[ markolazarevic @ 14.06.2005. 00:45 ] @
da li je moguce da policija dodje do texta poruke(ja sam tu poruku obrisao)i taj text iskoristi na sudu protiv posiljaoca?
[ ton_majstor @ 14.06.2005. 02:56 ] @
Da, jer poruke ostaju na serveru neko (predefinisano) vreme iako ti njih obrišeš iz telefona. A server ima povremeni backup, baš zbog takvih stvari kao što su policija, sud, bezbednost.

Poznat je slučaj da je poruka stara šest meseci iskorišćena na sudu, istina u USA.

Pozdrav!
[ weB_KiLeR @ 14.06.2005. 10:34 ] @
Ne verujem da ovi nasi loguju sve poruke, a posebno ih ne drze 6 meseci...
[ mkdsl @ 14.06.2005. 10:54 ] @
Ne drzhe ovi nashi uopshte te poruke. Jednom prilikom sam sluchajno obrisao poruku koja mi je stigla, a nisam je ni prochitao. Zvao sam Telekom da ih pitam mogu li opet da mi puste istu poruku, na shta mi je ljubazna sluzhbenica rekla da te poruke ne chuvaju na serveru, vec tog momenta kada se poruka sa servera prosledi korisniku, ona se i brishe.
[ Dejan Krstic @ 14.06.2005. 12:05 ] @
Povucite paralelu:

Da li se snimaju svi razgovori u mrezi koji se obavljaju?

Da li se snimaju poruke?
[ boki @ 14.06.2005. 12:06 ] @
Citat:
na shta mi je ljubazna sluzhbenica rekla da te poruke ne chuvaju na serveru, vec tog momenta kada se poruka sa servera prosledi korisniku, ona se i brishe.


Moze biti da je htela da te otkaci a moze i biti da nema dozvolu za tako nesto jer im to sigurno ne ulazi u "opis posla".
[ ludak-np @ 14.06.2005. 12:37 ] @
Ma sve se cuva ali ti nemozes doci do toga nema sanse. A neko od uniformisanih lica e to je vec pitanje ako su tebi rekli da se poruke brisu njima nece njima ce reci istinu.
Ako je tebi receno da nema to je najverovatnije zbog privatnosti korisnika i samog telekoma.

To je moje misljenje
[ markolazarevic @ 14.06.2005. 22:37 ] @
E ti sa paralelama:
da li policija moze doci do lokacije odakle je obavljen razgovor,ko te je zvao sa skrivenim pozivom,kada si nekoga okrenuo,koliko si razgovarao sa nekim...
[ MarKaba @ 18.06.2005. 10:55 ] @
Zdravo
mene već mesecima neko uznemirava čas sa 063 čas sa 064. Na sve moguće načine sam pokušao da saznam ko je i uspeo sam.
Sad se uznemiravaju i brojevi sa kojih sam zvao. Pera Kojot super genije.
Zvao sam i pisao mailove i mobtelu i telekomu i uznemiravanje je prestalo navodno su brojevi ugašeni. U zadnjih 2 meseca je ponovo počelo ali ovaj put je poziv sakriven. Gašenjem mog telefona i ponovnim uključivanjem samo dobijem poruku da je propušten poziv ali ne i br. Ne pali više to izgleda.
Kako ovome stati na put.
[ Dejan Krstic @ 18.06.2005. 21:43 ] @
Citat:
markolazarevic: E ti


Ja sam Dejan. Drago mi je.

Citat:
da li policija moze doci do lokacije odakle je obavljen razgovor,ko te je zvao sa skrivenim pozivom,kada si nekoga okrenuo,koliko si razgovarao sa nekim...


Moze, to se snima u listingu poziva samo sto se onaj prvi podatak ne daje korisniku (odakle si zvao) a sve ostalo imas na listingu.