[ DamjanDakic @ 16.06.2005. 21:42 ] @
Da li neko moze da mi podigne server na irc-u BESPLATNO ili zna nekog free shell hosting provajdera?

[Ovu poruku je menjao Picsel dana 19.06.2005. u 23:10 GMT+1]
[ LaMpiR @ 17.06.2005. 08:59 ] @
Ja ti mogu pomoci oko ircd-a ali ako imas svoj shell.
Sto se tice besplatnog shell-a za ircd to jedino mislim da mozes dobiti kod chules.net...
[ Picsel @ 17.06.2005. 10:56 ] @
Besplatno naci shell koji podrzava ircd je skoro nemoguce (jedino chules.net koji nije toliko stabilan) tako da ti ni ne vredi dizati irc server za besplatno.
Ukoliko odlucis platis shell i treba ti pomoc, slobodno pitaj. Za pocetak ti treba ti IRCd (preporucujem Unrealircd, a mozes da probas i Hybrid, Bahamut...) i services (preporucujem Anope).
[ Z3d_Kv @ 18.07.2005. 14:39 ] @
hm.... Pa skini Unrealircd (win ili linux) uradi unrealircd.conf file...
pa posle skines anope (win ili linux) i uradis service.conf file... i kraj..
Samo posle jos ostaje da nadjes shell :)
[ zlopi @ 27.05.2006. 14:57 ] @
Da li neko ima mozda odgovore na ova pitanja koja se postavljaju da bi dobili shell preko chules.net??
[ [Diavolo] @ 06.10.2007. 21:24 ] @
moze li neko da mi pomogne , kako da podignem services , znaci ono da ima kanal #services i u njemu , operserv , userserv , i tako to ...
inace podigao sam UNREAL i ANOPE i to radi ,ali mi je jos ostalo ovo .... samo da kazem da nisam neki strucnjak u podesavanju , ali ako neko zna da mi odgoviri u kratkim crtama , sta je se sve potrebno i sta treba da se uradi ... unapred zahvalan.
[ Darko Pipic @ 07.10.2007. 12:42 ] @
Ako si podigao Unreal i ANOPE, onda imas sve vec gotovo i spremno. Proveri da li si to dobro odradio, imas fenomenalne manual-e za oba.