[ susumiga @ 15.06.2005. 21:03 ] @
Potreban neko iz Novog Sada ko se dobro razume u translaciju, rotaciju, i sve ostalo oko vektora.
Vec ranije sam se obracao za pomoc i dobio sam odlicne savete.
Vec nekoliko meseci, ovaj projekat miruje, ali sam se sada resio da doteram cara do duvara.
Uradio sam 80-90 % posla i kao sto to obicno biva, zaglavio se na kraju.
Ko zna Delphi, OpenGL i ono gore pomenuto neka se javi.
Projekat je zapocet totalno iz entuzijazma, ali bi mozda mogle da se uzmu i neke pare (ne velike - par stotina $).
Na sta ovo lici pogledaj na : http://yoyoyu.knot-theory.com/animation.html

Thanks!
[ susumiga @ 19.06.2005. 21:42 ] @
Podpitanje :
Ako imam Vektor1 (nadlaktica) i Vektor2 (podlaktica) i oni se nalaze pod nekim uglom, pa zarotiram nadlakticu oko neke ose, Vektor1(novi) dobijam preko 3D Rotation Matrix. Ovo znam da izracunam.
Kako da izracunam Vektor2(novi) koji je izvrsio i translaciju i rotaciju?
[ yooyo @ 20.06.2005. 14:04 ] @
Zavisi kako si to napravio.. ako je ugao iznedju nadlaktice i podlaktice zadat kao child transformacija u odnosu na nadlakticu onda sam uradi kompoziciju novodobijene matrice nadlaktice i starom matricom podlaktice.

Aao se i Vector1 i Vector2 zadati globalno... onda moras da svedes problem na prethodni slucaj i tako ga resis. Da bi to uradio potrebno je da invertujes matricu nadlakice i pomnozis sa matricom podlaktice.

Moja preporuke je da cuvas transformacije u parent-child odnosu... i vec imas forward kinematics (FK)

yooyo