ne samo u Linux forume!


Bolje da proba u Advocacy. Ovaj tekst je teški FUD star najmanje 5 god, i vjerojatno ga samo na linux forumu i mogu probaviti.
[ tweeester @ 13.06.2005. 19:02 ] @
Doticni tekst ima gomilu netacnih konstatacija (mozda su bile tacne pre neku godinu ali vreme ga je odavno pregazilo) kao i par mesta gde poredi "babe i zabe" tako da ga treba procitati vise u edukativne svrhe, manje u informativne.