[ t-ZoNe @ 16.06.2005. 21:16 ] @
Imam Problem i to veliki!
Ovako da krenem sta imam a ne znam koristiti:
Imam kabel USB-S3 cini mi se da se tako zove jer je to jedina neka oznaka na
usb-u koja pise!
Volio bi da napravim format mobitela ali ne znam kako,
Sjecam se kad sam imao nokiju 3650 morao si nesto ukucati pa ti on sve obrise
i nje bio bitan nikakav kabel!

A usput stavio bi drugi software OS Symbian hvala bogu!
I koji Symbian OS je najnoviji (odnosno koji je pouzdan)

I jos jedno pitanje

Zanima me dali je moguce:

Npr. Imam symbian OS a hocu da promjenim u Windows?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.06.2005. 15:44 ] @
Imaš bujnu maštu :)
Ukratko..nije moguće stavljati druge verzije Symb OS-a. Zaglavio si na SX1 sa šesticom. Ono što možeš je da staviš novu verziju "softvera", tj. firmware-a.
O instalaciji Windowsa da ni ne govorim. Mada..Linux..ko zna..možda jednog dana :) Kad su ga napravili za iPod, možda budu i za neki SX2 :)
[ t-ZoNe @ 17.06.2005. 17:55 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Imaš bujnu maštu :)
Ukratko..nije moguće stavljati druge verzije Symb OS-a. Zaglavio si na SX1 sa šesticom. Ono što možeš je da staviš novu verziju "softvera", tj. firmware-a.
O instalaciji Windowsa da ni ne govorim. Mada..Linux..ko zna..možda jednog dana :) Kad su ga napravili za iPod, možda budu i za neki SX2 :)


Hvala na pohvalama ali nerazumijem kako se ne moze OS promjeniti na vecu verziju?

A za Sym i Win sam predpostavljao!

I hajde tajte neke linkove za sym!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.06.2005. 23:45 ] @
Sistem je vezan za hardvesku platformu. Uslovnjeni su.
Gledaj na to ovako..na PI 133MHz ne možeš da instaliraš XP. A kod telefona se često komplikuje i nekim drugim stvarima..ne samo hardverskom uslovljenošću. Npr UIQ Symbian (Sony-Ericsson P800/900/910, neke Motorole i par BenQ-ova) podrazumeva postojanje većeg ekrana i touch screena. Samim tim se javlja apsolutna nemogućnost portovanja ili instaliranja na neki telefon Serije 60 (Symbiani kao SX1, Nokia 6600, N-Gage i sl.). To je naravno najradikalniji primer. Blaži, i tebi možda bliži će biti nemogućnost da igraš neku igru pravljenu za 6600 (ili u gorem slučaju za bilo koji S60 telefon), zbog izvesne nekompatibilnosti SX1 i npr. Nok. 6600.
[ t-ZoNe @ 18.06.2005. 03:09 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Sistem je vezan za hardvesku platformu. Uslovnjeni su.
Gledaj na to ovako..na PI 133MHz ne možeš da instaliraš XP. A kod telefona se često komplikuje i nekim drugim stvarima..ne samo hardverskom uslovljenošću. Npr UIQ Symbian (Sony-Ericsson P800/900/910, neke Motorole i par BenQ-ova) podrazumeva postojanje većeg ekrana i touch screena. Samim tim se javlja apsolutna nemogućnost portovanja ili instaliranja na neki telefon Serije 60 (Symbiani kao SX1, Nokia 6600, N-Gage i sl.). To je naravno najradikalniji primer. Blaži, i tebi možda bliži će biti nemogućnost da igraš neku igru pravljenu za 6600 (ili u gorem slučaju za bilo koji S60 telefon), zbog izvesne nekompatibilnosti SX1 i npr. Nok. 6600.



Znas sto je istino vise mogu npr. igrati igre sa n-gage nokie nego sa 6600!!
Zalosno ali istinito!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.06.2005. 07:30 ] @
Zato što SX1 i N'Gage imaju Symbian 6, a 6600 7.0 :)
[ ipetkovi @ 01.07.2005. 20:16 ] @
Ako vec nisi formirao c: disk(ti mobitel), evo kako:
prije nego ga upalis, drzi * i # pa stisi crveno za paljenje, to je to :)