[ SuMMer_JaM @ 15.06.2005. 19:47 ] @
Ok,treba mi pomoc HITNO! Od druga sam nabavio mikrofon ( ne znam tachno kako se zove ali na njemu pishe "Computer Microphone") i onako je savitljiv,pravi kompijuterski.Medjutim,on meni nije dao nikakav CD za instalaciju,pa me sada interesuje kako da ga aktiviram.Da li trebam da ga ubacim u kuciste gde pishe "MIC" i da neshto podesim u Control Panelu ili kako? Molim vas ovo mi je zaista hitno i cenio bih svaku vrstu pomoci! Hvala
[ mulaz @ 15.06.2005. 20:11 ] @
ukljucis pozadi u zvucnu karticu (ili ispred zavisi od kucista, zvucne..) tamo gde pise 'MIC'

duvni malo u mikrofon.. ako se cuje zvuk, onda ok. ako ne, idi u control pannel, nadje negde gde se stima jakost zvuka (volume control i sl..) i tamo nadjes mikrofon i pojacas ga.
[ SuMMer_JaM @ 15.06.2005. 21:00 ] @
pa sve mi se pojachano do maximuma u control panelu...ne znam shta da radim..anyway mozete li da mi kazete neko dobro mesto za kupovinu mikrofona koji nisu neshto preterano skupi?
[ Lord_Sauron @ 16.06.2005. 02:13 ] @

Da pokušam ja malo jednostavnije (vidim da si početnik):

1) Klikni dvaput na onaj zvučnik (ili slično) pored sata u donjem desnom uglu monitora (systray)

2) Pod "Playback" (ili slično) označi i mikrofon

Sad bi već trebao da se čuje

3) Kad hoćeš da snimaš (u Sound Recorderu (ili slično ;)) uradi istu stvar, samo što ćeš ovaj put u djelu "Recording" označiti mikrofon.

Sad bi trebao i da snima kada pokreneš dotičnu aplikaciju.

Nadam se da će ti raditi. Poz ;)
[ vindic8or @ 16.06.2005. 11:43 ] @
da, da :) ne treba ti nikakav drajver za mikrofon (to je analogni uredjaj after all:).
ukoliko su ti instalirani drajveri za zvucnu kartu, to je to. ovo sto je iznad napisano je resenje.
[ SuMMer_JaM @ 16.06.2005. 17:54 ] @
ali u donjem desnom uglu nema nikakvog zvuchnika..samo neki C-Media Mixer..tako se zove.i kad ga otvorim uopshte nema onaj playback ili tako neshto... shta da uradim da bi mi se pojavio taj zvuchnik ili shta vec?
[ Lord_Sauron @ 17.06.2005. 13:39 ] @
C-Media Mixer je to što tražiš. Playback se kod tebe zove VOL, a recording REC. U oba treba da označiš mikrofon (tj. da ti onaj kvadrat ispod mikrofona bude plav)

Evo prilažem i slike:

Da bi se mikrofon čuo:

[ Lord_Sauron @ 17.06.2005. 13:57 ] @
A da bi mogao da ga snimiš:



Eto, probaj ovo, ukoliko je mikrofon ispravan i ukoliko je uboden na pravo mjesto (rozi konektor), sve bi trebalo da radi.

Aj pa javi šta bude ;)
[ ton_majstor @ 17.06.2005. 14:17 ] @
Samo vas gledam...

Ime ove teme je provokativno... verovatno ćemo uskoro instalirati ručak, update-ovati benzin u automobilu... deinstalirati eksere iz zidova....

Pozdrav!
[ SuMMer_JaM @ 17.06.2005. 21:35 ] @
ok,plavi je taj kvadrat i pojachao sam na maximum..i kako da pochnem da snimam sada?